آنتن مشتری
تا انجایی که یادم هست در سال 1374 برای اولین بار این پروژه را انجام دادم و صدای مشتری را شنیدم. آیا تا به حال شما هم انجام داداه اید؟
پاسخ
کمی راجع به آنتی که ساختید توضیح می‌دهید؟ این‌که اصلاً بر چه اساسی کار می‌کند؟ چه اصولی دارد؟ و به چه شکل می‌شود از آن استفاده کرد؟
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
این انتن از مدهای بسیار ساده بود که در سال 1376 آن را ساختم. از یک داریره از جنس سیم مسی به قطر 50 سانتی متر که زیر آن توری مرغی گذاشته بودم. و امواج مشتری را به صورت خش خش دریافت می کرد. اما دنباله ساخت آنتهای جدیدی هستم.
پاسخ
می‌تونید یک طرحواره برای بچه‌ها هم ارائه بدید. پروژه‌ی خوبی برای بچه هایی که دنبال تجربه با ابزار ساده هستند. از کجا می‌شد تشخیص داد که داریم به نویزهای کدوم یکی از منایع زمینی یا سماوی گوش می‌دیم؟ آیا دانش خاصی از مخابرات یا الکترونیک نیاز هست؟
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
من تا چند روز دیگر طریقه ساخت را دراختیار شما قرار خواهم داد.
پاسخ
جالبه.من قبلنا میخواستم تلسکوپ بسازم یه مقدار هم پیش رفتم. آینه ها و عدسی هاش رو هم تهیه کردم اما راهنما نداشتم بعدشم دوستان :evil: انقدر نمیشه نمیشه کردن که... :? البته الان دارم روی نجوم رادیویی مطالعه میکنم
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ
سلام
من تازه وارد شدم ودوست دارم بیشتر در مورد آنتنتون بدونم.نوشته بودین "من تا چند روز دیگر طریقه ساخت را دراختیار شما قرار خواهم داد." ولی من چیزی ندیدم.اگه میشه بیشتر توضیح بدین.ممنون
پاسخ
اگر ممکنه دوستانی که اطلاعات و منابعی دارند در یک تاپیک جداگانه مفصلا در مورد نجوم رادیویی توضیح بدن-واسه من هم خیلی جالبه
هرکجا هستم باشم-آسمان مال من است!
پاسخ
اگه يه پروژه ي خوب راه بندازيم در اين مورد خيلي عالي ميشه Big Grin
تا مرهم زخم کهنه ما نمک است
هر سو که نگاه می*کنم قاصدک است
من ماندم و یک درد به نام*ِ پرواز
این درد میان مَردها مشترک است
پاسخ
البته منم ميخواستم تو اين تابستون طي يه پروژه ي عملي به كمك دوستان يه موشك بسازم كه تا ارتفاع 50 متر بتونه پرواز كنه.
حتي طرح اوليشم آماده كردم!

ولي به علت مشكلاتي نتونستم كاملش كنم! Sad

حالا مشتاقم كه تو همچين طرحايي شركت كنم!
به آسمان مینگرم.
دنباله داری را میبینم!
به سمت خورشید در حرکت است..
به اطرافم مینگرم،نوری به سمت من در حرکت است!
آه چه سعادتی...
پاسخ