بهترین نقشه اسمان
Owl نوشته: pocket sky atlas يا نام فارسي شده اش كه بزودي مياد به زبان فارسي: اطلس جيبي آسمان.
دوستان این ترجمه pocket sky atlas اومد یا نه؟
رویاها نزدیک اند اما در پس غبار ناامیدی...
پاسخ
خبر موثق كه صبور باشيد. مشخص نيست كه چه زماني ولي از نظر اهل كتاب بزودي. ممكنه چند هفته تا يكي دو ماه ديگه.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
برای رقابت صوفی باید از دو نقشه استفاده کرد. من خودم دو دوره رو با اطلس های sky atlas 2000 & observer بردم.
به نظر من pocket زیاد جالب نست. چون پیدا کردن نگاره ها توی اون خیلی سخته و وقتگیر
پاسخ
شوخي مي‌كنيد!؟ من همه‌ي سطوج در نظر گرفتم و نظر دادم! اطلسهاي 2000 و آبزرور مشكلات خودشون رو دارند و استاندارد به حساب نميان. البته به عنوان اطلس آموزشي. در اين اطلس اتفاق ساده و جالبي افتاده از طرف تيم اسكاي اند تلسكوپ. البته اگر علتها لازمه به تعاديشون اشاره مي‌كنم.

فایل‌های پیوست
.jpg   ro.jpg (اندازه 4.7 KB / تعداد دانلود: 772)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
میشه کسی بهم بگه نقشه ملنیوم رو از کجا پیدا میشه کرد
اگه لینک دانلودش هست لطفا بزارین
پاسخ
سلام
به نظر من نقشه های چاپی Starry night و The Sky 6 خیلی خیلی خوبن! می تونید انواع لیست های نجومی رو به رنگ و اندازه دلخواهتون تغییر بدید و ازش پرینت بگیرید.
پاسخ
در انتهای Philip's Encyclopedia Of Astronomy چند صفحه نقشه آسمان هست که البته نقشه براساس right ascension و declination هست، نقشه ها تا قدر 5.5 رو شامل می شن و تاحدودی موارد جالب دیگه رو هم پوشش میده، مثل double stars و variable stars، open و globular کلاستر ها، کهکشان ها و سحابی های diffuse و planetary، خلاصه چیزای جالب رصدی، نقشه ها طراحشون WIL TIRION هست که توی این کار حرفه ایه، من این نقشه ها رو از pdf اصلی استخراج کردم، شده 851 کیلوبایت و با فتوشاپ هم نقشه هارو بهم چسبوندم که declination از -60 تا +60 رو در یک صفحه نشون می ده، حجمش شد 6 مگ که تامبنیلش رو اینجا می ذارم، البته PDF بهتره چون هم تصویری نیست و قابل زوم تا بی نهایته و هم قابل جستجو و هم کم حجم تره، البته فایل تصویری برای نگاه کلی مناسبتره، خلاصه اینکه الان مشکلم آپلود JPEG و PDF برای شما دوستانه
[ATTACH=CONFIG]1749[/ATTACH]

فایل‌های پیوست
.jpg   Untitled-1.jpg (اندازه 62.33 KB / تعداد دانلود: 12)
پاسخ
درود بر شما
امیدوارم مفید باشه واستون
[ATTACH=CONFIG]1781[/ATTACH]

فایل‌های پیوست
.jpg   Messier Star Chart.jpg (اندازه 20.63 KB / تعداد دانلود: 17)
پاسخ
متاسفانه تصویر قبلی resize شده
فایل رو اینجا اپلود کردم پسوورد هم astrotalk.ir هستش
پاسخ
من چند سال پیش یه نقشه کامل داشتم. اما الان هرچی میگردم نیست که مثلش بخرم. Sky atlas 2000
این یه کتاب کامله. N.Sayahفکر کنم شما اینو دارین نه؟
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