شروع مدارس،فرصتی دوباره
سلام.همونطور که قبلا موضوعش مطرح شده بود در این تالار میانگین اعضا دانش اموز هستند و به همین جهت لازم دیدم تا این مطلب رو عرض بکنم.
چنین علاقه ای که ما به ستاره شناس داریم برای دیگران اصلا قابل درک نیست و متاستفانه یکی از همین دیگران خانواده ی ماست.شاید شما این ضرب المثل رو زیاد از دیگران و به خصوص خانواده شنیده باشید:"برو به فکر نون باش که خربزه آبه"
خانواده ی بیشترما علاقه ای به ستاره شناسی ندارند و کار ما رو هم بیهوده تصور می کنند این طبیعیه که حمایت هایی هم که توسط خانواده برای ستاره شناسی ما انجام می گیره بسیار کم و با اکراه انجام میشه.
اما تقریبا یا حتی کاملا تمام خانواده ها درس رو بسیار مهم تلقی می کنند و اگه ازدرس رضایت داشته باشند به عنوان تشویق در ضمینه ی ستاره شناسی هم مارو حمایت می کنند چه حمایت مالی مثل کمک برای خرید تلسکوپ و... وچه حمایت های دیگر مثل موافقت بافعالیت در انجمن ها و شرکت در شب های رصدی و...
از طرفی وقتی یک نفر عضو یک گروه باشه نماینده ای از اونها به حساب میاد.پس خوب یا بد بودن وضعیت درسی هم در یک ستاره شناس مثل شما می تواند موجب خریدن یا ریختن جامعه ی ستاره شناسان شود.فکر می کنم همین دو دلیل کافی باشد تا شما از دید دیگری به درس خود نگاه کنید و با توجه به اینکه مدارس شروع شده قدر این فرصت رابدانید و تمام تلاش خود را بکنید. تا یک شاگرد اول ستاره شناس باشید و در کنار درس به فعالیت نجومی هم بپردازید.چنین دانش اموزی یکی از بهترین راه ها برای ترویج نجوم است.همینطور کسب رضایت و حمایت خانواده.
با تشکر
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
ممنونم مطلبی بود که چشم آدم را نسبت به درس خواندن می کنه.اما خوشبختانه مادر وپدر من ستاره شناسی را جدی می گیرند و مشکل دوستان است که فکر می کنند آسمان شب یک چیز بی ارزش است وبه همین علت اصلا به ستاره شناسی نگاه هم نمی کنند Sad Sad Sad Sad
و خداوند اسمان را آفرید..........
پاسخ
سلام من هم با صحبت شما موافقم .
اما بعضی وقتها ، پدر مادر ها با اصل نجوم مشکلی ندارند اما با رصد و شب رصدی و یا شرکت در سخنرانی هاو سمینارهای عمومی که طبعا برای همرا هی ما باید از وقت خودشون بگذارند ، مخالفن ! ولی توجه نمی کند که "نجوم" منهای "رصد" می شه صفر ! Sad
البته پدر و مادر من خیلی سعی می کنند که با من راه بیان اما بعضی وقتها دیگه کلافه می شن!
اما عمرا اگه بگذارند برم رصد خارج از شهر !
کاش می شد یک راه حلی برای این موضوع پیشنهاد کنین ! :roll:
پاسخ
Castor va Pollux نوشته: فکر می کنم همین دو دلیل کافی باشد تا شما از دید دیگری به درس خود نگاه کنید و با توجه به اینکه مدارس شروع شده قدر این فرصت رابدانید و تمام تلاش خود را بکنید. تا یک شاگرد اول ستاره شناس باشید و در کنار درس به فعالیت نجومی هم بپردازید.چنین دانش اموزی یکی از بهترین راه ها برای ترویج نجوم است.همینطور کسب رضایت و حمایت خانواده.
با تشکر
اصلا دلیل کافی نبود Big Grin همه دلیل های دنیا هم واسه علاقه داشتن به درس کافی نیست :wink: ( اشتباه نشه ها.من معدلم نزدیکه 20)
خانواده من که کلا به هر چیزی جز درس ایراد میگیرم ولی در حد ایراد گرفتن میمونه. ممنوعیت ایجاد نمیکنن. اختیار زندگی هرکس با خودشه
چرا ماه انقد نگاه میکنه؟ کاره دیگه ای نداره؟ اه اه
پاسخ
بابا ی من هم خيلی گير ميده به رصد رفتن با وجود اينکه درسم واسم مهمترين چيزه
پاسخ
البته پدرو مادرا همیشه نگران اینجور فعالیتا هستن و ما هم باید بهشون حق بدیم!
ولی خوب علاقه ی ما هم مهمه!
درسمونم مهمه!
به طور کلی،نجوم سر جاش،درسم سر جاش!
به آسمان مینگرم.
دنباله داری را میبینم!
به سمت خورشید در حرکت است..
به اطرافم مینگرم،نوری به سمت من در حرکت است!
آه چه سعادتی...
پاسخ
stella نوشته: سلام من هم با صحبت شما موافقم .
اما بعضی وقتها ، پدر مادر ها با اصل نجوم مشکلی ندارند اما با رصد و شب رصدی و یا شرکت در سخنرانی هاو سمینارهای عمومی که طبعا برای همرا هی ما باید از وقت خودشون بگذارند ، مخالفن ! ولی توجه نمی کند که "نجوم" منهای "رصد" می شه صفر ! Sad
البته پدر و مادر من خیلی سعی می کنند که با من راه بیان اما بعضی وقتها دیگه کلافه می شن!
اما عمرا اگه بگذارند برم رصد خارج از شهر !
کاش می شد یک راه حلی برای این موضوع پیشنهاد کنین ! :roll:
البته وضعيت من يكم كه چه عرضكنم خيلي از شما بدتره اصلا اجازه نميدن ببينم توكتاباي نجومي چه خبره چه برسه به اينكه برم شب رصدي برو خداتو شكر كن حتي اصرار اونها به دوست نداشتن نجومتا حديه كه منو يه انجمن درست حسابي(آياز)ثبت نام نميكنن من انجمن نجوم نجوم پژوهشسرا ميرم كه هيچوقت هم شب رصدي نداشتيم
پاسخ
البته منم معدلم نزديك20 هست ولي از اين جايزه ها خبري نيست مگه المپياد جهاني قبول ميشين كه از اونجور تلسكوپ ها(يي كه توسوژه ي هر چه ميخواهد دل تنگت بگو)ميخرن با castor va polluxبودم
پاسخ
خانواده ی من که مشکلی نداره
برادرام به من میگن که رشته ی نجوم میتونه برای تو رشته ی خوبی باشه چون تو هم کف نجومی و هم درست و نجومت خوبه Big Grin
به من میگن برو و خاندان ابراهیمی رو سرافراز کنن :lol: :lol:

مادرم هم میگه هر جا میری موفق باش و درست رو بخون Smile
این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود هر که فکرت نکند ، نقش بُوَد بر دیوار
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ
سلام

شما فقط درستون رو خوب بخونید و دردسر هم درست نکنید. دیگه هر کاری که دوست دارید انجام بدید.

موفق باشید/.
[SIZE=1][SIZE=1]...And, it was man's job to understand how it worked[/SIZE][/SIZE]
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان