سر در گمی برای خرید دوربین
سلام.
من تازه کار هستم.که تقریباً 70تا جرم رو رصد کردم.اما برای خرید دوربین مشکل دارم.نمیدونم باید کدوم رو بخرم(20 *80 ya 20*90 ya 25*100 پایه چی بخرم؟ چطوری دوربین رو امتحان کنم؟
-------------------------------------
با سلام.
لطفاً مطالبتون رو به صورت فارسی ارسال کنید. اگه برای نوشتن فارسی مشکل دارید میتونید از اين نرم افزار اسفاده کنید.
نامه En2Fa براي تبديل متن هاي فينگيليش شما به فارسي روان
با تشکر
ویرایش توسطparastoo
http://www.en2fa.blogspot.com
پاسخ
سلام ، خوش امدید
فکر می کنم منظور شما همون دوربین های دوچشمی هست.نه؟
دوربین های دوچشمی برای رصد اولیه ی آسمون خوبن ولی بیش تر به درد دیدن مناظر دوردست می خورن! اگه می خواید که به رصد آسمون بهتر بپردازید توصیه می شه که یک تلسکوپ مناسب و ساده انتخاب کنید. برای این کار تلسکوپ های داپسونی مناسب هستن و کار باهاشون اصلا سخت نیست.قیمت نسباتا" مناسبی هم دارن.
توی زمینه ی نجومی خرید تلسکوپ بیش تر توصیه می شه!
شجاعت همیشه فریاد زدن نیست، گاهی صدای آرامی است در انتهای روز که فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
پاسخ
دوست عزیز کی تا حالا تلسکوپ رو به یه تازه کار پیشنهاد کرده که شما می کنید؟
کی می گه دوربین های دوچشمی بیشتر برای رصد مناظر هستن؟
نظر تمام مدرسان نجوم رصدی و منجمان حرفه ای اینه که اول با دو چشمی شروع کنید و در مراحل پیشرفته تر که دوربین 2 چشمی نیاز شما رو برآورده نمی کنه ، تلسکوپ بخرید.
قدم اول برای خرید ابزار 2 چشمی هستش مگر در شرایط خاص.
25*100 دوربین بسیار عالی و حرفه ایه و در صورت خرید تا سال ها نیاز به تلسکوپ نخواهید داشت.
وزن زیادی داره و باید یه پایه ی مقاوم براش انتخاب کنید .
پایه های مخصوص 2 چشمی در فروشگاه ها موجود است .
موقع خرید باید دقت کنید که دوربین 2 بینی نداشته باشه و تمام چشمی های به خوبی فوکوس بشن.
باید خطای رنگی نداشته باشه ( به مقدار کم طبیعیه) .
لنز ها بدون خراش باشن.
بدنه ضربه نخورده باشه.
موفق باشید
عضو هیئت سرپرستی انجمن نجوم افلاک
http://www.kiarash.aminus3.com

کیارش مشعوفی
پاسخ
من بر این اساس این پیشنهاد رو دادم که اولین بار به خودم هم همچین پیشنهادی شد و الان راضی هستم! حرف شما درست ولی اگه ایشون بخوان یک بار هزینه کنن؛ به نظر من تلسکوپ گزینه ی مناسب تریه! در ضمن زمانی که من شروع کردم و تازه کار بودم با تلسکوپ شروع کردم و فکر نمی کنم که ایرادی هم داشته باشه چون سختی نداره که بگین مثلا تازه کارن و براشون با تلسکوپ کار کردن مشکله!؟( در هر صورت این فقط یه نظره!)
شجاعت همیشه فریاد زدن نیست، گاهی صدای آرامی است در انتهای روز که فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
پاسخ
اين كاملا اشتباه كه بخواين براي كسي كه تازه كاره پيشنهاد خريد يه تلسكوپ رو بديد بايد يه مقدار زمان بگذره :roll:
تا مرهم زخم کهنه ما نمک است
هر سو که نگاه می*کنم قاصدک است
من ماندم و یک درد به نام*ِ پرواز
این درد میان مَردها مشترک است
پاسخ
sunyyyyy نوشته: سلام.
من تازه کار هستم.که تقریباً 70تا جرم رو رصد کردم.اما برای خرید دوربین مشکل دارم.نمیدونم باید کدوم رو بخرم(20 *80 ya 20*90 ya 25*100 پایه چی بخرم؟ چطوری دوربین رو امتحان کنم؟
فکر نکنم کسی که 70 تا جرم رو رصد کرده باشه خیلی تازه کار باشه ، بخاطر همین میتونه تلسکوپ بخره .
پاسخ
روح الله جان شخصی که 70 تا جرم رصد کرده ، در رصد تازه کاره ، یعنی هنوز حتی اجرام مسیه رو هم تمام نکرده .
m_vsky ، شاید خرید تلسکوپ در ابتدا برای شما مفید بوده باشه ولی به نظر من و بقیه ی مدرسان نجوم ابزاری و رصدی ، خرید تلسکوپ در ابتدا کاری کاملا غلطه.
در صمن ، تلسکوپی که به جای دو چشمی خریداری بشه ، مسلما تلسکوپ خوبی نخواهد بود چون بودجه ی دو چشمی به بودجه ی تلسکوپ نمی خوره و در آینده ، در صورت حرفه ای شدن نیاز به تعویض داره .
بهتره در ابتدا یه دوربین دو چشمی خوب بگیرید و بعدا هم وقتی حرفه ای شد یه تلسکوپ عالی بگیرید که نیازی به تعویض نداشته باشه.

( فکر می کنم لحن تندی داشتم ، ولی منظور و هدفم ناراحت کردن کسی نبوده ، من کوچیکه همه ی بچه های تالار هم هستم )
عضو هیئت سرپرستی انجمن نجوم افلاک
http://www.kiarash.aminus3.com

کیارش مشعوفی
پاسخ
حرف شما درسته!
ممنون.
پاسخ
نه بابا کیارش جان
سوال من در واقع اینجاست که 70 تا جرم رو چطور و با چی رصد کرده و کجا ؟
پاسخ
سلام به همهٔ دوستان و با تشکر.من قبلن با دوربين رصد کردم اما با TELESCOPE هم اشنايی دارم اما واسه اين ميخوم دوربين بخرم که بايد ساله ديگه نجومو واسيه 2 سال کنر بزارم تا واسه کنکور بخونم. به نظرم 25*100 دوربينه خوبيه اما اسکی مستر بهتره يا نايت اسکی با توجه به اينکه اسکای مستر 70 تومان ارزونتره. پايه بايد چه قيمتی بخرم. با تشکر از همتون.راستی من در روز ميخام دوربين بخرم پس چجوری فوکوس شدنشو با ستاره امتحن کنم؟) من گلپايگان زندگی ميکنم و اطرافه همينجا هم رصد کردم با دوربينه 20*80 ولی شرايط خيلی خوب نيست به طوری که,m51 m33،m101 با دوربين ديده نميشد
پاسخ