نظرسنجی: کدام مجله رو بیشتر میخونید؟
مجله نجوم
70.00%
7 70.00%
مجله اسمان شب
30.00%
3 30.00%
مجموع 10 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

پيشنهاداتي جهت ارتقاء تالار
پس بنظرتون چکار کنیم؟ این کتابی نیست که توی دسترس بچه ها نباشه
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
به نظره من بهتره سوال رو از مجله اسمان شب یا نجوم بگیرید
اینجوری نه حق کپی رایت هست و نه مفت کردن کتاب یک نویسنده
اکثرا هم مجله رو میخرن اینجوری برای همه راحتر هست
من یک نظر سنجی گذاشتم که انتخاب کنید کدوم مجله رو بیشتر میخونید یا در دسترس دارید
مجله بهتره، ولی خب هم خیلی دیر میاد بیرون (بخصوص نجوم) هم ممکنه به خیلی از شهرا فرستاده نشه.
مگه اینکه از شماره (های) قبلی که بصورت pdf رو سایت مجله هست استفاده کنیم.
یه پیشنهاد دیگه:
یه نفر صحت علمی بودن یکی از تاپیک های انجمن رو بررسی کنه و به جای اینکه سوالات از جاهای دیگه مطرح بشه از تاپیک های خود انجمن مطرح بشه
«اهورامزدا گفت ای زرتشت اسپنتمان تو نباید که عهد و پیمان بشکنی
چه آن عهدی که تو با یک دروغ پرست بستی و
نه آن عهدی که با یک راستی پرست بستی
چه معاهده با هر دو درست است خواه یکتاپرست خواه مشرک»
مهریشت فقره 2
ببینید دوستان.مثل این که شما هدف این کار رو فراموش کردید شاید هم توضیح من ناقص بود.هدف ارتقاء سطح علمی اعضا هست.نه این که یک بهانه برای برنده کردن کسی پیدا کنیم.مثل این که من خوب توضیح ندادم.مسابقه ای در کار نیست.یک جور دوره ی مجازی نجوم هست.منبع معرفی میشه و به سوالات هم پاسخ داده میشه ولی با این تفاوت که معلمی در کار نیست.امتحانی هم که گرفته می شه صرفا برای مشخص کردن افرادیست که این دوره رو طی کردند(برای این که بشه بیشتر روشون حساب کرد).همونطور که عرض کردم امتحان حتی ساده برگزار می شه ونکته ی خاصی توی سوال ها نیست تا با جلو اومدن با تاپیک هر کسی بتونه در اون امتحان موفق بشه با این اوصاف انتخاب کردن یک مجله یا مطالب این سایت اصلا برای این ایده مناسب نیست(شاید خودش بتونه ایده ی خوبی باشه اگر جداگانه بررسی بشه).
در مورد تهیه ی منبع:هم من هم خانم صفری تلاشمون رو کردیم که بتونیم نسخه ی الکترونیکی رو تهیه کنیم ولی موفق نشدیم.لذا مجبوریم تهیه(یا به امانت بردن Smile)کتاب رو به عهده ی خود دوستان بگذاریم.اگر نسخه ی الکترونیکی تهیه شد(بعد از کسب اجازه از ناشر جهت کپی رایت)سرعت مطالعه رو کمتر می کنیم تا دوستانی که با ما همراه نشدن با خوندن نسخه ی الکترونیکی به ما بپیوندند.
لذا از همین امروز این تاپیک ساخته می شه و بقیه توضیحات رو راجع به تاپیک همونجا عرض خواهم کرد.
با تشکر از همه ی شما منتظرتان خواهم بود
[URL="http://astrotalk.ir/کتاب-44/مطالعه-ی-کتاب-دوره-ی-مجازی-نجوم-2900/#post27549"]تاپیک مطالعه ی کتاب
[/URL]
Smile
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
Castor va Pollux نوشته: .با اجازتون ليست كارهايي رو كه به نظرم لازمه توي تالار انجام بشه عرض كنم
1-هر انجمن يك مسئول.
2-هر تاپيك مهم يك مسئول
3-تقدير و تشكر
اگه اجازه بديد شماره هاي بعد رو در پست بعدي مي گذارم Smile
4-کنترل تعداد تاپیک ها
تاپیک های تالار عموما 2 تا مشکل دارند
الف)اسامی تاپیک ها گویای محتوای تاپیک نیستند.اسامی نظیر "چه جالب" "یک سوال"و... استفاده از تالار رو خیلی سخت می کنند.این انتظار که مراجعه کننده تمام تاپیک هارو باز کنه تا دنبال مطلبش بگرده انتظار بی جایی هست.لذا سعی کنید اسم های تاپیک هاتون رو با دقت انتخاب کنید.
