تالار گفتگو ستاره‌شناسان
سوال هفته - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: گوناگون (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=7)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=48)
+--- موضوع: سوال هفته (/showthread.php?tid=2345)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

سوال هفته - هلیا - 09-12-2012

Regulus نوشته: من کامل نمیدونم، ولی فکر کنم حجمی از یخ که زیر ابه، به نسبت چگالی یخ به اب، از کل حجم یخه. یعنی 0.9 یخ زیر ابه و با توجه به چگالی یخ که 0.9 هست، باقی یخ که بیرون از ابه، بعد از اب شدن اون حجم خالیو جبران میکنه.
یعنی گزینه 2؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused::confused: فک نکنم (نظر شخصی)
تا حالا اسم سوالات دو پهلو رو شنیدید این سوال ها از این قبیل سوال هاست مثلا میتونه یخ دارای مساحت سطحی زیاد باشه پس گزینه 3 بشه و اگه مساحت کم بشه گزینه 2 و در دو حالت هم ارتفاع فرقی نداره و اگه بخواییم بدون فکر مث چیزایی که توی مدرسه ها به ما گفتن بگییم میشه گزینه 1 صلاح مملکت خویش را خسروان دانند کلا میبینین یه مسئله کلاس پنجم دبستان چقدر ابهام داره!!!!!!! بعدش من بگم سیستم اموزشی ما مشکل داره خودشون بگن نه ولی روی این سوال ها هرچقدر دیگه هم وقت گذاشته بشه ما حرف خودمون رو میزنیم اونا حرف خودشون نه پیروز داره نه بازنده :!:
مث جنگ اتمیBig GrinBig Grin
امیدوارم عاقبت به خیر بشیم هممون توی این بحرانCool

سوال هفته - Regulus - 09-12-2012

نه دیگه، یعنی گزینه 3.
البته به به ارتفاع و مساحت یخ بستگی نداره. تو هر دو حالت شرایط یکسانه.

سوال هفته - shabaviz - 09-12-2012

فکر میکنم گزینه 2 باشه.

سوال هفته - هلیا - 09-12-2012

Regulus نوشته: نه دیگه، یعنی گزینه 3.
البته به به ارتفاع و مساحت یخ بستگی نداره. تو هر دو حالت شرایط یکسانه.
اختیار دارین به ارفاع یخ بستگی نداره
ولی فرض کن دو تا ضرف داری که مساحت روی سطح اون به فرض 40 سانتی متر مربع ست حالا یه یخ با ارتفاع یه سانت که البته سطح اون مساحتش خیلی کمه به فرض دوسانت(مساحت) میندازی این حالت اول
و حالا یه ظرف دیگه با همون مساحت 40 برمیداری و یه یخ که حجمش مث یخ حالت اول باشه ولی مساحت اون نسبت به حالت اول بیشتر باشه و ارتفاعش بیشتر باشه برمیداری این حالت دوم
خب حالا اگه تا یه جای معین که مث هم باشه علامت گداری میکنیم و توی اون اب میریزیم (هر چقد ظرف مویینه تر باشه ازمایش دقیق تره)
طبیعتنا اب درون ظرف حالت یک بیشتره
امیدوارم خوب تونسته باشم منظورم رو بیان کنم
در ضمن من نمیخوام نقض کنم یکی از گزینه ها رو میخوام بگم در حالت های مختلف هر سه گزینه میتواند درست باشه

سوال هفته - Regulus - 09-12-2012

نه دیگه. ما اول یخو میندازیم، بعد ابو تو ظرف پر میکنیم. پس به اندازه حجم یخی که زیر اب قرار میگیره کمتر از حجم ظرف اب میریزیم. پس اگه یه ورقه یخی تو اب باشه، ارتفاع کمتر و مساحت بیشتری از یخ زیر اب میره و اگه یه یخ مکعبی بندازیم، مساحت کمتر ولی در عوض ارتفاع بیشتری ازش تو اب قرار میگیره و در دو حالت به یه اندازه حجم ظرف اشغال میشه.

سوال هفته - هلیا - 09-13-2012

نه............نه...........نه نه
یعنی منظورم این بود که یخو که انداختیم ........................اون موقع اب رو تا همون نقطه که علامت گذاری کردیم بیاریم بالا......................
بعدش قیاس میکنیم
ومیشه نتیجه بالاCry

سوال هفته - Regulus - 09-13-2012

و میشه چیزی که من گفتم.

اره چیزی که شما گفتین در یه صورت میشه درست و این دوگزینه هم در صورت های دیگه میشه درست
نمیگم که اقا فلان گزینه غلطه
میگم هر سه تاش درسته

سوال هفته - Regulus - 09-13-2012

اما من فکر میکنم فقط یکیش درسته و برای همه ازمایش ها یه اتفاق میفته.

کی گفته همه ازمایش ها یه نتیجه دارن
یه خواهش: از اول همه کامنت هایی که به این سوال داه شد رو بخونین
لطفا