آیا این مشتریه؟؟؟
سلام
دوست عزیز موقعیت سیارات (به ویژه سیارات داخلی) با گذشت هر ماه موقعیتشون تغییر می کنه.(بستگی داره چه ماهی اونارو رصد کنیم)

ولی اورانوس و نپتون تقریبا در همون جای خودشون قرار دارند.(اورانوس : حوت /نپتون :دلو) و مشتری هم تقریبا تو حمل جای میگیره !!
فراموش کن چیزی را که نمی توانی به دست بیاوری
به دست بیاور چیزی را که نمی توانی فراموش کنی

(شکسپیر)
فرزین حسینی
فوتو بلاگ من:
http://skyatnight.aminus3.com
پاسخ
trinitynim نوشته:
Sky_Watcher نوشته: اگه نقطه ی روشن پایین مشتری باشه ، اونم اورانوسه Big Grin
سعی کن که رد دفعات بعد تمرکزت رو بیشتر کنی و عکس های با کیفیت تری بزاری Big Grin

خیلی ممنون از توجهتون.
ولی من توی stellarium که نگاه می کنم. اورانوس بالای سمت چپ مشتری هست.
ولی شما گفتید که اورانوس پایین مشتری هست.
میشه بیشتر توضیح بدید تا قشنگ شیر فهم شم.

منظورم این بود که اگه نقطه ی روشنی که در پایین تصویر قرار داره مشتری باشه ، پس نقطه ی بالا سمت چپ هم اورانوسه Big Grin
این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود هر که فکرت نکند ، نقش بُوَد بر دیوار
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ
Sky_Watcher نوشته:
trinitynim نوشته: [quote="Sky_Watcher":3mm51idp]اگه نقطه ی روشن پایین مشتری باشه ، اونم اورانوسه Big Grin
سعی کن که رد دفعات بعد تمرکزت رو بیشتر کنی و عکس های با کیفیت تری بزاری Big Grin

خیلی ممنون از توجهتون.
ولی من توی stellarium که نگاه می کنم. اورانوس بالای سمت چپ مشتری هست.
ولی شما گفتید که اورانوس پایین مشتری هست.
میشه بیشتر توضیح بدید تا قشنگ شیر فهم شم.

منظورم این بود که اگه نقطه ی روشنی که در پایین تصویر قرار داره مشتری باشه ، پس نقطه ی بالا سمت چپ هم اورانوسه Big Grin[/quote:3mm51idp]

ایول
الان منظورتون فهمیدم.
IQ در حد جلبک که میگن منم.
پاسخ
astronomer50 نوشته: سلام
دوست عزیز موقعیت سیارات (به ویژه سیارات داخلی) با گذشت هر ماه موقعیتشون تغییر می کنه.(بستگی داره چه ماهی اونارو رصد کنیم)

ولی اورانوس و نپتون تقریبا در همون جای خودشون قرار دارند.(اورانوس : حوت /نپتون :دلو) و مشتری هم تقریبا تو حمل جای میگیره !!

از جوابتون ممنونم.
پاسخ
جواب تو حتما گرفتی ولی من برای درک بهتر شما با استاری نایت اسمان سال دیگه برای همین روزا 30 سپتامبر 2011 یا 5 مهر 1390 ساعت 00:00 بامداد میزارم!! اون دوست هم درست گفتن تقریبا زیاد جابجا نمیشن ولی این فاصله گرفتن مربوط به حرکت زمین و سیارات بیرونی دور که سرعت مداری پایینی دارن مربوط میشه! الان مشتری با اورانوس1.2 درجه فاصله داره که تا سال دیگه میشه 36 درجه از اورانوس فاصله دارهو به سمت شرق جابجا میشه! همیشه این طوری نیستا به دلیل حرکت و مکان زمین و خوده مکان و حرکت سیاره مشتری تغییر میکنه!
لینک عکس :
http://astronomer169.persiangig.com/image/20110930.JPG
پاسخ
Astronomer169 نوشته: جواب تو حتما گرفتی ولی من برای درک بهتر شما با استاری نایت اسمان سال دیگه برای همین روزا 30 سپتامبر 2011 یا 5 مهر 1390 ساعت 00:00 بامداد میزارم!! اون دوست هم درست گفتن تقریبا زیاد جابجا نمیشن ولی این فاصله گرفتن مربوط به حرکت زمین و سیارات بیرونی دور که سرعت مداری پایینی دارن مربوط میشه! الان مشتری با اورانوس1.2 درجه فاصله داره که تا سال دیگه میشه 36 درجه از اورانوس فاصله دارهو به سمت شرق جابجا میشه! همیشه این طوری نیستا به دلیل حرکت و مکان زمین و خوده مکان و حرکت سیاره مشتری تغییر میکنه!
لینک عکس :
http://astronomer169.persiangig.com/image/20110930.JPG

خیلی ممنون از شما.
یه سوال دیگه پیش اومد.
الان تو این عکسی که شما فرستادین برای JUPITER نوشته CONSTELLATION:ARIES
یعنی مشتری همیشه تو این صور فلکی میمونه یا تو سال 2011 تو این صور فلکیه؟؟؟؟؟
برای بقیه سیارات چور؟؟اونام همه تو یک صور فلکیه خاص هستن یا مکان سیاره با صور های فلکی هیچ رابطه ای نداره؟
ببخشید من انقدر سوال میکنما.آخه این استاری نایت رو ندارم.
با تشکر
پاسخ
منم ندارم
بعدا باید یکی بخرم :roll:
این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود هر که فکرت نکند ، نقش بُوَد بر دیوار
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ
trinitynim نوشته: خیلی ممنون از شما.
یه سوال دیگه پیش اومد.
یعنی مشتری همیشه تو این صور فلکی میمونه یا تو سال 2011 تو این صور فلکیه؟؟؟؟؟
برای بقیه سیارات چور؟؟اونام همه تو یک صور فلکیه خاص هستن یا مکان سیاره با صور های فلکی هیچ رابطه ای نداره؟
ببخشید من انقدر سوال میکنما.آخه این استاری نایت رو ندارم.
با تشکر

بله مثلا امسال تو صورت حوت هستش و سال دیگه در حمل وسال 2012 در ثور نزدیک دبران!

همونطور که گفتم سیارات صورت فلکی مشخصی ندارند و ماه به ماه مکانشون تغییر می کنه.

اونم به خاطر حرکت انتقالی سیارات است مثلا عطارد رو می توان در سال دو سه بار دید (چون سرعت مداریش زیاده) ولی مشتری که سرعت کمتری نسبت به اون داره (البته سرعت مداری!) در یک سال فقط چند ماه می توان اونو در بهترین حالت و نزدیک نصف النهار محل دید.

و نپتون و اورانوس هم که سرعت مداری کمتری به سیارات دیگر دارند تقریبا بعد از 3 ، 4 سال از یه صورت فلکی خارج میشن و به صورت فلکی بعدی میرن.

ولی اینو یادتون باشه سیارات همیشه رو صفحه ی دایره البروج حرکت می کنند(البته چند درجه ای از این صفحه انحراف دارند.) Big Grin
فراموش کن چیزی را که نمی توانی به دست بیاوری
به دست بیاور چیزی را که نمی توانی فراموش کنی

(شکسپیر)
فرزین حسینی
فوتو بلاگ من:
http://skyatnight.aminus3.com
پاسخ
ASTRONOMER50 از جوابتون ممنونم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان