دابسونی اوریون یا اسکای واچر؟
تلسکوپ های اوریون بسیار بهتره .
از جنبه ی اپتیکی که میشه گفت فوق العاده است. الان من 5/1 ساله که 10" اوریون دارم و تا حالا تونستم دو دوره از رقابت های صوفی رو اول و یک دوره مسیه برگزیده باشم.
تا حالا 200 شب رصدی رو با این تلسکوپ گذروندم و هیچ مشکلی برای این تلسکوپ پیش نیومده.
از لحاظ زیبایی هم حرف اول رو می زنه.
میتونی دو جوینده برای تلسکوپت نصب کنی. اینجوری هیچمشکلی نداری.
پاسخ
Smile سلام
آقای سلیمانی عزیز از پاسختون خیلی خیلی ممنون.
من چند تا سوال دارم:
:?: جوینده ای که موقع خرید روی تلسکوپه از چه نوعیه؟
:?: از چشمی های سیریوسی که روی تلسکوپ بود راضی بودین؟ظاهرا آسمان شب چشمی های خیلی خوبی آورده.
:?: برای این تلسکوپ چند تا چشمی پیشنهاد می کنین؟در مورد چشمی 2 اینچی چه طور؟
رویاها نزدیک اند اما در پس غبار ناامیدی...
پاسخ
این تلسکوپ یه فایندر 50*9 داره به خاطره چپقی 90 درجه تصویره مستقیم مثل دو چشمی به نمایش می ذاره.
دو تا چشمی داره. 10 و 25 میلیمتر. چشمی هاش کیفیت خوبی داره. آسمان شب پوله قشنگی هم از مشتری هاش می گیره. من از اونجا خرید نمی کنم دیگه.
چند تا چشمی درست نیست. بستگی به کاره خودت داره. من الان 5 - 10 - 25 - 32 & 42 میلیمتر دو اینچ دارم.
چشمی دو اینچ 42 میلیمتر حتما بگیر.
پاسخ
پس از کجا خرید می کنید؟ (لوازم جانبی سایت ایران اپتیک که هم تنوع خیلی کمی داره هم توضیحات محصولاتش کمه حتی برند چشمی ها رو ننوشته.)
:roll: در مورد چشمی های سیریوس من در نظر داشتم همون موقع خرید با چشمی های سری Swan ویلیام عوضشون کنم هم میدان دید بیشتری داره هم تعریفشو شنیدم .نظر شما چیه؟
پاسخ
میشه بفرمایید آقای بهرنگ تفرشی از کجا نون می خوره؟
اگر بخاطر عشقش اینکارو می کنه، چرا برنامه های رایگانه اینترنتی رو سی دی و دی وی دی می کنه و خداد تومان به من و شما میفروشه؟
چرا یه چشمی 100 دلاری رو معادل 300 دلار تو ایران میفروشه؟
چرا هر وقت حال می کنه 10% به قیمته ابزار هاش اضافه میکنه؟
چرا تا حالا نذاشتن فروشگاه دیگه ای توی تهران و ایران راه بیفته؟
چرا به آقای نوروزی بد و بیراه میگه؟
چرا یک پایه لوزماندی که 2200 دلاره وقتی میاره ایران با قیمت 5/4 میلیون تومان میفروشه؟
اینا عشقه به نجومه آقای تفرشیه.
بهتره بدونی من تا حالا بیشتر از 15 تا تلسکوپ از ایشون خریدم و 2 سال تمامه اجناس رو از ایشون می خریدم. اما الان بسیار پشیمونم.
با اخلاق بودنش برای زمانیه که میخوای ازش ابزار بخری.
...
پاسخ
چشمی های خوبی هستند. خوبه.
با ایران اپتیک تماس بگیر. بد نیست.
پاسخ
جناب سلیمانی دوست عزیز شما سخت در اشتباهید کلا کالاها در ایران قیمتش خیلی فرق می کنه اینو از آقای جعفری زاده هم بپرسید بهتون میگن
و این که همین الان قیمت ها رو در ایران اپتیک و آسمان شب مقایسه کنید ببینید فرق داره؟
آقای نوروزی رو هم متاسفانه نمی شناسم اگه میشه بیشتر توضیح بدید.
کی گفته نمی زاره کسی دیگه توی تهران فروشگاه محصولات نجومی بزنه؟ اصلا مگه دست آقای تفرشیه؟
من همین چند روز پیش پیشش بودم فقط به خاطر اینکه جویندم مشکل داشت و فقط به من آموزششو داد هیچ مبلغی هم ندادم و هیچ چیزی هم نخریدم ولی از موقع های دیگه بهترم رفتار کرد
راستی 10% هم به خاطر تورم سالانست که خود کارخونه زیاد می کنه
در مسابقه خواب برتر در وبلاگ زیر شرکت کنید و جایزه نجومی بگیرید:
http://www.rasadroya.blogfa.com
پاسخ
roobahak
پس از کجا خرید می کنید؟ (لوازم جانبی سایت ایران اپتیک که هم تنوع خیلی کمی داره هم توضیحات محصولاتش کمه حتی برند چشمی ها رو ننوشته.)
:roll: در مورد چشمی های سیریوس من در نظر داشتم همون موقع خرید با چشمی های سری Swan ویلیام عوضشون کنم هم میدان دید بیشتری داره هم تعریفشو شنیدم .نظر شما چیه؟

سوال من از شما دوست عزیز :

آیا شما می دانید جه اجناسی در این فروشگاه موجود است؟ آیا تا به حال شده است با بنده تماسی بگیرید و بگویید فلان وسیله دارم یا نه؟؟؟

اول سال کنید دوست عزیز و سپس قضاوت کنید.
پاسخ
جناب دوست شما وقتی بزرگتر شدی از این چیزا هم سر در میاری.
بهتره تو نجوم چشماتو بیشتر باز کنی.
وقتی از این چیزا سر در نمیاری راجبش صحبت نکنی بهتره.
پاسخ
راستی آقای سلیمانی شما از بارلو روی تلسکوپتون استفاده کردین؟میشه از بارلو روی همه اون چشمی هایی که شما دارین استفاده کرد؟استفاده از بارلو روی کیفیت تصویر اثر داره؟
پاسخ