خبر فوری.ماه جهانی نجوم
1خبر تازه

طبق اعلام رییس انجمن نجوم آماتوری ایران زین پس ماه آوریل هرسال به عنوان ماه نجوم نامگذاری خواهد شد.
رییس انجمن نجوم در کارگاه آموزشی توان که در زنجان برگزار شد این خبر را به جامعه نجوم اعلام کردند.به همه تبریک میگویم

spacecraze
پاسخ
خوبه. به شرطی که مثل سال نجوممون نشه.
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ
سال نجومش چیزی نبود چه برسه به ماه نجوم که یک دوازدهمه اونه
هرکجا هستم باشم-آسمان مال من است!
پاسخ
1 خبر هم از من
پنجشنبه های هر هفته روز های جهانیه نجومه !!
به نظر من این روز و ماه و سال همش مسخره بازیه
طرحی دارین ! کاری بلدین ! آموزشی رصدی هر چیزی همین الان در اختیار مردم بذارین
فقط یاد گرفتیم هم چیز رو توی یه روز بچپونیم تو برنامه ها و یه مشت گزارش بنویسیم
بسه بابا !
پاسخ
افرین اقا روح الله.افرین.کاملا باهات موافقم.شب های گالیله ای که انقدر جدول بندی و برنامه ریزی شده بود در پارک ملت پرنده پر نمی زند اما یه رصد خیابانی بی دلیل خیلی موفق انجام میشه.چرا باید منتظر روز و ماه و سال خاص بود.اگه برنامه ای دارید همین امشب انجام بدید...
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
abadanastro نوشته: 1 خبر هم از من
پنجشنبه های هر هفته روز های جهانیه نجومه !!
به نظر من این روز و ماه و سال همش مسخره بازیه
طرحی دارین ! کاری بلدین ! آموزشی رصدی هر چیزی همین الان در اختیار مردم بذارین
فقط یاد گرفتیم هم چیز رو توی یه روز بچپونیم تو برنامه ها و یه مشت گزارش بنویسیم
بسه بابا !
من مخالفم.این ماه جهانیه تو ایران اینجوریه که اهمیت نمیدن.اما تو جهان اینطور نیست.انگار ایران تو یک سیاره دیگس و ما هم داریم این تفکرو رواج میدهیم.مگه برنامه های سال جهانی نجوم در سطح جهان بد بود؟؟افغانستان بهترین برنامه شبهای گالیله را داشت.هند.آفریقا.کنسرتهای نجومی.عکسهای خیابانی مگه تور گالیلیو موبایل بد اجرا شد؟؟حالا تصور کنید که برگزاری مراسم خاص مثل مثلا شبهای صوفی،المپیاد نجومی،تقدیر از منجمین یا برنامه هایی از این قبیل تو همین ماه متمرکز بشه.و در سطح جهانی با برنامه های جهان کنار هم قرار بگیرند.نقطه ضعفها مشخص میشوند و بهترین فرصته.بله مصلما به این معنا نیست که فعالیت فقط تو این ماه باشه اما یک نیاز ضروری بود که برآورده شد.قبول کنید که عالیه.هیچ علمی همچین فرصتی برای با هم بودن نداره.میخاهم برایش تلاش کنم.بیشتر از روزهای دیگر سال.بیشتر از ماه های دیگر.

spacecraze
پاسخ
خیلی خب من گمان می کنم این برنامه در ایران مثل قبل برگزار میشه.راه حل اینه که اینبار ما میزبان باشیم.یعنی خودمون فعالیتی بکنیم
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
تا زمانیکه که مرجع دولتی با یه پشتوانه قوی و تبلیغاتی در سطح بسیار وسیع نباشه نجوم آماتور وقت تلف کردنه
مردم ما رو باید جو گیر کنی تا یه کاری بکنن
هرکجا هستم باشم-آسمان مال من است!
پاسخ
Virologist نوشته: تا زمانیکه که مرجع دولتی با یه پشتوانه قوی و تبلیغاتی در سطح بسیار وسیع نباشه نجوم آماتور وقت تلف کردنه
مردم ما رو باید جو گیر کنی تا یه کاری بکنن
البته من تبلیغات سطح شهریش هم دیدم چه جور جواب میده!!حتی با کلی بنر.باید قبول کنیم نجوم همه جای دنیا همینطوره.اما وقتی بحث تلسکوپ باشه همه میان.اگه پارکها تجهیز بشه با حتی تلسکوپهای ضعیف همه میان.کسی چیزی درباره مجهز شدن پارکهای شهرهای بزرگ به تلسکوپ چیزی شنیده؟؟چه در ایران چه خارج؟؟؟؟

spacecraze
پاسخ
به قول بچه ها این ها همش کاغذ بازیه
ما که عاشق آسمونیم کار خودمون رو میکنیم
و به نظر من اصلا اجباری نیست مردم رو به زور با خودمون در این لذت شریک کنیم !!
این که مناسبت خاصی رو در نظر می گیرن به فاکتور های خیلی مهمی بستگی داره

اینجا ( آبادان ) و برخی مناطق مشابه
اگر بخوای همچین برنامه ریزی بکنی خیلی کار مشکلی خواهی داشت
چون احتمال این که هوا مناسب باشه یا نه اصلا قابل اندازه گیری نیست
احتمال این که مردم چجوری استقبال کنن
احتمال این که چقدر ضرر کنی
احتمال این که ....
خیلی سخت تر از اینه که فقط یه کاغذ بزنیم : < ماه نجوم مبارک >
پاسخ