ب)تعداد تاپیک ها خیلی زیاده.خیلی از مطالب در یک تاپیک باید قرار بگیرند اما در تاپیک های متعددی تقسیم می شوند.مثلا اطلاع رسانی جهت یک همایش یا روز به خصوص میتونه در یک تاپیک انجام بگیره اما برای هر کدوم جداگانه تاپیکی ساخته میشه(مثل اینه که کتاب های کتابخونتون رو از قسمت صحافی شده پاره کنید و کاغذ های حاصل رو جای کتاب تو کتابخانه بچینید)با این کار تاپیک ها و به تبع اون مطالب تالار گم میشن وقابل استفاده نخواهند بود.لذا جهت مسایل مهم مثل اطلاع رسانی همایش ها و پرسش و پاسخ و...تاپیکی ساخته میشه .خواهشا مطالب مربوط رو در همون تاپیک ها بیان کنید و برای مباحث دیگر هم در ساخت تاپیک صرفه جویی کنید.
5-کارگاه های ستاره شناسی
کارگاه ها و همینطور شب های رصدی برنامه هایی هست که می تونه توسط تالار برای اعضا انجام بگیره.در این برنامه ها اعضای تقدیر شده در اولویت و همراه تخفیف خواهند بود.این کارگاه ها در شهر های مختلف ایران و با هماهنگی انجمن نجوم آن شهر انجام می گیرند.این برنامه ها بعد از بیشتر شدن اعضای فعال تالار اجرا خواهند شد
با تشکر Smile
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
Castor va Pollux نوشته: 4-کنترل تعداد تاپیک ها
تاپیک های تالار عموما 2 تا مشکل دارند
الف)اسامی تاپیک ها گویای محتوای تاپیک نیستند.اسامی نظیر "چه جالب" "یک سوال"و... استفاده از تالار رو خیلی سخت می کنند.این انتظار که مراجعه کننده تمام تاپیک هارو باز کنه تا دنبال مطلبش بگرده انتظار بی جایی هست.لذا سعی کنید اسم های تاپیک هاتون رو با دقت انتخاب کنید.
ب)تعداد تاپیک ها خیلی زیاده.خیلی از مطالب در یک تاپیک باید قرار بگیرند اما در تاپیک های متعددی تقسیم می شوند.مثلا اطلاع رسانی جهت یک همایش یا روز به خصوص میتونه در یک تاپیک انجام بگیره اما برای هر کدوم جداگانه تاپیکی ساخته میشه(مثل اینه که کتاب های کتابخونتون رو از قسمت صحافی شده پاره کنید و کاغذ های حاصل رو جای کتاب تو کتابخانه بچینید)با این کار تاپیک ها و به تبع اون مطالب تالار گم میشن وقابل استفاده نخواهند بود.لذا جهت مسایل مهم مثل اطلاع رسانی همایش ها و پرسش و پاسخ و...تاپیکی ساخته میشه .خواهشا مطالب مربوط رو در همون تاپیک ها بیان کنید و برای مباحث دیگر هم در ساخت تاپیک صرفه جویی کنید.
5-کارگاه های ستاره شناسی
کارگاه ها و همینطور شب های رصدی برنامه هایی هست که می تونه توسط تالار برای اعضا انجام بگیره.در این برنامه ها اعضای تقدیر شده در اولویت و همراه تخفیف خواهند بود.این کارگاه ها در شهر های مختلف ایران و با هماهنگی انجمن نجوم آن شهر انجام می گیرند.این برنامه ها بعد از بیشتر شدن اعضای فعال تالار اجرا خواهند شد
با تشکر Smile
اول باید مشکلات فنی تالار حل بشه. مثل سرچ تالار که کار نمیکنه، قسمت انتخاب اواتار، یه سری شکلکا که خرابن و از این قبیل موارد. همینطور اگه یه قالب جذاب تر داشته باشیم، هم اعضا رو مایل تر به فعالیت میکنه، هم نگاه کسی که برا اولین بار وارد میشه رو تغییر میده. میتونم بگم این قالب منو یاد خونه های متروکه میندازه. موارد جدیدی مثل امتیاز ها و اعضای تقدیر شده رو هم باید اضافه کرد. به نظرم بد نیست برای تشکر ها هم امتیاز قائل بشیم و مثلا تعداد تشکرای انجام شده از هر کسی یه امتیاز محسوب بشه.
بعد مشکلاتی مثل پراکندگی تاپیک ها و مشکلات مربوط به اوناست.
این کار یکی دو نفر نیست و باید مسئول هر انجمن انجامش بده.
و اما مهمترین مشکل اینکه چطور میخوایم این کارا رو انجام بدیم. با این روند کند و نبود برنامه معین، ارتقا تالار یا سالها طول میکشه، یا هیچوقت انجام نمیشه. من فکر میکنم بهتره این تغییرات تو یکی دو هفته (نه از الان، بلکه وقتی مسیر حرکتمون مشخص شد) بصورت گاز انبری انجام بشه. تغییرات سریع بیشتر دیده میشن و موفق ترن.
سلام قرار نیست هیچکدوم از اینا عملی بشه.؟:d
نجومبرترینعلم دنیاست ...
درود
من که قبول دارم دوستان
تمامی این موارد را در قالب یک نوشته برایم ایمیل کنید تا انجام دهم.

منتظر هستم.
حالا کی میفرسته؟