علت اصلی این که چرا یک انجمن نجوم پیشرفت نمی کند ؟!
تاسف از تخریب ها و انتقادات گروهی غیر متخصص

متاسفانه آگاه شدیم گروهی غیر متخصص با انتقاد های بیهوده و غیر فنی سعی در مخدوش کردن فعالیت های علمی این انجمن دارندو انتقاد های آنان نه از سر دلسوزی بلکه از سر حسادت است .
باعث تاسف است که این گروه بعد از این همه همکاری بدون چشم داشت این جانب و این انجمن این چنین
فعالیت های انجمن ستاره شناسی آبادان را زیر سوال می برند در حالی که خودشان از علوم روز سررشته
نداشته و تنها به کار های نمایشی می پردازند . در حالی که هدف انجمن ما بالا بردن سطح معلومات
علاقه مندان آبادانی است ، این گونه تخریب ها ونقدهای بی پایه تنها تجربه ی خودشان را زیر سوال
می برد و اهداف این انجمن همچنان پا برجاست .

به همین جهت اهداف انجمن را به اختصار بیان می کنیم :
1- تربیت منجمان جوان
2- آموزش دانش آموزان مستعد جهت شرکت در المپیادها
3- آماده کردن نیروی متخصص جهت شرکت در مسابقات رصدی
4- تشکیل گروه حرفه ای رصد هلال ماه بصورت مستقل
5- برگزاری سمینار ، همایش و کنفرانس های علمی
6- انتشار کتاب ، تحقیق و مقالات تخصصی
7- آموزش ساخت ساعت آفتابی ، تلسکوپ ، ابزارآلات نجومی و...
و بطور کلی افزایش روحیه ی پژوهشی در جوانان

در پایان لازم می دانم به این گونه افراد هشدار دهم که در صورت ادامه یافتن این گونه تخریب ها و انتقادات
بی دلیل بصورت مشابه با آنان رفتار خواهد شد و سیل انتقادات حقیقی و تخصصی بسوی آن ها سرازیر خواهد گشت
روح الله افشار پور
مسئول انجمن ستاره شناسی آبادان
8 دی 1388 خورشیدی

http://abadanastro.com/index.php?option ... 8-17-30-55
پاسخ
نجوم غرور آفرین است!واقعا هست.به دلایل زیاد.آسیب شناسی ایم مسئله خیلی وقتگیره!
نجومی ها مثل آدمهایی از سیاره یا حتی دورتر منظومه های دیگر اند،مردم طور دیگر به آنها نگاه میکنند حتی برخی اوقات با ترس به آنها نزدیک میشوند!تجربه اش را داشته ام!نجوم برای مردم است.برای همه،پیغامش صلح است اما متاسفانه گروهی قلیل از خودمان هستند که بر خودمانند!جای تاسف دارد!هیچ گروه نجومی در ایران زیاد دوام نیاورده مگر با فداکاری چند نفر!
متاسفم....... Sad Sad Sad

