تالار گفتگو ستاره‌شناسان
فضانوردي - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: گوناگون (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=7)
+--- انجمن: هوا فضا (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: فضانوردي (/showthread.php?tid=1608)

صفحات 1 2 3 4 5 6

فضانوردي - abadanastro - 08-03-2010

بله سال 2020 قراره بفرسته
احتمالا سوار یه موشکش میکنن میفرستنش فضا
بعد از اونجا میفته توی اقیانوس و بعد نجاتش میدن .

در مورد دانشگاه هم باید بگم
مهندسی هوافضا در بین دانشگاه های داخلی دانشگاه مالک اشتر شاهین شهر زیر نظر وزارت دفاع از سطح بالایی برخورداره .

فضانوردي - M_Saturn - 08-03-2010

سلام
دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر هم این رشته رو دارن.

فضانوردي - abadanastro - 08-03-2010

درسته دانشگاه امیرکبیر و شریف و امام حسین و آزاد تهران هم این رشته رو دارند
اما من که پارسال رفته بودم مالک اشتر خیلی ها اومده بودن و خود مسئولین دانشگاه هم میگفتن دانشجوهای شریف هم برای آزمایشات و طرح هاشون میان اینجا
چون امکانات خیلی خوبی داره

فضانوردي - rezash - 08-07-2010

ديروز در خبرها شنيدم كه اقاي رييس جمهور قو ل دادند ايران تا 7 سال ديكه انسان به فضا خواهد فرستاد.كار بزركي كه فقط 3 كشور امريكا،روسيه و جين موفق به انجا مش شدند.به اميد موفقيت در انروز.

فضانوردي - mohammah - 08-07-2010

تا چند سال پیش می گفتن 10 سال دیگه بد سه چهار سال گفتن 9 سال دیگه {یه دو سه هفته پیش } حالا { چهار پنج روز پیش} گفتن 7 سال دیگه فکر کنم 9 سال و اشتباه گفتن

فضانوردي - supr nova - 08-08-2010

به نظر من ایران نباید در این مورد عجله کنه . بیشتر باید روی نجوم دانشگاهی وقت وسرمایه گذاشته بشه.
توی همین کشور های چین و آمریکا و روسیه از دبیرستان برای دانش آموزاشون رشته ی نجوم گذاشتن .
میدونید با این بودجه و سرمایه ای که برای ارسال انسان به فضا در نظر گرفته شده می شه چندتا رصد خونهی عالی ساخت...
ما یعنی داریم توی کلان شهر زندگی می کنیم.حتی شهرمون یه رصد خونه هم نداره!!!!!!

فضانوردي - fatema123 - 08-08-2010

supr nova نوشته: به نظر من ایران نباید در این مورد عجله کنه . بیشتر باید روی نجوم دانشگاهی وقت وسرمایه گذاشته بشه.
توی همین کشور های چین و آمریکا و روسیه از دبیرستان برای دانش آموزاشون رشته ی نجوم گذاشتن .
میدونید با این بودجه و سرمایه ای که برای ارسال انسان به فضا در نظر گرفته شده می شه چندتا رصد خونهی عالی ساخت...
كدوم شهرزندگي ميكني؟

فضانوردي - abadanastro - 08-08-2010

بحث علوم فضایی با ستاره شناسی تقریبا مجزا هستند ، و به نظر من این دو موضوع ربطی به هم ندارن ! منظورم نداشتن رصدخونه و فرستادن انسان به فضا

فضانوردي - supr nova - 08-09-2010

fatema123 نوشته:
supr nova نوشته: به نظر من ایران نباید در این مورد عجله کنه . بیشتر باید روی نجوم دانشگاهی وقت وسرمایه گذاشته بشه.
كدوم شهرزندگي ميكني؟
اهواز

فضانوردي - supr nova - 08-09-2010

abadanastro نوشته: بحث علوم فضایی با ستاره شناسی تقریبا مجزا هستند ، و به نظر من این دو موضوع ربطی به هم ندارن ! منظورم نداشتن رصدخونه و فرستادن انسان به فضا
ببینید همه کشور ها ابتدا از همین ستارشناسی به علوم فضایی رسیدن .مشکل ایران اینه که می خواد ره صد ساله رو یک شبه بره!
حرف من اینه که نباید بودجه شو بی خودی هدر بده!!!!!