بچه های آملی عشق نجوم بیان تو!!
سلام به همگی
یه سوالی خیلی وقته ذهنمو مشغول کرده اونم اینه که آخه چرا ما تو شهرمون یه انجمن ستاره شناسی نداریم
از همه ی برو بچه های علاقمند به ستاره شناسی که تو آملن خواهش میکینم یه کاری کنیم که یه انجمن تشکیل بدیم تا وقتمونو اینقد بیخود تلف نکنیم و بتونیم یه سری کارای تحقیقاتی و رصدی انجام بدیم
باور کنید اگه همکاری کنید ضرر نمیکنین
هرکی پیشنهادی در این مورد داره لطفا نظرشو بگه :wink: Smile :wink:
آسمون شبهاتون پر ستاره (بهناز-جلالي)
پاسخ
سلام
می تونید از فرهنگسرایی استفاده کنید تا کلاس و محل برگزاری برنامه های ستاره شناسیی رو براوتن فراهم بیاره این ابتدای کارتونه... ولی قبل از اون چند نفری رو عضو گیری کنید...یک توصیه اینکه به فکر شب رصدی در آمل نباشید. فکر نمی کنم چندان برای شرایط فرهنگی اونجا قابل هضم باشه...ولی اگر صبر و حوصله دارید و نوع برخوردهایی که معمولا در ابتدای کار با شما میشه تحمل کنید نی تونید شب رصدی هم داشته باشید. در ضمن قبلا گویا تعدادی ستاره شناسیی در آمل بودند که خبری از کارهای رصدی یا علاپقشون نیست! دانشگاه آیت ا... آملی هم از 4 سال گذشته تاکنون فعالیت ستاره شناسیی در قالب کارگاه ، سخنرانی، روز ستاره شناسی و کلاس ستاره شناسی داشته است.(گروه ستاره شناسی انجمن فیزیک).
موفق باشید
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
سلام
خیلی ممنون از راهنماییتون ولی نمیفهمم که چرا گفتین که رصد تو آمل سخته در ضمن دانشگاهی رو هم که گفتین فکر میکنم که این برنامه هاشون مختص دانشجویان اون مرکز هستش راستی بعد از عضو گیری باید چیکار کنیم ما تازه اول راهمونه نیاز به راهنمایی زیاد داریم
بازم ممنون از لطفتون که راهنمای کردین
آسمون شبهاتون پر ستاره (بهناز-جلالي)
پاسخ
سلام دوستان
بهترین کار برای بچه های آمل تشکیل گروه ستاره شناسی است. در این راستا می توانید به انجمن های دیگر نگاهی بیندازید. پشتکار و تلاش و انسجام گروهی بسیار مهم است و انگیزه برای رسیدن به هدف. خودتان تشکیل دهید و من هم آماده کمک هستم.

انجمن ستاره شناسی اهواز
پاسخ
با سلام دوباره

میتوانید روز ستاره شناسی با هماهنگی و گرفتن مجوز از دانشگاه و یا در سخنرانی های اساتید و گروه ستاره شناسی این واحد، با انجمن فیزیک واحد مربوطه مشورت کنید. فعلا این انجمن مراحل اولیه آماده سازی وب سایت رسمی در دانشگاه را طی می کند. بعد از عید میتوانید از طریق اینترنت اطلاعیه های انجمن فیزیک را بخوانید.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
با سلام
من دانش آموز دبیرستان شهید بهشتی (استعدادهای درخشان - تیزهوشان) آمل هستم و خبر خوش برای شما اینکه ما الان یک ساله که انجمن نجوم داریم و آدرس وبلاگمون اینه : http://www.haseb-astro.blogfa.com
و در به در دنبال اینیم که بیایم و در شهر برنامه نجوم بذاریم اما نیست حمایت کننده ای که ما را یاری کند.
ما تا الان 7 تا برنامه رصدی گذاشتیم
احتمالا روز نجوم سال 1387 برنامه مون رو در آمل ( نه در مدرسه خودمون) برگزار می کنیم. خوشحال می شم با هم ارتباط بیشتری داشته باشم
با امید گسترش نجوم در شهر هزار سنگر آمل
راستی ایمیل من Confusedoleimani_haseb@yahoo.com منتظر پاسخ هر چه سریعتر شما هستم
Smile Smile Big Grin
پاسخ
از اینکه شما هم انجمن دارید بسیار خوشحالم. برای اطلاعات بیشتر تا چند وقت دیگر اطلاعات انجمن های ستاره شناسی جمع آوری خواهد شد و شما هم در ان طرح شرکت کنید.
پاسخ
نمیدونم شما در شهرتون موفق به تشکیل گروه شدید یا نه اما متاسفانه در شهر ما یعنی ساری هنوز یک رصدخونه تاسیس نشده که علاقه مندان بتونن توش رصد کنن! هر چند که گروه های نجومی فعال داریم!
هنگامی که همه مانند هم فکر می کنیم کسی فکر نمی کند!
پاسخ
سلام من star هستم دبیر انجمن نجوم استان ...x...
ما هم وضعیت مشابه داشتیم
ولی با راهنمایی اساتیدی چون آقای جعفری زاده و...
تونستیم اولین انجمن نجوم استانمون رو راه اندازی کنیم
امکانات خیلی خوبی هم گرفتیم
از جمله رصد خانه مجهز
تلسکوپ مید ال اکس دی 75
دفتر
و خیلی امکانات دیگه اگه دوست داشتید بگید که من راهشو بهتون بگم که از کجا کمک بگیرید.

پاسخ