عکاسی با تلسکوپ
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
من یه تلسکوپ تال 120 دارم و می خوام باهاش عکاسی کنم از آسمون/ با دوربین دیجیتال خودم هر کاری کردم به روش Afocal عکس بگیرم نتیجه خوبی نداد مخصوصا برای فکوس کردنش / برا همین تصمیم گرفتم یه دوربین زنیت بخرم و وصلش کنم به تلسکوپ اما دوربینو هنوز نگرفتم اما قبلش این سوال برام پیش اومده وقتی من دوربینو وصل می کنم به تلسکوپ دیگه جایی نداره کمه بخوام چشمی بزارم بدون چشمی هم که اصلا زوم نمیشه کرد ؟! همینجوریباید عکس گرفت؟ اصلا توش چیزی پیدا می شه؟
پاسخ
خود لوله تلسکوپ مثل یه لنز تله عمل می کنه و بدون استفاده از چشمی هم بزرگنمایی داره و تصویر با کیفیتی میده ولی با چشمی این بزرگنمایی خیلی بیشتر میشه ولی کیفیت تصویر پایین میاد.
در کل فقط برای عکاسی از جزئیات ماه و سیارات از چشمی استفاده میشه.
پاسخ
من با تال 120 به روش آفوکال با دوربین دیجیتال معمولی از ماه عکس گرفتم
باید با فوکوس تلسکوپ تصویر رو شفاف کنید
پاسخ
ممنون از دوستان بابت جوابهاتون اما چندتا سوال دیگه برام پیش اومده
اگه بااین روش از مثلا سحابی جبار عکس بگیریم تا چه حد جزئیات بهم می ده ؟ برنامه ای یاسایتی چیزی هست که بگه با چه سرعت و دیفراگمی باید عکس گرفت؟
غیراز روش Afocal برا عکاسی از سیارات چه راهه دیگه ای با این تلسکوپ وجود داره ؟ چون این شبا خیلی دلم می خواد از کیوان عکاسی کنم
ممنون.
پاسخ
سلام
برای عکاسی اعماق آسمان باید موتور ردیاب داشته باشید که تلسکوپ تال 120 نداره.برای بستن کادر هم باید از ویزور دوربین نگاه کنید.حد نوردهی نداره و شما هرچی تونستید باید نوردهی کنید.مثل ماه نیست که اگه نوردهی رو بیشتر کنید عکس اوور بشه.البته مرکز سحابی جبار معمولا اوور میشه.
برای عکاسی از سیارات هم میتونید از وبکم استفاده کنید که باز هم به موتور ردیاب نیاز هست.
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
پاسخ
سلام.
دوستان من تلسکوپ 10 دابسونی دارم. لطفا در مورد عکاسی افوکال با این تلسکوپها هم راهنمایی کنید.
بدون چشمی هم میشه با این تلسکوپها عکاسی کرد؟
پاسخ
فقط از ماه و سیارات (با بزرگنمایی کم) میشه عکاسی کرد. البته از هر چیزه دیگه ای هم میشه عکس گرفت ولی به حاصل کار دیگه نمیشه عکس گفت.
برای بقیه اجرام همونطور که Only orion گفت باید حتما مقر استوایی با موتور ردیاب داشته باشید.
پاسخ
پس یه سوال دیگه
با این تلسکوپ (تال 120)بدون ردیاب از چه اجرامی میشه عکس گرفت؟ مثلا میشه با فیلم با isoمثلا400 و یا 200 و 2 یا 3 ثانیه نوردهی از صحابی پور نوری مثل جبار یا خوشه پروین یا مثلا از کیوان عکاسی کرد؟ تجربه ای در اینزمینه کسی داره؟
پاسخ
فکر کنم بشه از خوشه پروین عکاسی کرد (البته فقط ستاره های پرنورش) اما با 2 یا 3 ثانیه مطئنآ نمیشه سحابی جبار رو ثبت کرد.
از زحل باید از پشت چشمی عکس گرفت و زمان عکاسی تو این نوع عکاسی تجربیه و من نمی دونم از پشت چشمی تلسکوپ شما باید چقدر نوردهی کرد.
پاسخ
فکر نمیکنم اون چیزی که توی ذهنتون هست رو بتونید با تال 120 پیاده کنید .
پاسخ