یک ترفند برای افزایش نور ورودی به تلسکوپ های نیوتونی
با احترام ,دلیل اینکه خیلی از محدودیت هایی که در اطرافمون وجود دارند هنوز هم هستند اینه که اونهارو بصورت یک اصل پذیرفتیم وبا لفظ نمیشه و یادرست نیست ویا این حتما باید به این شکل باشه نه جور دیگه ای مدتهاست اوهارو تحمل میکنیم یه نگاهی به اطرافتون بندازین شما چه چیزهایی رو به عنوان محدودیت و اینکه غیر قابل تغییر هستند پذیرفتین زمانی انسان برای دسترسی به آب به چشمه و ... بیرون از محل سکونتش میرفت ولی حالا آب لوله کشی داره اگه اونموقع به کسی میگفتی آب رو به این شکل تهیه کنین بهتون میخندیدن و میگفتن چطور ممکنه باید برای هرچیزی زحمت کشید واینکه نمیشه سالها اینطور بوده تو از اجداد ما باهوش تری ؟ و .... حالا منظور من کلیه ببنیند مثلا من خودم به این دلیل از لپ تاپ بدم میومد و حاضر نبودم pcروم رها کنم چون فک میکردم همیشه باید تو اون حالت ضد ارگونومی دشمن ستون فقرات باید نشست و کارکرد تا فهمیدم میشه مثل آدم هم میشه نشست رویه میزو کارکرد (البته مزاح بود Big Grin) ولی واقعا بهتر نیست بعضی از محدودیت هارو بشکنیم و با دید بازتری به نتیجه بهتری که خواهیم گرفت به این تکرارهای طولانی پایان بدیم؟ امیدوارم منظورم رو رسونده باشم حالا بریم سر طرح و باید عذرخواهی کنم چون این تیکش تو ذهن خودم بود وروی کاغذ نیومده بله اطراف لوله مثل حالت اول نور از بینهایت میاد و پس از برخورد به آینه های کنار لوله اپتیکی که من سه تا فرض کردم برمیگرده از طریق (هرکدوم جدا) یه عدسی همگرا هر سه در یک نقطه متمرکز میشن بعد با عبور از یک عدسی مقعر برای تبدیل اونها به نور ابتدایی وارد لوله میشه و پس از برخورد به آینه اصلی تلسکوپ که administrator محترم تصور کردن حذف شده ولی اینجا بکارگیری میشه برمیگرده و پس از برخورد با آینه 45 درجه ای بطرف چشمی و ما گسیل میشه منظورم این بود.
پاسخ

پیام‌های این موضوع
یک ترفند برای افزایش نور ورودی به تلسکوپ های نیوتونی - توسط bigstar344 - 04-09-2014, 07:50 PM