خرید تلسکوپ از تولید کننده ایرانی
به نظر من هزینه های اضافی داری
خرید کانکس اصلا واجب نیست.برای چی کانکس؟ اگه خریدی کجا بزاری؟
بگرد یک جا رو پیدا کن.دوستی اشنایی
بسته بندی کارتن میخوای چیکار کنی.اصلا به صرفه نیست مصرف برقشون میدونی چقدر زیاده.کنتور 3 فاز باید بگیری
خیلی شرکتها هستن تو کار بسته بندی محصولات هستن ببین هزینش چقدره؟
یا فوقش یونیلیت میگیری خودت برش میدی با چسب پهن کارش رو تموم میکنی
--------------------------------------------------------------------------
به نظر من این کار یک مشکل اساسی داره..تو نمیتونی همچنین ریسکی بکنی و اینهمه وسیله بخری...چقدر مطمئنی کارت میگیره....
بهترین حرکتی که میتونی بزنی اینه که یکجوری یک تلسکوپ امتحانی درست کنی..وسایلش هم قرضی یا برو تراشکاری یا برو بببین کجا قالب پلاستیک میگیرن.سعی کن نمونه اولیه رو درست کنی.چیزی برای معرفی داشته باشی

یک مسئله مهم اینجا مطرح میشه.بین مخاطب چقدر جا میفته.بازار چقدر کشش داره.رقیبت کی هستش.
تنها کسی که تو این کشور ضرر میکنه تولید کننده هستش..من الان 8 ساله تو بازار هستم و با تولید کننده ها کار میکنم.تو این وضعیت اقتصادی هیچ کس نمیتونه دوام بیاره...

یک چیز همین الان یادم امد..یک از دوستام صحبت میکرد یک وسیله ای درست کرده بود و یکی از شرکتها ایده اش رو فروخت
اگه یک ایده خیلی جالبی داری بهتره به یک شرکتی بفروشیش.
پاسخ
یکی از اشنا ها تو شهرک صنعتی کارخونه داره، فضای اضافی برای قراردادن کانکس داره. به هر حال یک بار هزینه برای کانکس بهتر از پرداخت اجاره ماهانست. فکر میکنم تو یه سال برابری کنن. تازه کانکس رو میشه دست دو فروخت یا خرید.
بسته بندی کارتن نه، کارتن بسته بندی. منظورم سفارش کارتن بود. باید کم کمش 100 تا سفارش بدم.
یونولیت هم باید بخرم، ولی جزو هزینه های جاری هست و اینجا حسابش نکردم.
---------------------------------------------

دقیقا.
خیلی ریسکیه.
متاسفانه بازارش قابل سنجش نیست. نمیشه امار درستی از کسانی که ممکنه تلسکوپ بخرن داشت.
ولی من فکر میکنم فروش میره.
رقیب که معلومه کیه. فروشگاه معروف وارد کننده تلسکوپ. ولی از یه طرف، من قراره خیلی از قطعاتو از خودشون بخرم و یه جور قرارداد همکاری میشه که شاید مشکلات اینجوری رو حل کنه.
یکی از نکات مهم اینه که گرانی بازار برای شروع کار من ضروریه و اگر قیمت تلسکوپ خارجی مشابه کم بشه، حتی اگه من اختلاف قیمت رو حفظ کنم، وقتی مشتری میتونه به راحتی پول اونو بده، جنس منو نمیخره.
از بین این هزینه هایی که گفتم، دستگاه cnc و کانکس قابل فروش هستن و در صورت شکست پروژه، میشه ابشون کرد.
البته من قصد دارم با دستگاه فرز کار های چوبی هم انجام بدم که تو جبران هزینه ها تا حدی کمک میکنه.

راستی، اصلا قصد فروش ایده ندارم، چون میخوام این شغلم باشه و به اینکار علاقه دارم.
پاسخ
دقیقا منم میخواستم همان حرفای محمد رضا را تکرار کنم ...اینکه میگی حاضر نیستی ایده ات رو بفروشی موافقم و بیشتر موافقم که میخوای به عنوان شغل به این کار بپردازی ..منم تحقیق میکنم ببینم چطور میتونید وام بگیرید . بعضی از کارها را بهتره شراکتی انجام دهید .

