خرید تلسکوپ از تولید کننده ایرانی
آخه هنوز به مراحل ساخت نرسیده باید زمینه های ساختش جور بشه اول .آره باهاتون موافقم دلال بازی درآمد بیشتری داره اما خب با شخصیت بعضی ها جور در نمیاد .
پاسخ
از این نظر که به شخصیت نمیاد کاملا قبول دارم.ولی اگه بخواد در زمینه فروش موفق بشه باید مثل دلال صحبت کنه و محصول خودش خوب جلوه بده.
پاسخ
اگه کیفیت برابر باشه :
پشتیبانی فنی (دردسترس بودن خیلی مهمه)
گارانتی معتبر
هرینه های واقعی
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ
mars نوشته: بیشتر به نظر میاد یک دستگاه دست ساز باشه ....اگه اینجور باشه نمیشه قطعاتو گرفت و سرهم کرد .؟

ببخش اینو میگم ...آخه یه دوست دارم که تنظیم موتور اتوموبیل داره بعد رفت دستگاهی رو بخره بهش گفتن 3 میلیون بعد خودش با نیم میلیون تومان یه دستگاه درست کرد رنگ کاریش هم کرد خدائیش از اصلش هم کاملتر بود چون یک سری کارها روکاملتر انجام میداد

بله، دست سازه.
اینم که قراره بخرم دست سازه. دستگاه درست و حسابی صنعتی قیمتش کم کم 50 میلیونه.
چرا همه انقدر عذر خواهی میکنن؟
اگر خودم توانایی ساختش رو داشتم، حتما این کارو میکردم. ولی نه خودم بلدم، نه اشنایی دارم که بلد باشه.
البته یکی از فامیلامون که مهندس برقه میگفت بخش الکترونیکی دستگاه رو میتونه بسازه (و تجربه ساخت داره)، ولی بخش مکانیکیش رو نه.
پاسخ
mohammad_reza نوشته: تو ایران دلال بودن خیلی سودش بیشتره
یک مورد تبلیغات یادم امد.
میتونی تو رصدخانه زعفرانیه یک مدل تلسکوپت رو بدی ازمایش کنند و برای اعضا شرایط قرار بدی.
تو تهران مراکز اموزشی نجوم کم نیستش میتونی تو هر کدوم همچنین روشی رو پیاده کنی

بله، برای اینجور تبلیغات زیاد برنامه دارم.
ولی لطفا فعلا روی چگونگی جمع اوری هزینه اولیه و همینطور بازار فروش تلسکوپ در ایران بحث کنید.
پاسخ
mohammad_reza نوشته: از این نظر که به شخصیت نمیاد کاملا قبول دارم.ولی اگه بخواد در زمینه فروش موفق بشه باید مثل دلال صحبت کنه و محصول خودش خوب جلوه بده.

من محصولمو خوب جلوه نمیدم، خودش خوب هست. :lol:
ولی گفتم، برای تبلیغات خوب برنامه دارم.
پاسخ
M_Saturn نوشته: اگه کیفیت برابر باشه :
پشتیبانی فنی (دردسترس بودن خیلی مهمه)
گارانتی معتبر
هرینه های واقعی

هزینه های واقعی یعنی چی؟
پاسخ
چرا همه انقدر عذر خواهی میکنن؟

وقتی که قلبا میخوای به کسی کمک کنی ولی توانایی انجام این کار را نداری و مجبور به ارائه پیشنهاد میشی و گاهی پیشنهادهایی میدی که کمی از ذهن و منطق دور هست باید قبلش یه عذر خواهی کوچک کنی که بفهمونی زیاد راه جالبی نیست اما خب راه دیگه ای هم به ذهنت نرسیده این یک مسئله و مسئله بعد هم اینه نمیشه که همین خرده پیشنهادها را هم نداد چون ممکنه یه نکته خیلی کوچک در یک جمله ذهن انسان را به مسائل مهمتری سوق بده . ....
پاسخ
mars نوشته: چرا همه انقدر عذر خواهی میکنن؟

وقتی که قلبا میخوای به کسی کمک کنی ولی توانایی انجام این کار را نداری و مجبور به ارائه پیشنهاد میشی و گاهی پیشنهادهایی میدی که کمی از ذهن و منطق دور هست باید قبلش یه عذر خواهی کوچک کنی که بفهمونی زیاد راه جالبی نیست اما خب راه دیگه ای هم به ذهنت نرسیده این یک مسئله و مسئله بعد هم اینه نمیشه که همین خرده پیشنهادها را هم نداد چون ممکنه یه نکته خیلی کوچک در یک جمله ذهن انسان را به مسائل مهمتری سوق بده . ....

گویا شما کلا شبیه پسر خاله من هستید. نوع فکر و طرز بیانتون بسیار شبیهه.

من دیشب یک فکری به ذهنم رسید که البته فکر میکنم عملیه، ولی کمی سخت و مسخره و حتی زشته.
گدایی کنم خوبه؟
یعنی راه بیفتم تو خیابون از هر کسی مثلا 5 تومن پول بگیرم.
یعنی هدفمو توضیح بدم و درخواست کمک کنم.
حتی میشه تو جا های شلوغی مثل پارک ها صندوق ببرم و کمک جمع کنم.
اگر از دوستام کمک بگیرم، فکر کنم 2 تا 3 ماهه 30 میلیون جور بشه.
خوبیش اینه که باز پرداخت نداره.
اگر دو ماهه بخوام پولو جور کنم، باید روزی از 100 نفر، هر کدوم 5 هزار تومن پول بگیرم. اگر 10 نفر در مجموع باشیم، نفری 10 تا 5 تومن جمع کنه کافیه، که کار سختی در عرض مثلا یک ساعت نیست.
یه خوبی دیگش اینه که میشه حتی از شما هم که در شهر های دیگه هستید کمک بگیرم. لازم نیست حتما تو خیابون راه بیفتید. میتونید فقط از دوستان و اشنا ها پول جمع کنید.
فکر میکنم واقعا عملی باشه.
اگه از هر نفر 5 تومن بگیریم، در کل به 6000 نفر کمک کننده نیاز داریم.
نظر شما چیه؟
اسم خوشگلشم میشه کمپین!
تازه، خودش یه جور تبلیغ هم هست.
پاسخ
نه این چه حرفیه ؟ گوش کن وقتی انسان نمیتونه یک مرتبه روی پله دهم قرار بگیره قرار نیست دست به انجام هر کاری بزنه این شیوه ماکیاویلیستیه یعنی رسیدن به هدف تحت هر شرایطی .....کمی عاقلانه با موضوع برخورد کنیم بهتره . از شما هم بعیده این طرز تفکر ....من وقتی میگم دلالی به شخصیت شما نمیخوره بعد خودتون یه چیزه دیگه رو به خودتون می بندید . میدونم ناراحت و کلافه اید ولی دلیل نداره به هر فکری بیافتید .

من همون پسر خاله ات هستم چه فرقی میکنه اصلا . اما به عنوان پسر خاله اصلا با ایده ات موافق نیستم .
پاسخ