شناسایی صورتهای فلکی
سلام بچه ها من تازه ررصد رو شروع کردم و البته خیلی وقته با ستاره شناسی آشنا هستم اما رصد رو تازه شروع کردم.راستش من هیچ کدوم از صورتهای فلکی رو نمیشناسم.لطفاْمنو راهنمایی کنید.
باتشکر :wink:
خسرو آزادي
پاسخ
به نظر من بهتر اول بطور کلی با تمام اونها آشنا بشی. برای این کار هم میتونی از جستجو کردن در نت مطالب خوبی رو پیدا کنی. تویی همین سایت بعضی از صورت های فلکی البته به طور مختصر معرفی شدن...
هیچگاه فکر نکنم که خداوند دنیا را به بازی آفریده باشد
مهدی رنجبر http://mehdiranjbar.ir
پاسخ
اگه نقشه و گردونه داشته باشید میتونید به راحتی اونها رو پیدا کنید.
بعد اگه شما یک صورت فلکی رو مبدا قرار بدید میتونید بقیه رو براحتی پیدا کنید.اگه گردونه ندارید منظورم اینه که نقشه به خصوصی از صورتهای فلکی ندارید توی این سایت چند تا از اشکال صورتهای فلکی هستند میتوانند در خرداد ماه که خیلی هم رخداد ستاره شناسیی دارد بهترین راهنماباشند
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ
سلام
آقای مدیر برای شما امکان داره که صورت فلکی های تابستان رو برای ما معرفی کنید؟
با تشکر
خسرو آزادي
پاسخ
دو تا از صورت فلکی های معروف آسمان که اجرام زیادی را در دل خود جای داده اند قوس و عقرب هستند. رهنمای رصد این صور فلکی را در لینک زیر آماده کرده ام:
http://www.astro.ir/articles-SagScoConstellation.htm
اين همه مي دانيم اما نمي دانيم از كجا شروع شد!
http://www.astro.ir/
پاسخ
چرا به صورت فلکی می گن صورت فلکی؟
پاسخ
معنی صورت فلکی کاملاْ پیداست.چهره یا صورت های آسمانی.اما من توضیح مختصری میدهم امیدوارم مفید باشند.
حدود 4500 سال پیش یونانیها شروع به تقسیم بندی آسمان به شکلهای ساده ای کردند واسم خداهاشون یا قهرمانهاشون و حیوانات رو روی این اشکال گذاشتند.ما الان حدود 88 صورت فلکی داریم.که هم در نیمکره شمالی هستند و هم در نیمکره جنوبی.که 48 صورت رو یونانیها نام گذاری کردند و تعدادی رو که اونها قادر به دیدنشون نبودند و در نیمکره جنوبی بودند اروپایی ها به جستجوی اونها پرداختند.
صورتهای فلکی باستانی و نوین
48 صورت اول که نام گذاری شده بودند رو فکر کنم :roll: بطلمیوس در کتابی ثبت کرد که صورتهای فلکی باستانی نامیده میشوند که معمولاْبر اساس شکل نامگذاری شدند..از قرن 16 که اروپایی ها شروع به نام گذاری کردند وتوانستند 40 صورت دیگر را شناسایی کنند که چهل تای دوم صورت فلکی های نوین نام گرفتند.و این صور از روی بعضی از اختراعات مثل تلسکوپ نام گذاری شدند.
خوب من این اطلاعات رو از کتابهایی مثل راهنمای ماهانه آسمان شب و صورفلکی قبلاْ مطالعه کردم.امیدوارم که مفید باشند این رو هم بگم که برای هر صورت افسانه ای زیبا هست. برای اینکه مطالب بیشتری رو بدونی به کتابها مراجعه کن. :wink:
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ
خیلی دوست دارم به آسمان نگاه کنم ولی وقتی نگاه می کنم چیزی نمی بینم. دوست دارم درمورد صورت های فلکی بیشتر بدونم
به آسمان زيبا نگاه كنيد!
پاسخ
دوست دارم درباره ی صورت فلکی آنتیلا یا تلمبه اطلاعاتی داشته باشم می توانید کمکم کنید؟
به آسمان زيبا نگاه كنيد!
پاسخ
شما می توانید برای شناخت بیشتر صورت های فلکی از کتاب راهنمای مقدماتی آسمان شب استفاده کنید :wink:
پاسخ