کانکس هم هزینه های خودش رو داره جابجایی و حمل ، نگهداری ، نگهبانی ، ......این چیزی که توی فکرته تاسیس یک شرکت باید باشه نه یک فروشگاه یا کارگاه ....اگه شرکت را تاسیس کنی که زیاد هم سخت نیست بعد میتونی وام بگیری و با این پشتکاری که داری اگه مصمم باشی به انجام نوع کارت حتما موفق هم خواهی شد .

شعار من همیشه اینه که کار نشد نداره ....اما دوست عزیز گاهی همه چیز روی کاغذ درست از آب در میاد ولی موقع عمل تازه متوجه جزئیات و ریز کار خواهیم شد . من چند تا سوال دارم البته اگه اشکال نداره ....

1) آدم مورد اعتمادی داری که بتونی به عنوان شراکت روش حساب کنی ؟نیاز نیست حتما در کنارت باشه و مزاحمت برات ایجاد کنه همینکه توی سرمایه بات شریک باشه اینجور خدای ناکرده اگر پروژه ات شکسکت هم بخورد جمع کردنش زیاد سخت نیست .

2) بازده کاریت فکر میکنی توی چه مدت باشه ؟ مثلا چقدر طول میکشه که یه تلسکوپ را درست کنی و به بازار عرضه کنی ؟اینا را نمیپرسم که بخوای جواب من را بدی میخوام به این نکات توجه داشته باشی ...

3) حالا نمیشه با تعداد انگشت شمار یعنی خیلی کم شروع کنی تا مسئله بهتر برات جا بیافته ...میدونم علاقت مسیر را برات مشخص کرده اما نمیشه به بازار توجه نکرد . ( ممکنه هزینه کنی بعد آنجور که انتظار داشتی جواب نگیری )

4) به نظر من طبق جدولی هزینه ای که درست کردی همه چیز را در قالب تمام و کمال در نظر گرفتی در صورتی که میشه فعلا با جز شروع کرد .نظر خودت چیه ؟به نظر من که میشه هزینه های جانبی رو کم کرد و آرام جلو رفت .

اگه خوزستان بودی قول میدادم تا جایی که از دستم بر میومد ( فیزیکی ) کمکت میکردم چون خودم هم این کارا رو دوست دارم .

با کسانی که توی ذوقت نزنن مشورت کن و ازشون راهنمایی بگیر .
پاسخ
اگر کیفیتش بهتر یا برابر چینی باشه و قیمتش کمتر ، چرا نخریم ؟
ولی بحث کیفیت مطرحه . تلسکوپ ابزار حساسیه ، تق ولق بودن قطعات در چیزهای معمولی مشکلی نداره ولی تو تلسکوپ فاجعه است.
فکر کنم گفتید آینه رو می خواید وارد کنید، خوب فوکوسر رو چی ؟ فکر کنید قابل ساختن باشه ؟
خاطرتون هست جناب اورفیک اشتباها می گفت با خارج کردنش زاویه اش تغییر میکنه ؟ البته اینطور نبود ولی اینکه شما بسازید ممکنه اینطوری باشه !
سه پایه چطور، به نظرتون می شه مثلا ای کیو پنچ رو ساخت ؟ و در حد همون ای کیو پنج چینی دقت داشته باشه ؟
به هر صورت همانطور که در اول گفتم ، اگه کیفیت قابل قبول باشه و قیمت پایینتر باشه چرا نخریم ؟

همت شما قابل تقدیره !
پاسخ
mars نوشته: دقیقا منم میخواستم همان حرفای محمد رضا را تکرار کنم ...اینکه میگی حاضر نیستی ایده ات رو بفروشی موافقم و بیشتر موافقم که میخوای به عنوان شغل به این کار بپردازی ..منم دنبال قضیه وام رو واستون میگیرم ببینم چطور میتونید وام بگیرید بعضی از کارها را بهتره شراکتی انجام دهید . کانکس هم هزینه های خودش رو داره جابجایی و حمل ، نگهداری ، نگهبانی ، ......این چیزی که توی فکرته تاسیس یک شرکت باید باشه نه یک فروشگاه یا کارگاه ....اگه شرکت را بزنی که زیاد هم سخت نیست بعد میتونی وام بگیری و با این پشتکاری که داری اگه مصمم باشی به انجام نوع کارت حتما موفق هم خواهی شد .

بنا به اعتقاداتم، حاضر نیستم وام بگیرم. وام های بانکی نوعی نزول هستن و من اصلا نمی خوام کارم رو با پول نزول شروع کنم.
در مورد جا به جایی کانکس، ممکنه بشه هزینه حمل رو خیلی کاهش داد، چون ممکنه یه شرکت تولید کانکس داخل همون شهرک صنعتی باشه که باعث میشه هزینه حمل خیلی پایین بیاد یا اصلا صفر بشه. در مورد نگهبانی هم گفتم، قراره تو محوطه کارخانه یکی از اشنا ها باشه که خودش نگهبان داره.
از اونجا که درامد زیادی رو برای این کار متصور نیستم، فکر میکنم شراکت بی فایده باشه، ولی در صورتی که راه بهتری نباشه میشه بهش فکر کرد.
من با فرایند ثبت شرکت اشنا نیستم. اما فکر میکنم با تاسیس شرکت، قضیه مالیات پیش میاد که اصلا برای شرکت تازه تاسیسی مثل من که باید اقساطشو پرداخت کنه خوشایند نیست.

نمیدونم با این شرایطم چطور باید پول جور کنم. میشه از تعداد بسیار زیادی، پول های کوچک بگیرم یا راه هایی که اطلاعی ازشون ندارم.
مسئله اصلی من جذب سرمایست.

به نظرتون با خرید دستگاه cnc و ساخت و فروش کار های چوبی میتونم هزینه مورد نیاز رو فراهم کنم؟
مثلا مجسمه، عروسک، وسایل خونه (مثل جا حوله ای، جا مدادی، صندوقچه و ...) و در اخر تابلو های معرق (برای کار معرق، یه اشنای کار بلد دارم).
فکر میکنید این چیزا فروش میره؟
پاسخ
x935418 نوشته: اگر کیفیتش بهتر یا برابر چینی باشه و قیمتش کمتر ، چرا نخریم ؟
ولی بحث کیفیت مطرحه . تلسکوپ ابزار حساسیه ، تق ولق بودن قطعات در چیزهای معمولی مشکلی نداره ولی تو تلسکوپ فاجعه است.
فکر کنم گفتید آینه رو می خواید وارد کنید، خوب فوکوسر رو چی ؟ فکر کنید قابل ساختن باشه ؟
خاطرتون هست جناب اورفیک اشتباها می گفت با خارج کردنش زاویه اش تغییر میکنه ؟ البته اینطور نبود ولی اینکه شما بسازید ممکنه اینطوری باشه !
سه پایه چطور، به نظرتون می شه مثلا ای کیو پنچ رو ساخت ؟ و در حد همون ای کیو پنج چینی دقت داشته باشه ؟
به هر صورت همانطور که در اول گفتم ، اگه کیفیت قابل قبول باشه و قیمت پایینتر باشه چرا نخریم ؟

همت شما قابل تقدیره !

محصول مورد نظرم در ابتدا 8 اینچ دابسونی لوله کامل هست و در برنامه سال های بعد، 12 اینچ دابسونی فلکس تیوب و تلسکوپ سه اینه، موتور ردیاب و goto برای دابسونی و تولید نرم افزار نجومی برای موبایل.
چند تا پروژه هم برای پارک های بزرگ در نظر دارم که توشون تلسکوپ نصب کنم.
اینا فقط فکرای منه و خیلی کلی هست و قطعا رویایی به نظر میاد. من هنوز شرکتی تاسیس نکردم که بخوام برنامه بلند مدت داشته باشم.
فوکوسر و فایندر هم اماده تهیه میشن.
در واقع من قراره کار سفارشی و تکی انجام بدم، نه تولید انبوه.
خریدار در هنگام خرید، لوازم جانبی مورد نظرش رو انتخاب میکنه و ما همونو براش نصب میکنیم.
انتخاب رنگ بدنه و فوکوسر و فایندر و چشمی ها با خود مشتری هست، ولی بطور پیشفرض اگر مشتری انتخابی نداشته باشه، یک مدل از هر کدوم اینا روی تلسکوپ ارائه میشه. (البته مشتری میتونه تماس بگیره و مثلا بگه من خودم چشمی دارم و نمیخوام، که در اونصورت طبق درخواست مشتری عمل میشه)
پاسخ
در کل فکرتون قشنگه و قابل تقدیر دوستان همفکری کنند .
پاسخ
mars نوشته: دقیقا منم میخواستم همان حرفای محمد رضا را تکرار کنم ...اینکه میگی حاضر نیستی ایده ات رو بفروشی موافقم و بیشتر موافقم که میخوای به عنوان شغل به این کار بپردازی ..منم تحقیق میکنم ببینم چطور میتونید وام بگیرید . بعضی از کارها را بهتره شراکتی انجام دهید .

کانکس هم هزینه های خودش رو داره جابجایی و حمل ، نگهداری ، نگهبانی ، ......این چیزی که توی فکرته تاسیس یک شرکت باید باشه نه یک فروشگاه یا کارگاه ....اگه شرکت را تاسیس کنی که زیاد هم سخت نیست بعد میتونی وام بگیری و با این پشتکاری که داری اگه مصمم باشی به انجام نوع کارت حتما موفق هم خواهی شد .

شعار من همیشه اینه که کار نشد نداره ....اما دوست عزیز گاهی همه چیز روی کاغذ درست از آب در میاد ولی موقع عمل تازه متوجه جزئیات و ریز کار خواهیم شد . من چند تا سوال دارم البته اگه اشکال نداره ....

1) آدم مورد اعتمادی داری که بتونی به عنوان شراکت روش حساب کنی ؟نیاز نیست حتما در کنارت باشه و مزاحمت برات ایجاد کنه همینکه توی سرمایه بات شریک باشه اینجور خدای ناکرده اگر پروژه ات شکسکت هم بخورد جمع کردنش زیاد سخت نیست .

2) بازده کاریت فکر میکنی توی چه مدت باشه ؟ مثلا چقدر طول میکشه که یه تلسکوپ را درست کنی و به بازار عرضه کنی ؟اینا را نمیپرسم که بخوای جواب من را بدی میخوام به این نکات توجه داشته باشی ...

3) حالا نمیشه با تعداد انگشت شمار یعنی خیلی کم شروع کنی تا مسئله بهتر برات جا بیافته ...میدونم علاقت مسیر را برات مشخص کرده اما نمیشه به بازار توجه نکرد . ( ممکنه هزینه کنی بعد آنجور که انتظار داشتی جواب نگیری )

4) به نظر من طبق جدولی هزینه ای که درست کردی همه چیز را در قالب تمام و کمال در نظر گرفتی در صورتی که میشه فعلا با جز شروع کرد .نظر خودت چیه ؟به نظر من که میشه هزینه های جانبی رو کم کرد و آرام جلو رفت .

اگه خوزستان بودی قول میدادم تا جایی که از دستم بر میومد ( فیزیکی ) کمکت میکردم چون خودم هم این کارا رو دوست دارم .

با کسانی که توی ذوقت نزنن مشورت کن و ازشون راهنمایی بگیر .

اِه، پستتونو ویرایش کردید.
1- شاید باشه. چون قضیه جدی نبوده، خیلی نمیشد در اینباره صحبت کرد.
فکر میکنم یه تلسکوپ رو تو سه روز بشه اماده کرد و تا نهایتا 15 روز با احتساب زمان پست، به دست مشتری رسوند.
3- تعداد کم اصلا میخوام کار کنم، ولی اگر کار های برش و اینا رو تعداد پایین کار کنم یا نمیشه یا هزینش بالا میره و من باید هر تلسکوپ رو با ضرر بفروشم تا قیمت مورد نظرم رعایت بشه.
درضمن، فکر نمیکنم اینکار دید بهتری از بازار بهم بده.
4- لطفا شما راهنمایی کنید که راهای جایگزین هر کدوم از موارد اون لیست چیه.
پاسخ
mars نوشته: در کل فکرتون قشنگه و قابل تقدیر دوستان همفکری کنند .

شما هم کنار نکشید لطفا. :wink:
پاسخ
5- کارتن بسته بندی: 4 میلیون
6- سایت اینترنتی: بین 1 تا 2 میلیون
7- تبلیغات: متغیر (از 1 میلیون)

فعلا آیتم های 5-6-7 ...را ندید بگیر .....تا به موقعه اش .
پاسخ