معرفي
حالاکه آقایه belderدرتاپیک(اشکالات فراوان ماراتن نهم )اسمم رو گفتن Sad خودم رو معرفی میکنم.من ندارییسی هستم 16/5ساله ودرشاهرود زندگی میکنم از8سالگی عاشق نجوم که چه عرض کنم آسمون بودم اما تا 13 سالگی فقط بهش نگاه کردم وازاون موقع باانجمن نجوم شاهرود که تازه تاسیس شده بود آشنا شدم.وکارجدیم روشروع کردم.ازبقیه ی دوستان هم خواهش میکنم خودشون رو معرفی کنن (البته اگه امکان داره :wink: )چون من تازه واردم وکسی رونمیشناسم. Big Grin :roll: :wink:
پاسخ
سلام
آقاي اسماعيل پور فرمودند كه خودم رو معرفي كنم ،من هم اطاعت ميكنم.

احسان نبي زاده
متولد 1365 - تهران
من از بچگي عاشق نجوم بودم ، ولي اين 3 ، 4 سال اخير به خاطر اين كه دانشجو ام وقت زياد دارم و تونستم تا مطالعاتم و فعاليتهام رو بيشتر كنم. (آخه ميدونيد كه ، تو دوران دانشجويي چيزي كه زياد داريد وقته!) ولي فرصت براي كارهاي ترويجي كم دارم.
در ضمن اينم بگم (برخلاف بعضي دوستا كه چشم ديدن بچه تهراني ها رو ندارن) ، من خوشحال ميشم كه هر كدوم از شما دوستان كه اومديد تهران يه چند ساعتي رو مهمون من باشيد و از تجربياتتون استفاده كنم . پس هر وقت اومديد شهرمون ، قدمتون رو چشام.
راستي اگر ميشد با بچه هاي همشهري جلسه هايي داشته باشيم و از تجربيات هم استفاده كنيم ، يا يه انجمن تشكيل بديم خيلي خوب ميشد. چون جو خيلي صميمي و علمي تو اين فروم برقراره و احتمالا بشه كارهاي خوبي انجام داد.
ما درس سحر در ره ميخانه نهاديم...
پاسخ
ehsaan نوشته: سلام

احسان نبي زاده
متولد 1365 - تهران
من از بچگي عاشق نجوم بودم ، ولي اين 3 ، 4 سال اخير به خاطر اين كه دانشجو ام وقت زياد دارم و تونستم تا مطالعاتم و فعاليتهام رو بيشتر كنم. (آخه ميدونيد كه ، تو دوران دانشجويي چيزي كه زياد داريد وقته!) ولي فرصت براي كارهاي ترويجي كم دارم.
در ضمن اينم بگم (برخلاف بعضي دوستا كه چشم ديدن بچه تهراني ها رو ندارن) ، من خوشحال ميشم كه هر كدوم از شما دوستان كه اومديد تهران يه چند ساعتي رو مهمون من باشيد و از تجربياتتون استفاده كنم . پس هر وقت اومديد شهرمون ، قدمتون رو چشام.
راستي اگر ميشد با بچه هاي همشهري جلسه هايي داشته باشيم و از تجربيات هم استفاده كنيم ، يا يه انجمن تشكيل بديم خيلي خوب ميشد. چون جو خيلي صميمي و علمي تو اين فروم برقراره و احتمالا بشه كارهاي خوبي انجام داد.
من باهاتون اصلا موافق نیستم کی گفته ما از تهرانی ها خوشمون نمیاد قابل توجهتون باید بگم در خانواده 5 نفری من 4نفر تهرانین و من مشهدیم چون تقریبا توی مسافرت بدنیا اومدم
آقای اسماعیل پور هم که رفیق صمیمی منه تهران زندگی می کنه.
در مسابقه خواب برتر در وبلاگ زیر شرکت کنید و جایزه نجومی بگیرید:
http://www.rasadroya.blogfa.com
پاسخ
اولا كه من قصد توهين به هيچكس رو ندارم. منظور جناب ... (ببخشيد كه پاكش كردم ، چون اين حرفها فقط باعث ناراحتي ميشه ) بود كه انگار زياد دل خوشي از تهراني ها ندارن. ضمن اينكه گفتم من اصلا اينطوري فكر نميكنم و برام محل تولد دوستام مهم نيست. من گفتم كه همه بچه هاي گل اين تالار دوستاي خوب من هستن و اگه اومدن اينجا قدمشونو بذارن رو چشم ما.
من دوستاي زيادي دارم كه توي شهرستان هاي دور از من زندگي ميكنن. مثل نبيل عزيز كه تو همون آبادان زندگي ميكنه.
در هر صورت من قصد ندارم كه حرفام باعث رنجش خاطر كسي بشه. بنابراين اگه حرفي زدم كه به كسي برخورد يا ناراحتش كرد معذرت ميخوام.
ما درس سحر در ره ميخانه نهاديم...
پاسخ
من محمد محمدپور از تهران هستم متولد 1350 و فارغ التحصیل رشته ریاضی از دانشگاه صنعتی شریف
از زمانی که یادمه به نجوم علاقه داشتم ولی فقط یک علاقه بوده و بطور جدی دنبالش نبودم.
اولین کتابی که خریدم سال 1366 بود که سیارات نام داشت و قیمتش 25 تومان بود و بعد نجوم به زبان ساده رو 180 تومان خریدم.
اون موقع ها مثل الان تلسکوپ به وفور و قیمت مناسب نبود برای همین با عدسی و لوله مقوایی تلسوپ میساختم که فقط قادر به نشون دادن حفره های ماه بود.
امسال بعد از سالها که از علاقه ام دور بودم یک تلسکوپ اسکای واچر 5.1 اینچی خریدم.
بدون شک اطلاعات من از همه دوستان پائین تر هست ولی امیدوارم در این گروه به کمک دوستان اطلاعات زیادی کسب کنم.
پاسخ
من حامد سلیمانی هستم. متولد 20/5/70 . تهران.
از 6 سالگی با دیدن دنباله دار هیل باپ عاشق نجوم شدم. دوره ی این دنباله دار 3000 ساله.
به طور جدی از تابستونه سال 1386 شروع کردم. ( رصدخانه زعفرانیه )
اما قبلش یعنی از آبان 1385 خودم تنها کارمو با نقشه های بخش آسمان در این ماه مجله نجوم آغاز کردم.
ماراتن هشتم شرکت کردم و 100 امتیاز رصدی گرفتم که نفر اول یعنی یکی از صمیمی ترین دوستام به نام علی ترکمان 5/107 امتیاز گرفت.
دومین رقابت صوفی در سیستان و بلوچستان با کسب 152 امتیاز رصدی از 152 اول شدم.
نهمین مسیه یادم نیست چند امتیاز داشتم اما با دوستم علی ترکمان مساوی شدیم و هر دو تا مون برگزیده اعلام شدیم.
سومین رقابت صوفی هم که در پاسارگاد برگزار شد، به همراه گروه نجوم ققنوس که مدیریتش رو بر عهده دارم، 5/405 امتیاز آوردیم و اول شدیم. اعضای گروه : غزل مبرا - بهنام افشار - علی لطفی - ناصر کاوه و حامد سلیمانی
نجوم رو تدریس هم می کنم، نجوم رصدی رو به صورت پیشرفته . دبیر بخش رصد باشگاه نجوم تهرانم.
برای مجله نجوم بعضی وقت ها مقاله میدم. همینطور برای مجله باشگاه نجوم تهران.
تا الان هر برنامه ترویجی هم بوده من و گروهم هم بودیم. الانم دارم در زمینه های دنباله دار ها - کشف ابرنواختر ها و کشف فرا خورشیدی ها کار می کنم. یه 10 اینچ دارم اما تصمیم گرفتم به زودی یه تلسکوپ 5/17 اینچ بگیرم.
اما اول درستونو بخونید دوستان.
پاسخ
ehsaan نوشته: اولا كه من قصد توهين به هيچكس رو ندارم. منظور جناب ... (ببخشيد كه پاكش كردم ، چون اين حرفها فقط باعث ناراحتي ميشه ) بود كه انگار زياد دل خوشي از تهراني ها ندارن. ضمن اينكه گفتم من اصلا اينطوري فكر نميكنم و برام محل تولد دوستام مهم نيست. من گفتم كه همه بچه هاي گل اين تالار دوستاي خوب من هستن و اگه اومدن اينجا قدمشونو بذارن رو چشم ما.
من دوستاي زيادي دارم كه توي شهرستان هاي دور از من زندگي ميكنن. مثل نبيل عزيز كه تو همون آبادان زندگي ميكنه.
در هر صورت من قصد ندارم كه حرفام باعث رنجش خاطر كسي بشه. بنابراين اگه حرفي زدم كه به كسي برخورد يا ناراحتش كرد معذرت ميخوام.
ای بابا این چه حرفیه عزیز ناراحتی معنا نداره من فقط جهت اطلاع گفتم.
در مسابقه خواب برتر در وبلاگ زیر شرکت کنید و جایزه نجومی بگیرید:
http://www.rasadroya.blogfa.com
پاسخ
سلام دوستان
در این تاپیک فقط خودتان را معرفی کنید و مطالب دیگر را در تاپیک های مرتبط دیگر بنویسید.
به عنوان مثال
نام
نام خانوادگی
محل تولد

لطفا همه دوستان خودشون مطالب اضافه و غیر مرتبط را منتقل کنند.
با تشکر

پاسخ
ehsaan نوشته: سلام

احسان نبي زاده
متولد 1365 - تهران
اقا ممنون.خیلی لطف کردید Big Grin
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
سلام.منم پیمان هستم.از مشهد. 19 ساله دوم پیش دانشگاییم(پارسال شرکت نکردم... دعا کنین امسال رشته ی مورد علاقم رو بیارم).همه چی یهویی اتفاق افتاد.یه آدم تنبل یهویی شد یه بچه درسخون و عشق فیزیک و ریاضی و نجوم...
...من حالا دیگه اطمینان دارم که خدا تاس بازی نمیکه...
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان