گذر زهره در 2012
نمیدونین چه اتفاقی برای من افتاد بعد از 2 ماه برنامه ریزی یکی از دوستان گفت بیا بریم کیاسر تلسکوپت رو بیار رصد خوبی داشته باشیم تلسکوپ 8 اینچ دابسونی با چه مشقتی بار زدم رفتیم ساری از اونجا پیاده بعد سوار مینی بوسش کردیم رفتیم سمت کیاسر رسیدیم بالای یک کوه بلند خیلی ارتفاع داشت از اونجا رفتن محل رصد انتخاب کنن شبش رفتیم تلسکوپها رو با چه دردسری بالا بردیم همه رو تنظیم کردیم که ماه مثل خورشید امد اسمون رو روشن کرد من بعد از 3 بار رصد ماه چشم درد گرفتم دیدیم این رصد بدرد نمیخوره 7 نفری رفتیم داخل یک چادر 4 نفره خیاری دراز کشیدم هوا بشدت سرد بود من با استین کوتاه بودم احتمال میدادم سرد میشه یک پتوی مسافرتی اوردم دوستان از شدت سرما و کوچک بودن زدن پتو رو پاره کردن تا صبح با چه مکافاتی دراز کشیدیم ساعت 5 صبح شد سریع از چادر امدم بیرون دوربین رو تنظیم کردم تا یک ساعت نیم طول کشید خورشید رو ببینیم بخاطر انتخاب اشتباه محل خورشید پشت کوه افتاد من هیچ عکس نتونستم بگیرم بخاطر نور زیاد خورشید یک از دوستان تی رینگ داشت هر کار کردیم نتوستیم وصلش کنیم یک چیزیش کم بود خلاصه دست از پا درازتر برگشتیم تمام کار من بخاطر یک اشتباه از بین رفتCry
پاسخ
انجمن اِکلیل شمالی لاهیجان
Canon IXY DIGITAL 930 IS
Optic: Reflexive 5.1inch
Rate:1/60
ISO: 320
Filter: Mylar
[عکس: 03-Transit%20%283%29.JPG]
نجوم عبادت است، نجوم یک سلیقه است؛
منجمان با این سلیقه عبادت می کنند.

پاسخ
اینم یه عکس دیگه
Venus transit story - Miscellaneous Photos - Regulus
پاسخ
به نظر من تا اینجا عکسهای Regulus از همه بهتر و علمی تر بوده.
پاسخ
لحظه طلوع عالی بود! واقعا خدا رو شکر که همه چیز جور شد و ما هم در شهر رصد عمومی داشتیم.امام جمعه شهر هم جمعه پیش از 17 خرداد در خطبه به این رویداد اشاره کردند. ما رصد رو از داخل میدان اصلی شهر شروع کردیم . کمی بعد از طلوع خورشید تلسکوپ نیروی دریایی هم رسید .یه تلسکوپ تال 100 . فیلتر مایلار هم شب 17 خرداد از تهران بدستمون رسید! ما انجمن نجوم نداریم و کسانی که رصد کردند مردم بودند و این خیلی ارزشمند بود.خیلی از افرادی رو دیدم که با علاقمندی پیگیری میکردند در حالی که شاید سواد بالایی هم نداشتند ولی افرادی با اینکه در مورد رصد با تلسکوپ هم با آنها صحبت میکردی علاقمند نبودند.یاد حرف استلا افتادم که تعریف میکرد محل قبلی یه فروشگاه نجومی رفته بود و سراغ محل جدید فروشگاه رو گرفته بود. افرادی حتی نمیدانستند تلسکوپ چیه ولی قسمت خدمات پاساژ علاوه بر اینکه مکان جدید رو میدونستند با صاحب فروشگاه هم آشنا بودند. در کل حدود 200 نفر در شهر ما از این واقعه دیدن کردند. 100 عدد بروشور با کمک شهرداری تهیه شده بود که زمان پخش کردن اصلا متوجه تعداد اون نبودم . وقتی رفتم تا دوباره بروشور تا شده بگیرم دیدم تموم شده.اون لحظه خیلی خوشحال شدم.فرماندار شهر هم به مکان رصد اومدن و عبور زهره رو دیدن.
پاسخ
اونجایی که من رفتم (رصد عمومی) همه کم سن و سال بودن حدت 5،6 ساله .....
این به نظرتون خوبه یا بد؟؟؟
پاسخ
این تنها عکس خوبی هست که تونستم با موبایل بگیرم
[ATTACH=CONFIG]1369[/ATTACH]

فایل‌های پیوست
.jpg   C01237.jpg (اندازه 20.46 KB / تعداد دانلود: 6)
پاسخ
رصد کردن عبور سیاره زهره از مقابل خورشید (آلمان)

فایل‌های پیوست
.zip   226455_108.zip (اندازه 43.85 KB / تعداد دانلود: 5)
در زير آسمان كوير به سر ميبرم.....

و اين داستان آسمان است و همچنان ادامه دارد ....

آسمان بالاي سرم شيري و آسمان دلم سبز است .....

سر بزنيد : http://www.lootsky.blogveb.com
پاسخ
amir adib نوشته: اونجایی که من رفتم (رصد عمومی) همه کم سن و سال بودن حدت 5،6 ساله .....
این به نظرتون خوبه یا بد؟؟؟
سلام دوست عزیز فکر میکنم این خیلی خوبه که در شهر شما انقدر به کودکان و افزایش علم اونها توجه میشه این یکی از ویژگی های خوب در کشورهای اروپایی هست که علم رو به زبان ساده برای کودکان توضیح میدن.نظر بقیه دوستان چیه؟
پاسخ
comet نوشته: سلام دوست عزیز فکر میکنم این خیلی خوبه که در شهر شما انقدر به کودکان و افزایش علم اونها توجه میشه این یکی از ویژگی های خوب در کشورهای اروپایی هست که علم رو به زبان ساده برای کودکان توضیح میدن.نظر بقیه دوستان چیه؟
شما توی تلوزیون حتما محیط دبستان های خارج بویژه آمریکا رو دیدین
حالا این محیط رو با مدارس خودمون مقایسه کنید !! بچه به چی باید دل خوش کنه ؟
پاسخ