spacecraze
پاسخ
نمی دونم چرا بعضی ها این گونه رفتار می کنند !!
پاسخ
گلايه به چه صورت بوده؟‌ چون عنوان كرديد اينجا من هم نوشتم بپرسم جريان چيه؟‌ البته توجه داشته باشيد كه متأُسفانه جريان حسادتها، موقعيتهاي مادي و گاهاً اسم و رسم كه تصور خام برخي از دوستان نجومي‌است از مدتها پيش گرفتاري هايي رو براي بقيه ي احالي نجوم درست كرد. بايد صبور بود. اشاره نكرديد به موضوع كه چه بوده تا در حدي كه مي‌تونم راهنمايي كنم، اگر تونستم البته. اگر مايل نيستيد پيام بفرستيد.
و يادتون باشه كه هميشه هر نقدي حتي غير اصولي و غلط بايد باعث بشه شما وجه مثبتي رو براي خودتون تداعي كنيد يعني بهتر شدن! دنبال ايرادهاي احتمالي رفتن. گاهي همين انتقادها و يا تخريبها وجه مثبتي براي طرف مقابل ايفا ميكنند. تخريب چيزي جز ضعف تخريب كننده نيست، پس تا اينجاي كار كه مشكلي نيست براي انجمن آبادان. منتهي باز هم اشاره كنم شما با چه ديدگاهي با نظرات و يا انتقادها برخورد و يا نگاه ميكنيد. اينهم مهمه. همه‌ي جوانب كنار هم بايد پشتكار شما در هرچه بهتر بودن و پيشرفت رو بيشتر كنه.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
ممنونم
اما مشکل اصلی انجاست که اینجا مسئولین فقط بفکر گزارش هستند
غیر متخصصان به فکر معروف شدن
و بقیه هم بفکر پول در آوردن
در غیر این صورت به فکر تخریب و انتقاد
پاسخ
اينكه در تمامي حوزه‌ها هست! همون‌طور كه نوشتم شما جنبه‌ي مثبت يك نقد يا حتي تخريب رو نگاه كنيد و افرادي كه واقعاً مشكل دارند كه تكليفشون مشخصه. نيازي به توجه كردن بهاونها نيست. مطمئن باشيد اگر در حيطه‌ي الكترونيك باشه كه دست ما هم برسه مثل سايتها حتماً از ما هم جواب خواهند گرفت. اكر لازم باشه و مسأله‌اي بزرگ اتفاق بيفته يانياز به حمايتي باشه حتماً با هماهنگي بچه‌‌هاي انجمن و دوست گرامي خسرو جعفري زاده اطلاع بديد ما هم مي‌تونيم كارهايي اصولي البته انجام بديم.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
از لطف شما و دوستان متشکرم
اما فعلا مشکل آن چنان بزرگ نیست
من فقط خواستم به کمک شما این مشکل رو آسیب شناسی کنم
در ضمن در سایت محلی نیز پاسخ و هشدار لازم رو بهشون دادم
متاسفانه حتی فکر نمی کنم آنان به اینترنت هم آشنایی کافی داشته باشند
پاسخ
سلام دوستان.شاید حرفی که می خوام بزنم عجیب به نظر بیاد و لی خوب نظر منه.
راستش رو بخواید من وقتی این انتقاد های بی مورد، جوابیه های اون ها و کلا درگیری های جامعه ی نجومن آماتوری ایران رو می بینم خوشحال میشم!تا کی باید نجوم ایران ساکت باشه . از هیچکس صدا در نیاد.نمی دونم منظورم رو فهمیدید یا نه؟من میخوام نجوم مثل سیاست باشه.هر روز هزار تا حرف به هم می زنن.درسته که تقریبا همه ی این حرف ها الکی و پوچ هستند و فقط تعداد کمی حرف درست و حسابی می زنند ولی اگه یک دید مثبت داشته باشیم می بینیم همین کار ها هیجان رو زیاد میکنه و باعث میشه که از بچه ی ابتدایی گرفته تا پیرزن 80 ساله موقع انتخابات اعلام موضع کنند.من می خوام نجوم هم اینطوری باشه.توش کشمکش باشه، رقابت جدی بین گروه ها ایجاد بشه و خیلی کار های دیگه.
البته این نظر من هست و اگه کسی از این دیدگاه خوشش نیومد ازش عذرخواهی میکنم.در مورد سیاست هم بگم که فقط یک مثال بود نمی خواستم بحث رو سیاسی کنم.
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
پاسخ
اما من مخالفم
و به نظر من هر چی همکاری ها بیشتر بشه پیشرفت هم بیشتر میشه
البته رقابت خیلی وقت ها سبب پیشرفت میشه ولی مشکلی که من در این تاپیک ازش حرف می زنم یه جور رقابت نیست
که به پیشرفت منتهی بشه در واقع یه جور چوب لای چرخ گذاشتنه !
پاسخ
only orion نوشته: سلام دوستان.شاید حرفی که می خوام بزنم عجیب به نظر بیاد و لی خوب نظر منه.
راستش رو بخواید من وقتی این انتقاد های بی مورد، جوابیه های اون ها و کلا درگیری های جامعه ی نجومن آماتوری ایران رو می بینم خوشحال میشم!تا کی باید نجوم ایران ساکت باشه . از هیچکس صدا در نیاد.نمی دونم منظورم رو فهمیدید یا نه؟من میخوام نجوم مثل سیاست باشه.هر روز هزار تا حرف به هم می زنن.درسته که تقریبا همه ی این حرف ها الکی و پوچ هستند و فقط تعداد کمی حرف درست و حسابی می زنند ولی اگه یک دید مثبت داشته باشیم می بینیم همین کار ها هیجان رو زیاد میکنه و باعث میشه که از بچه ی ابتدایی گرفته تا پیرزن 80 ساله موقع انتخابات اعلام موضع کنند.من می خوام نجوم هم اینطوری باشه.توش کشمکش باشه، رقابت جدی بین گروه ها ایجاد بشه و خیلی کار های دیگه.
البته این نظر من هست و اگه کسی از این دیدگاه خوشش نیومد ازش عذرخواهی میکنم.در مورد سیاست هم بگم که فقط یک مثال بود نمی خواستم بحث رو سیاسی کنم.
رقابت بین گروه ها و همینطور همکاریشون همگی خوبه...
اما باید از مسولین نجوم ایران دلیل پیشرفت نکردن رو پرسید...
واقعا کشور ما در سال جهانی نجوم چه کاری انجام داد؟
میشه نام ببرید؟
آیا واقعا همون کار ها و فعالیت های سال گذشته نبود؟
فقط پروژه ی شب های گالیله ای و 100 ساعت نجوم به برنامه ها اضافه شدند و انجمن نجوم ایران هیچ کاری نکرد
یکی از هدف های سال جهانی نجوم این بود که خود منجماندر کنار آموزش مردم در کار هاشون پیشرفت کنن...
اماچی شد؟ واقعا رفتین دنبال کار های نو؟
من و گروهم میخواستیم با کمک مسولین یک شهر بیشتر گروه های نجومی رو حداقل برای انجام پروژه ها هماهنگ کنیم...
با تمام هزینه های خودمون... با تمام وقت خودمون...
و طرحش هم به شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران ارسال شد و اون موقع آقای دکتر وصالی رئیس شاخه آماتوری بودند...
اما به نظرتون واقعا چی گفتن به ما...؟؟؟؟؟؟؟؟
نظرتون رو بدید تا بهتون بگم چی گفتند...
اینم بدونید این مسائل تنها حرف من نیست... حرف بیشتر منجمان کشور که می ترسن این حرفارو بزنن...
بیاین بیشتر به راس کار نگاه کنیم تا روابط بین گروه ها...
پاسخ