تالار گفتگو ستاره‌شناسان
شروع مدارس،فرصتی دوباره - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: گوناگون (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=7)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=56)
+--- موضوع: شروع مدارس،فرصتی دوباره (/showthread.php?tid=1092)

صفحات 1 2

شروع مدارس،فرصتی دوباره - Sky_Watcher - 09-14-2010

OK

شروع مدارس،فرصتی دوباره - omid1100 - 09-14-2010

سلام
دوستان به نظر من تا میتونین بفهمید خر خوانی کافی نیست یکی از فامیلای دورمون در رشته ی هوا فضا درس میخوند و همین دو هفته پیش براش از ناسا یه دعوت نامه اومد و تا همین روزها هم میخواد بره امریکا .....

شروع مدارس،فرصتی دوباره - stella - 09-14-2010

Sky_Watcher نوشته: خانواده ی من که مشکلی نداره
برادرام به من میگن که رشته ی نجوم میتونه برای تو رشته ی خوبی باشه چون تو هم کف نجومی و هم درست و نجومت خوبه Big Grin
به من میگن برو و خاندان ابراهیمی رو سرافراز کنن :lol: :lol:

مادرم هم میگه هر جا میری موفق باش و درست رو بخون Smile

من همین وضعیت رو دارم اما با این تفاوت که واژه ی "نجوم" رو از جملات باید حذف کنم ! Cry :oops:
البته فکر نکنید که منو دارن شکنجه می کنندها :wink: ! خدایی مامان و بابای من نسبت به پدر و مادر های دوستام یا نسبت به فامیل هامون واقعا فرشته اند! Big Grin که البته واقعا هم هستند ! Big Grin Big Grin اما چه کنم که من انتظارات بیشتری دارم ،البته تقصیر من هم نیست ، شرایط فعالیت های نجومی همینه که به آزادی عمل بیشتری نیاز داره !
ولی مطلب بعدی اینه که برای چنین مسائلی ، (از نظر فرهنگی) پسرها شرایط بهتری دارند! :roll:
ولی در کل اگر پدر و مادرها چیزی میگن به خاطر خودمونه ، چون فکر می کنند که اون کاری که اونها می گن برای ما بهتره ! اما اگر امیدوارانه به قضیه نگاه کنیم ، شاید تنها راه نجات این باشه که بتونیم فکر پدر و مادر هامون رو نسبت به این قضایا و خصوصا "نجوم "
بازتر و بهتر کنیم ! خدا رو چه دیدید ، شاید اونها هم یه روزی منجم آماتور شدند! Big Grin
(حالا که حرف معدل به میون اومد ، برای این که کم نیارم ، من هم بگم که من هم معدلم هر سال نزدیک به بیسه و بعضی وقتها هم بیست! Big Grin )

شروع مدارس،فرصتی دوباره - astronomer50 - 09-14-2010

سلام
اینکه پدر و مادرها نمیزارن زیاد فعالیت نجومی بکنید ، تقصیر خود شما ست و به اونا حق میدم.

شما باید خانواده تون رو با علم زیبای نجوم آشنا کنیدمثلا اگه یه برنامه ی تلویزیونی نجومی پخش می شه شما باید بیاین قسمت هایی رو برای درک بهتر خانواده تون توزیح بدید و اگر مثلا تلسکوپ دارید اولین کسانی رو که به رصد دعوت می کنید باید پدر مادراتون باشن و از زیبایی های این علم براشون بگید و یا مثلا اگه شبی با خانواده تون تو خارج از شهر هستید راه شیری رو به اونا نشون بدید ،توضیحاتی درباره ی ستاره های بارز ، افسانه های جالب صور فلکی و... رو با زبانی ساده براشون توضیح بدین. Arrow :!:

من همین کار رو کردم و الان هم هر هفته یک بار(البته تابستون) می رم بیرون شهر Big Grin ،هیچ مشکلی هم ندارم(البته مادرم یه ذره واسه امنیتش نگران هست :wink:

شروع مدارس،فرصتی دوباره - sunyyyyy - 09-15-2010

ولی مادر من حتی وقتی اجرام قوس رو ميبينه ،به نظرش جالبب نمياد.و هميشه نگرانه،ولی خوب من هم بهش حق ميدم

شروع مدارس،فرصتی دوباره - behzad ashi - 09-15-2010

البته شماهم نباید خیلی تو فعالیت های نجومی زیاده روی کنین!
این فعالیت ها باید در حد اعتدال باشه!
طوری که به درستون لطمه نزنه!

شروع مدارس،فرصتی دوباره - Libraaaaa - 09-15-2010

با اینکه در این زمینه شرایط پسرها از دخترها ( تو ایران) بهتره کاملا موافقم ولی به پدر و مادرها هم حق میدم چون این مسئله توی کشور ما کمتر جا افتاده و تقصیر اونا هم نیست. نگرانند دیگه! به نظر من برنامه های نجومی بیشتری باید تشکیل بشه که پدر و مادرها هم بیشتر با نجوم آشنا بشند و در واقع این مسئله بیشتر فراگیر بشه. من فکر میکنم ما بتونیم با یه برنامه ریزی درست هم به درسمون برسیم و هم به نجوم که برای من بهترین تفریحه. خدا را شکر پدر و مادرمن که خیلی به این مسائل گیر نمیدن فقط درباره ی رصد های شبانه کمی نگرانند که البته محدودیت ایجاد نمیکنند .