کنکور ارشدنجوم
سلام خسته نباشید.من میخواستم برای ارشد نجوم امتحان بدم ،ولی نمیدونم باید چطر بخونم وچی بخونم.اگه میشه راهنماییم کنید.ممنون
پاسخ
422004799_9 نوشته: سلام خسته نباشید.من میخواستم برای ارشد نجوم امتحان بدم ،ولی نمیدونم باید چطر بخونم وچی بخونم.اگه میشه راهنماییم کنید.ممنون
منظورتون از ارشد نجوم - فیزیک ( گرایش اختر فیزیک ) - یا فیزیک ( گرایش کیهان شناسی ) - فیزیک ( گرایش فیزیک نجومی ) - فیزیک نجومی (اخترشناسی )
همه ی این ها از گرایش های رشته فیزیک در مقطع کارشناسی ارشد هستند .
یا تاریخ نجوم اسلامی هستش ؟
پاسخ
منظورم فیزیک گرایش کیهان شناسی بود
پاسخ
سلام،
شما همون منابع فيزيك رو بايد بخونيد به همون شيوه‌ي كنكور و موقع انتخاب رشته و دانشگاه بايد نجوم رو انتخاب كنيد. قبل از اون مرحله تحقيق كنيد كدام دانشگاها گرايش مورد نظر شما رو دارند. چون نجوم به معناي كلي با امكانات و گرايش و مقالات اساتيد تفاوت داره. حتي اگر اعلام كنه دانشگاه كه كيهان‌شناسي داره بايد ببينيد اساتيد چه مقالاتي دارند و يا اصلا مقاله بخصوص جديد دارند؟
شيراز - رازي - تهران (بيشتر موج گرانشي و اخترذرات)- شريف (تجربي و نظري)- مركز تحقيقات فيزيك نظري (براي تز ميتونيد از اساتيد اين مركز در صورت تمايل اونها)‌ استفاده كنيد. فردوسي مشهد- بابلسر - بهشتي (بيشتر گرانش)- كرمان (نظري-تجربي). اينها مطرح‌ترينها هستند. ولي دانشگاه‌هاي مختلف اساتيد مطرحي هم ممكنه داشته باشند.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
ممنون از راهنماییتون.
پاسخ
abadanastro نوشته:
422004799_9 نوشته: سلام خسته نباشید.من میخواستم برای ارشد نجوم امتحان بدم ،ولی نمیدونم باید چطر بخونم وچی بخونم.اگه میشه راهنماییم کنید.ممنون
ارشد نجوم - فیزیک ( گرایش اختر فیزیک ) - یا فیزیک ( گرایش کیهان شناسی ) - فیزیک ( گرایش فیزیک نجومی ) - فیزیک نجومی (اخترشناسی )
کدوم یکی از این رشته ها دارای شغلهای بهتری اند؟
این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود هر که فکرت نکند ، نقش بُوَد بر دیوار
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ
من از فیزیک نجومی بیشتر خوشم میاد
اگر خواهی بمیری بی بهانه / بخور ماست وخیار وهندوانه!
پاسخ
کدوم اشتغال زایی بیشتری داره؟
این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود هر که فکرت نکند ، نقش بُوَد بر دیوار
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ
در مورد فيزيك و نجوم من هيچ وقت به اشتغال زايي فكر نميكنم. حقيقتش اين علم بيشتر به پشتوانه نياز داره تا درآمدزايي. در ايران بخصوص ايندو رشته درآمدزا نيستند. در جهان علم هم فقط فيزيك اونهم گرايشهاي خاص و جاهاي خاص. نجوميهاي ديگر كشورها بيشتر آماتور هستند و حرفه‌اي ها مدرس دانشگاه و محقق كه خيلي موفق باشند خرج خودشون رو حالا كمي بيشتر درميارند از نجوم. البته كارهاي مرتبط داره اونجا كه اينجا وجد نداره. كارهاي تحقيقاتي هم كه ديگه هيچ.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
میتونی با برپایی تور درس دادن و فروش وسایل نجومی پول در بیاری
اگر خواهی بمیری بی بهانه / بخور ماست وخیار وهندوانه!
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان