خرید تلسکوپ از تولید کننده ایرانی
آخه Regulus جان چرا شفاف نمیگی منظورت چیه ؟ما کم طاقت هستیم توی این زمینه ها....
آیامنظور توانایی جمع کردن قطعات تلسکوپ با قطعات ایرانی هستش یا منظورتان جمع کردن تلسکوپ در داخل با قطعات خارجیه ؟
من اینجور تصور میکنم که شما به فکر جمع کردن و سرهم کردن قطعات تلسکوپ (حالا خارجی یا ایرانی) افتادید به شکلی که گران پای استفاده کنندگان نیافتد البته به تعداد بالا . ( بیشتر خواستم حرفی زده باشم منظور خاصی نداشتم کسی ناراحت نشه )
پاسخ
mohammad_reza نوشته: قیمتم زیاد غیر منطقی نبود.ما داریم وسایل خودمون رو 3 برابر گرونتر میخریم.(ارزش پول منظورمه)
در صورتی که همین تلسکوپ رو میتونند اینجا درست کنند و به اندازه ارزش پول خودمون خرید کنیم.

در مرود قیمت کم باعث میشه ادم فکر کنه ارزشش پایینه باید بگم.من تلسکوپ استرو فیزیک هم بدون تست نمیخرم چه برسه به تلسکوپ ایرانی.

نوع تلسکوپی که من میخوام اپوکروماتیک هست علتش هم کیفیت خوبش و در کنار حجم کم و قیمت مناسب در مقابسه با اشمیت کاگرین یا ریچی کرتین

اگه سایز 6 اینچ داشته باشه و کیفیتش 100 درصد اسکای واچر مخصوص عکاسی باشه در کنار قیمت مناسبش
بله تهیه میکنم.اگه همچنین ضمانتی هم باشه خیلی خوبه

خب مواد اولیه هم قیمتش 3 برابر شده دیگه.
تلسکوپ های سه اینه کیفیت خیلی خوبی دارن. قیمت پایینتری هم دارن.
برای مثال تلسکوپ فضایی جیمز وب از طراحی 3 اینه استفاده میکنه.
یه سرچ در موردشون بکن.
پاسخ
mars نوشته: آخه Regulus جان چرا شفاف نمیگی منظورت چیه ؟ما کم طاقت هستیم توی این زمینه ها....
آیامنظور توانایی جمع کردن قطعات تلسکوپ با قطعات ایرانی هستش یا منظورتان جمع کردن تلسکوپ در داخل با قطعات خارجیه ؟
من اینجور تصور میکنم که شما به فکر جمع کردن و سرهم کردن قطعات تلسکوپ (حالا خارجی یا ایرانی) افتادید به شکلی که گران پای استفاده کنندگان نیافتد البته به تعداد بالا . ( بیشتر خواستم حرفی زده باشم منظور خاصی نداشتم کسی ناراحت نشه )

تقریبا همینطوره.
استفاده از اپتیک خارجی و قطعات مکانیکی ساخت خودم.
شما هم نظرتونو بگید.
پاسخ
اگه کیفیت اپتیکی و قیمت مناسب نسبت به کیفیتش داشته باشه خوبه . ولی همونطور که آقای مسی گفت فکر نکنم هنوز ایران بتونه تلسکوپ هایی با کیفیت اپتیکی بالا تولید کنه .
پاسخ
Regulus نوشته: خب مواد اولیه هم قیمتش 3 برابر شده دیگه.
تلسکوپ های سه اینه کیفیت خیلی خوبی دارن. قیمت پایینتری هم دارن.
برای مثال تلسکوپ فضایی جیمز وب از طراحی 3 اینه استفاده میکنه.
یه سرچ در موردشون بکن.

مواد اولیه خارجی قیمتش 3 برابر شده.نه مواد اولیه ایرانی

بله درسته تلسکوپهایی که شما میگید کیفیتش خیلی خوبه ولی حجمش هم زیاده.که من این سایزی نمیخوام.
اگه بخوایم نسبت سایز اینه بگید بله تا حدودی ارزونتر هست ولی من تا الان اشمیت کاسگرین زیر 5 میلیون ندیدم

اگه بتونید قیمت پایین ولی کیفیت خوب دربیارید که خیلی خوبه
پاسخ
رضا باجلان نوشته: اگه کیفیت اپتیکی و قیمت مناسب نسبت به کیفیتش داشته باشه خوبه . ولی همونطور که آقای مسی گفت فکر نکنم هنوز ایران بتونه تلسکوپ هایی با کیفیت اپتیکی بالا تولید کنه .

جوابم به جناب mars رو بخون.
پاسخ
mohammad_reza نوشته: مواد اولیه خارجی قیمتش 3 برابر شده.نه مواد اولیه ایرانی

بله درسته تلسکوپهایی که شما میگید کیفیتش خیلی خوبه ولی حجمش هم زیاده.که من این سایزی نمیخوام.
اگه بخوایم نسبت سایز اینه بگید بله تا حدودی ارزونتر هست ولی من تا الان اشمیت کاسگرین زیر 5 میلیون ندیدم

اگه بتونید قیمت پایین ولی کیفیت خوب دربیارید که خیلی خوبه

نسبت به اپو حجمش بیشتره، ولی نسبت به ریچی کرتین و اشمیت کسگرین خیلی تفاوت حجم نداره.
یه بخشی از قیمت اشمیت کسگرین بخاطر اسمش و همون قضیه تگ قیمت هست که گرون در نظر میگیرن که با ارزش تر به نظر بیاد. مثل ایفون اپل که برتری خاصی نسبت به سایر گوشی ها نداره و قیمت تموم شدش خیلی پایین تر از قیمت فروشش هست، ولی برای اینکه لوکس به نظر بیاد، قیمتش رو بالاتر میگیرن تا همه ارزوی خریدش رو داشته باشن.

مواد اولیه ایرانی نداریم که. اگرم باشه، هزینه های تولید ماده اولیه و سایر هزینه ها قیمتش رو همون 3 برابر میکنه.
کاری که من بتونم انجام بدم اینه که هزینه های ترانسپورت و گمرک رو حذف کنم و تا جایی که کیفیت قطعات و عملکرد پایین نیاد، از مواد ارزونتری تو ساخت استفاده کنم.

فکر میکنید تو ایران چند نفر تلسکوپ میخوان بخرن؟

مشکل اصلی من سرمایه اولیه هست که چیزی در حد 25 میلیون نیاز دارم و نمیدونم از کجا میتونم چنین پولی تهیه کنم.
لطفا راهنماییم کنید.
پاسخ
اگه پشتکار زیادی داشته باشی واقعا موفق میشی

باید از تمام زوایا ایده خودت رو نگاه کنی.مزایا و معایبش رو بسنجی و بهترین وسیله ای که برای یک منجم کاربرد دراه رو درست کنی.

اقای عباس احمدیان خودش با سرمایه خیلی کمی شروع کرد و الان شرکت تاسیس کرده.اسم شرکتش چشم انداز اسمان هست.
میتونید باهاش صحبت کنید و ازش کمک بگیرد در مورد ساخت و ساز تلسکوپ
پاسخ

mohammad_reza نوشته: اگه پشتکار زیادی داشته باشی واقعا موفق میشی

باید از تمام زوایا ایده خودت رو نگاه کنی.مزایا و معایبش رو بسنجی و بهترین وسیله ای که برای یک منجم کاربرد دراه رو درست کنی.

اقای عباس احمدیان خودش با سرمایه خیلی کمی شروع کرد و الان شرکت تاسیس کرده.اسم شرکتش چشم انداز اسمان هست.
میتونید باهاش صحبت کنید و ازش کمک بگیرد در مورد ساخت و ساز تلسکوپ

با ایشون دورادور اشنایی دارم.
باهاشون یک بار هم درباره تلسکوپ هایی که میفروختن (و الان نمیفروشن) صحبت کردم.
اگر بتونم کارم رو راه بندازم، بعدا با ایشون زیاد کار دارم. (اصلا جزو برنامه هامه) البته شرکت ایشون قبلا سایت داشت که مدتیه وجود نداره و فقط یه صفحه فیسبوکه که تا حالا سر نزدم بهش.
در مورد خود محصول، به عنوان کسی که از تلسکوپ استفاده کرده، از مشکلاتش اگاهم و میتونم تغییرات مثبت بدم.
پشتکار هم چیزیه که کلا دارم. (تعریف از خود نباشه البته) ولی باید اولش یکی هلم بده.
من متاسفانه به دلایلی نیاز دارم در کوتاه مدت به فروش مناسب برسم که هم کار رو بسیار سخت میکنه و هم هزینه هایی مثل تبلیغات گسترده رو اضافه میکنه.
در کل من باید بودجه ای در حد 25 میلیون داشته باشم تا به این هدفم برسم. ولی تهیه این پول برام خیلی مشکله.
الان تو یه پست هزینه های کلی رو نام میبرم تا قضیه روشن بشه، ولی لطفا همه کمک کنن تا دید بهتری به قضیه داشته باشم و راه حل هایی پیدا کنم.
پاسخ
هزینه های اصلی:
1- خرید دستگاه فرز cnc: قیمت:13 میلیون تومان
2- خرید کانکس (به عنوان کارگاه): 3 میلیون
3- قالب تزریق پلاستیک: نامشخص (حدود 5 میلیون)
4- تزریق پلاستیک: نامشخص (بسته به نوع ماده اولیه و دستگاه مورد نیاز)
5- کارتن بسته بندی: 4 میلیون
6- سایت اینترنتی: بین 1 تا 2 میلیون
7- تبلیغات: متغیر (از 1 میلیون)
+
هزینه ساخت اولین تلسکوپ
پاسخ