احتمال وجود موجودات بیگانه طبق نظریه استفان هاوکینگ
استیفن هاوکینگ، فیزیکدان و ستاره شناس مشهور، دوشنبه طی یک نشست در دانشگاه جورج واشنگتون اعلام کرد احتمال حیات موجودات بیگانه با نوعی زندگی ابتدایی در جایی از کهکشان ما وجود دارد.

او اضافه می کند: با توجه به وسعت کائنات، بعید به نظر می رسد که کره زمین تنها سیاره قابل زندگی باشد و بشر برای تضمین بقای طولانی مدت خویش باید دست به کاوش فضا بزند. او در مراسم بزرگداشت 50 امین سالگرد تاسیس ناسا گفت: در قسمتی از کهکشانی که ما در آن زندگی می کنیم، احتمال وجود موجوداتی با ساختار زیستی ساده است که به نظر نمی آید موجودات هوشمندی باشند.

عدم موفقیت پروژه جستجو برای موجودات هوشمند غیرزمینی (SETI) برای یافتن هرگونه علایمی از تمدن های غیرانسانی، ثابت کرده که چنین موجوداتی تا فاصله 100 سال نوری زمین وجود ندارند.

احتمال وجود موجوداتی با زندگی ابتدایی در سیاره ای دیگر، ممکن است خیلی پایین یا حتی بالا باشد، اما بیگانگانی که انقدر هوشمند هستند تا سیگنالهایی به سمت فضا ارسال کنند، ممکن است قادر به ساختن سلاحهایی باشند که مانند بمب اتم یک تمدن را از بین ببرد.او همچنین اضافه کرد احتمال وجود زندگی بدوی در حال پیشرفت وجود دارد، اما یک زندگی هوشمند بسیار بعید است.

هاوکینگ می گوید: به نظر نمی آید که بیگانگان سیاره ما را دیده باشند. بغیر از گزارشاتی که مربوط به دیدن اشیا، پرنده (مانند بشقاب پرنده) وجود دارد، او می گوید: چرا این اشیا، فقط قابل مشاهده توسط افراد غیر عادی بوده اند؟

او همچنین اضافه می کند: انسان برای تضمین حیات خود و دیگر گونه ها برای مدتی طولانی، باید در جهت اکتشاف فضا تلاش کند. او کسانی که مخالف کاوشهای فضایی هستند را به کسانی تشبیه می کند که سفر اکتشافی کریستف کلمب در اقیانوس آتلانتیک در سال 1492 را هدر دادن پول می دانستند. با این همه کشف دنیای جدید یعنی قاره آمریکا، تغییر بسیار بزرگی در دنیای قدیم ایجاد کرد.

و تصور کنید که اکتشاف فضا چگونه خواهد توانست آینده نسل بشر را تغییر دهد و تعیین کند آیا اصلاً آینده ای برای ما وجود خواهد داشت؟

هاوکینگ 66 ساله، فیزیکدان نظری و کیهان شناس مشهوری است که از نوعی اختلال عصبی (ALS) در کنترل ماهیچه هایش رنج می برد. او برای حرکت از ویلچر و برای ارتباط از کامپیوتر کمک می گیرد. او همچنین در نوشتن یک کتاب علمی برای کودکان به نام " کلید جرج برای پی بردن به اسرار کیهان" با دخترش همکاری کرده و هدف او تشویق جوانان برای مطالعه بیشتر درباره علم و تکنولوژی بوده است.

هاوکینگ می گوید: ما در جامعه ای زندگی می کنیم که همه چیز توسط تکنولوژی اداره می شود، اما هنوز تعداد کمی از مردم هستند که به علم روز علاقمندند.

نسل بشر برای حفظ حیات باید جسارت زندگی کردن در جایی را که قبلاً کسی به آن راه نیافته داشته باشد.
پاسخ
بله منم اینو خوندم.حتی هاوکینگ گفته که حواستون باشه اگه این هارو دیدید هرگز به اون ها دست نزنید :lol: ولی نمیدونم چرا همه از خود هاوکینگ گرفته تا آدم های معمولی انتظار داریم که موجودات فرا زمینی باید مثل خودمون دست و با چشم و ...... داشته باشند. اصلا دلیلی نداره که بخوان فیزیک بدنی داشته باشن.
شاید اون ها در حد تک سلولی باشن ولی بسیار بسیار هوشمند. شاید فقط روح داشته باشند و جسم نداشته باشند شاید از نوع نور باشند یا حتی شاید از نوع انرزی باشند.شاید هم به نوعی باشند که اصلا برای ما قابل تصور نیست.
یه مثال میزنم اگه همه ما و همه دنیای ما 2 بعدی بود درک بعد سوم برامون قابل تصور نبود.حالا هم که 3بعدی هستیم درک بعد چهارم برامون سخته و قابل تصور نیست ولی قبول میکنیم که بعد چهارم هم هست.
شاید اون ها در بعد های بسیاری قرار دارند که هرگز برای ما قابل تصور نیست دوستان

چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
زندگی کردن من مردن تدریجی بود
زانکه جان کند دلم عمر حسابش کردم
پاسخ
ما به دنبال پیدا کردن حیاتی هستیم که می شناسیم تا بتونیم با اونا ارتباط برقرار کنیم نه نور و انرزی. پس قطعا حتی اگه چنین موجوداتی وجود داشته باشن و انسان تلسکوپشو به سمت اونا نشونه بره اونا رو نمیبینه چون انتظار دیدن چنین چیزی رو نداره. مثل یه منجم تازه کار که وقتی برای اولین بار با تلسکوپ میخواد یه کهکشان رو رصد کنه شاید کهکشان تو میدان دیدش باشه ولی اونو نمی بینه چون تو ذهنش تصویر دیگه ای از اون کهکشان داره.
من با باکتری هوشمند موافق ترم.
پاسخ
[size=150]نه هاوکینگ خودش هم تاکید کرد برای یافتن اونها باید فیزیک فرازمینی رو دنبال کرد حتی شیمی اونها هم با ما فرق داره . هاوکینگ با توجه به شواهد حیات در زمین نظریه داده و به نظر من احتمالات جالبی رو بیان کرده است . اون عقیده داره که اونها اگه وجود داشته باشند ما برای یافتنشون باید مرزهای زمانی زیادی رو بشکنیم . اگر وجود داشته باشند سرایط زیستی اونها خیلی عجیب است اون حتی اعتقاد داره ممکن زیر دریای منجمد یوروپا موجودات شبیه موجودات اعماق اقیانوسهاس جهان وجود داشته باشند. و یا حتی موجوداتی فراتر از ما که به علت پیشرفت تکنولوژی خودشون رو نابود کرده باشند . مثل ما که بمب اتم رو ساختیم . و یا شاید هم نه خودشودن رو نابود نکرده باشند و دنبال دنیاهای جدید برای تصرف باشند . ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[/size]
پاسخ
سلام دوستان
من یکی از طرفدارای نظریه های استیون هاوکینگ هستم.
مقاله ها و نظریه هاشو خوندم.
یک برنامه مستند هم درباره او و نظریه هاش هست که شبکه ماهواره ای manoto 2 اونرو سه شنبه ها شب و تکرارشو چهارشنبه ها صبح و ظهر پخش میکنه.
حتما ببینید. بسیار جالبه.
پاسخ
Dark Sky نوشته: بله منم اینو خوندم.حتی هاوکینگ گفته که حواستون باشه اگه این هارو دیدید هرگز به اون ها دست نزنید :lol: ولی نمیدونم چرا همه از خود هاوکینگ گرفته تا آدم های معمولی انتظار داریم که موجودات فرا زمینی باید مثل خودمون دست و با چشم و ...... داشته باشند. اصلا دلیلی نداره که بخوان فیزیک بدنی داشته باشن.
شاید اون ها در حد تک سلولی باشن ولی بسیار بسیار هوشمند. شاید فقط روح داشته باشند و جسم نداشته باشند شاید از نوع نور باشند یا حتی شاید از نوع انرزی باشند.شاید هم به نوعی باشند که اصلا برای ما قابل تصور نیست.
یه مثال میزنم اگه همه ما و همه دنیای ما 2 بعدی بود درک بعد سوم برامون قابل تصور نبود.حالا هم که 3بعدی هستیم درک بعد چهارم برامون سخته و قابل تصور نیست ولی قبول میکنیم که بعد چهارم هم هست.
شاید اون ها در بعد های بسیاری قرار دارند که هرگز برای ما قابل تصور نیست دوستان

چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.

ماشاالله به اين قوه تخيل Cry
در زير آسمان كوير به سر ميبرم.....

و اين داستان آسمان است و همچنان ادامه دارد ....

آسمان بالاي سرم شيري و آسمان دلم سبز است .....

سر بزنيد : http://www.lootsky.blogveb.com
پاسخ
بالاخره بعداز 7 ماه دوباره برگشتم اینجا!... :lol:
از اون موقس دارین درمورد موجودات فضایی بحث میکنین؟؟ :?:
جون من بیخیال این قضیه شین!... :lol: :mrgreen: :lol:
به آسمان مینگرم.
دنباله داری را میبینم!
به سمت خورشید در حرکت است..
به اطرافم مینگرم،نوری به سمت من در حرکت است!
آه چه سعادتی...
پاسخ
براي چي :?:
در زير آسمان كوير به سر ميبرم.....

و اين داستان آسمان است و همچنان ادامه دارد ....

آسمان بالاي سرم شيري و آسمان دلم سبز است .....

سر بزنيد : http://www.lootsky.blogveb.com
پاسخ
واسه اینکه ما قبلاً یه مدت درموردش بحث کردیم و یه نتیجه ای نرسیدیم!
به نظر من بحث کردن درموردش بیهودس...
به آسمان مینگرم.
دنباله داری را میبینم!
به سمت خورشید در حرکت است..
به اطرافم مینگرم،نوری به سمت من در حرکت است!
آه چه سعادتی...
پاسخ
از نظر منم همین طوره
من معمولا تو تاپیکهای مربوط به موجودات فضایی معمولا چیزی نمینویسم.
از کل مکاتباتی که کلا تو استروتاک در خصوص این موضوع انجام شده 2 تا نتیجه بدست رسیده:
1- طبق آیات قرآن و بزرگی بینهایت دنیا حتما موجودات دیگه ای تو سیارات دیگه زندگی میکنن
2-تو زمین معلوم نیست موجود فضایی اومده یا نه که به احتمال زیاد نه...
فقط همین دو تا نتیجه Big Grin
این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود هر که فکرت نکند ، نقش بُوَد بر دیوار
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