المپیاد نجوم
با سلام
می بخشید الان اقای جعفری کجا سکونت دارن و چطوری می تونم پیش ایشان درس بخونم؟
در ضمن من کتاب شناخت مقدماتی ستارگان رو خوندم مثلا از کجاش ممکنه سوال بدن؟
راستی از شما دوست عزیز متشکرم برای اطلاعات بسیار خوبتون.
عضو هیئت سرپرستی انجمن نجوم افلاک
http://www.kiarash.aminus3.com

کیارش مشعوفی
پاسخ
اینو دیگه می بایست از خودشون بپرسید . شما می تونید یک نامه در همین سایت به مدیر سایت بفرستید
پاسخ
واقعاْ اگه بتونید یا آقای جعفری زاده کار کنید شانس بزرگی آوردید. البته این سعادت نصیب هر کسی نمیشه. ولی خوب خواستن توانستن است.
هرکجا هستم باشم ، آسمان مال من است!
پاسخ
این که ما با منجمان حرفه ای بتونیم کار کنیم واقعا یه سعادت است
اما لازم بود این جا به یه مطلب دیگه اشاره کنم :
همه ی ما منجم آماتور نام گرفتیم در حالی که ما در مقایسه با این عزیزان خیلی ضعیفیم
بهتره یه واژه دیگه برای این عزیزان بیابیم مثلا حرفه ای یا غیره
پاسخ
بسیاری از دوستان به من لطف دارند اما بهتر است که همگی در راستای پیشرفت علم و گسترش آن تلاش کنیم. من در زمینه گسترش آن مدتهاست که تلاش کرده ام و می کنم، اما بهتر است که واژه منجم به حرفه ای و غیر حرفه ای تبدیل شود. البته که بسیاری از منجمان غیر حرفه ای ( آماتور ) هم از حرفه ای ها بیشتر می دانند و تجربه بیشتری دارند. به امید تأسیس مدرسه ستاره شناسی در ایران که در برنامه های آینده قرار دارد Smile
پاسخ
آه . چه فکر خوبی . اما چه بد که کسی از مسولین به این حرف ها گوش نمیدهد و اهمییت این علم بزرگ را که خدا هر جا آیه ای از آن آورده گفته : و نشانه ای است برای گروهی که می اندیشند . در حالی هیچ کس متوجه این علم بزرگ و حیاتی نیست .
پاسخ
واقعا علم ستاره شناسی علم فراموش شده ایه ولی داره کم کم تو ایران جا می یوفته.
در مورد درس خوندن پیش آقای جعفری زاده متاسفانه من از این امتیاز نمی تونم برخوردار بشم چون ایشون فکر کنم طرفای خوزستانن و من در اصفهان ولی اگر کسی از اساتید رو در اصفهان می شناسید بگید تا شاید ....
عضو هیئت سرپرستی انجمن نجوم افلاک
http://www.kiarash.aminus3.com

کیارش مشعوفی
پاسخ
من خوندن المپیاد رو با نجوم به زبان ساده و نجوم دینامیکی شروع کردم. به خصوص نجوم دینامیکی برای مبتدیا خیلی خوبه.
یک وبلاگ نجومی: afastronomy.persianblog.ir
پاسخ
ای خدا ای دوستان
از چه بنالم؟ Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
المپیاد فقط واسه سومی ها شده ولی من با معلومات متوسط سال اول دبیرستان مرحله ی اول بالای 50% زدم و حتی مرحله دوم قبول می شدم که البته مرحله دوم برای اولی ها هی جنبه ی تشویقی داره و ما در مرحله ی دوم قبول نمی شدیم ولی امسال که اومدیم دوم کمر همت بسته بودیم تا مدال بگیریم که گفتند المپیاد نجوم فقط مال سومی هاست و ما از المپیاد زده شدیم وتصمیم گرفتیم به نجوم آماتوری و رصد بپردازیم.
در مسابقه خواب برتر در وبلاگ زیر شرکت کنید و جایزه نجومی بگیرید:
http://www.rasadroya.blogfa.com
پاسخ