تالار گفتگو ستاره‌شناسان
سخت ترین جرمی که رصد کردید؟ - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=3)
+--- انجمن: رصد ژرفای آسمان (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=24)
+--- موضوع: سخت ترین جرمی که رصد کردید؟ (/showthread.php?tid=1190)

صفحات 1 2 3 4 5

سخت ترین جرمی که رصد کردید؟ - only orion - 10-29-2009

سلام دوستان.می خواستم بگم هر کس سخت ترین جرمی که با ابزارش رصد کرده رو بگه.به همراه مشخصات ابزار و شرایط آسمان.
من خودم هم اولیش رو میگم:5907 با 80*20 در حد قدر 6.5

سخت ترین جرمی که رصد کردید؟ - doctorp30 - 10-29-2009

واسه من سخت ترین جرم کهکشان بارنارد بود.
شاید در بین جرم هایی که رصد کردم جرمی سختی نباشه اما واقعا واسه پیدا کردن و رصد کردنش زحمت کشیدم و کلی کلافه شدم !
اما به زیباییش می ارزید...
در آسمان با حدقدر 6.7
یکبار با تلسکوپ 17.5 اینچ و بار دیگه با 10 اینچ دابسونی

سخت ترین جرمی که رصد کردید؟ - abadanastro - 10-30-2009

یه بار هوا اینجا این قدر گرد و خاک بود که من با چشم نتونستم رصدش کنم و سخت ترین بود
یه بار هم به زور کهکشان آندرومدا رو دیدم که البته هم توی شهر بودیم و هم هوا مرطوب بود

سخت ترین جرمی که رصد کردید؟ - Castor va Pollux - 11-03-2009

ماهواره ای رو با سلول های خورشیدی ان با یک دابسونی ده اینچ در تهران

سخت ترین جرمی که رصد کردید؟ - Belder - 11-03-2009

m41 در اولین رصد در عمرم.

سخت ترین جرمی که رصد کردید؟ - M_Saturn - 11-04-2009

من چون مدت کمی وسیله داشتم کم هم رصد کردم. اما سخت ترین جرمی که زدم.m13بود. 2شب برای پیدا کردنش وقت گذاشتم. ابزار من دوربین دوچشمی 70*15بود. اون موقع تازه دوربینم رو خریده بودم.

سخت ترین جرمی که رصد کردید؟ - iya2009 - 11-05-2009

سخت ترین جرمی که من رصد کردم جرمی هست که شاید خیلی از شما ها اون رو رصد نکرده باشید
جرمی که اولین بار در آسمانی با حد قدر 7 به سختی پیداش کردم و دیدمش
جرمی که تو ماراتن مسیه و رقابت صوفی برای تمامی رصدگران از اهمیت بالایی برخورداره و برای پیدا کردنش از روش های خاصی استفاده می کنند و تنها تعداد اندکی موفق به رصد اون میشن .
جرمی که در یکی از ماراتن ها برای این آن 2 امتیاز در نظر گرفته شد که بی سابقه است
این جرم چیزی نبود جز ام - 45 :lol: :lol:

سخت ترین جرمی که رصد کردید؟ - reza222 - 11-05-2009

من سخت ترین جرمی که رصد کردمm21شایدمm22بود. آخه کویر بودم و برای اولین بار میخواستم رصد کنم اونم با یک دوربین دوچشمی Confusedhock:

سخت ترین جرمی که رصد کردید؟ - Castor va Pollux - 11-06-2009

iya2009 نوشته: سخت ترین جرمی که من رصد کردم جرمی هست که شاید خیلی از شما ها اون رو رصد نکرده باشید
جرمی که اولین بار در آسمانی با حد قدر 7 به سختی پیداش کردم و دیدمش
جرمی که تو ماراتن مسیه و رقابت صوفی برای تمامی رصدگران از اهمیت بالایی برخورداره و برای پیدا کردنش از روش های خاصی استفاده می کنند و تنها تعداد اندکی موفق به رصد اون میشن .
جرمی که در یکی از ماراتن ها برای این آن 2 امتیاز در نظر گرفته شد که بی سابقه است
این جرم چیزی نبود جز ام - 45 :lol: :lol:
فکر کردم الان می خواید بگید یه کوازار گرفتید.البته با این که شوخی کردید دلم رفت سمت ام 45 که الان خیلی وقته ندیدمش و دلم براش تنگ شده.

سخت ترین جرمی که رصد کردید؟ - newsha h - 11-11-2009

من سخت ترین جرمی که رصد کردم m36 بود .و خوشه های دو گانه ی برساووش .چون چند شب متوالی طول کشید تا پیداش کردم و مطمئن شدم که خودشه !شب آخر که دیگه از m36 بودنش اطمینان پیدا کردم ,فهمیدم که من هر شب میدیدمش ولی نمیدونستم که m سی و شیشه !