دوربین دوچشمی 20×80
only orion نوشته: اطلس و نقشه فرقی ندارند.شما فقط باید یک چیزی داشته باشید که جای اجرام غیر ستاره ای رو مشخص کرده باشه.میخواین اسمش رو بذارید نقشه میخواین اسمش رو بذارین اطلس.
اسم فروشگاهی رو که گفتید رو من تا حالا نشنیدم.به نظر من بهتره از فروشگاه ایران اپتیک خرید کنید.

سایت ایران اوپتیک هم خوبه ولی درساخت دوربین های این سایت ازبهترین مواداستفاده میشه .راستی برای تمیز کردن عدسی های دوربین دوچشمی بایدازموادخاصی استفاده کردیاازروش خاصی ؟
پاسخ
دوربین های نایت اسکای از کیفیت خوبی برخوردار هستند و بهتره برای خرید ابزار تخصصی فروشگاه تخصصی انتخاب کنید ، مثلا کسی از بقالی کفش نمیخره .
دوربین دو چشمی نایت اسکای در فروشگاه ایران اپتیک موجود است .
پاسخ
abadanastro نوشته: دوربین های نایت اسکای از کیفیت خوبی برخوردار هستند و بهتره برای خرید ابزار تخصصی فروشگاه تخصصی انتخاب کنید ، مثلا کسی از بقالی کفش نمیخره .
دوربین دو چشمی نایت اسکای در فروشگاه ایران اپتیک موجود است .

برای تمیز کردن عدسی های دوربین دوچشمی بایدازموادخاصی استفاده کردیاازروش خاصی ؟
پاسخ
درود بر شما

بله با دستمال مخصوص عینک
پاسخ
Observer نوشته: درود بر شما

بله با دستمال مخصوص عینک

خوب حالا ازهمه ی اینها گذشته من شرایطم روبرات میگم می خوام نظرت روبدونم .من تا الان دراین ضمینه ها فعالیتی نداشتم اماجدیدن ازاینترنت اطلاعات خوبی درموردنجوم پیداکردم من شایدتاعید نتونم یک پایه خوب (همونی که خودت گفتی)روبخرم وفقط پول خود دوربین رو دارم ازطرفی دیگه هم نمیخوام یک ارزونش روبخرم میخوام حدااقل تادوسال بااین دوربین سرگرم بشم ویه چیزدیگه که خیلی مهم اینه که جایی روهم برای رصد (بجزماه وچندتا ستاره)ندارم مگراینکه یک مسافرت به یکی ازشهرهای کویری داشته باشم پس فعلا بیشتربه فکرنگاه کردن به ماه و بخصوص مناظر زمینی هستم واین روهم بهت بگم که من تازه رفتم تو پانزده سالگی این روهم بگم که به یکی که باش زیاد راحت هم نیستم گفتم که این دوربین روبرام بگیره .من به خوداین دوربین وتوانایی هاش خیلی علاقه دارم واز 2ماه پیش صبروقرارندارم که این دوربین روبخرم .
پاسخ
پس قبل از این که توی ذوقتون بخوره عرض کنم ، تمام تصاویر رویایی که فکر می کنید قراره چند شبه دیگه در شبی پر از آلودگی نوری ببینید رو از ذهنتون پاک کنید . :roll:
پاسخ
abadanastro نوشته: پس قبل از این که توی ذوقتون بخوره عرض کنم ، تمام تصاویر رویایی که فکر می کنید قراره چند شبه دیگه در شبی پر از آلودگی نوری ببینید رو از ذهنتون پاک کنید . :roll:

آقای خوشمزه اون شهرشماست که همیشه گردوخاک داره :twisted:
پاسخ
hamidseyfi نوشته:
abadanastro نوشته: پس قبل از این که توی ذوقتون بخوره عرض کنم ، تمام تصاویر رویایی که فکر می کنید قراره چند شبه دیگه در شبی پر از آلودگی نوری ببینید رو از ذهنتون پاک کنید . :roll:

دوست عزیز بیشتر دقت کن
من گفتم آلودگی نوری نه گرد و خاک
اگه نمی دونی آلودگی نوری چیه که دیگه بحثش جداست !!
اما وقتی آلودگی نوری در آسمان باشه رویت اجرام کم نور با تلسکوپ های قوی هم سخت میشه چه برسه به 20*80
در ضمن به اندازه کافی غم و غصه در مورد گرد و خاک داریم لطفا جنابعالی دیگه اینو تو سر ما مردم مظلوم آبادان نزن ! :oops:
پاسخ
abadanastro نوشته:
hamidseyfi نوشته:

دوست عزیز بیشتر دقت کن
من گفتم آلودگی نوری نه گرد و خاک
اگه نمی دونی آلودگی نوری چیه که دیگه بحثش جداست !!
اما وقتی آلودگی نوری در آسمان باشه رویت اجرام کم نور با تلسکوپ های قوی هم سخت میشه چه برسه به 20*80
در ضمن به اندازه کافی غم و غصه در مورد گرد و خاک داریم لطفا جنابعالی دیگه اینو تو سر ما مردم مظلوم آبادان نزن ! :oops:

میدونم آلودگی نوری چیه .خب پس پیشنها توچیه ؟این دوربین روبخرم یا نخرم ؟بالاخره باشرایطی که گفتم باید چی کارکنم ؟
راستی توخودت چی داری ؟
پاسخ
من خودم اول دوربین 50*70 خریدم و سال بعدش تلسکوپ تال 120
اما الان چون توی پژوهشسرا به یه تال 150 و یه 8 اینچ گوتو دسترسی دارم نیازی نبود اپتیک شخصی بیشتری تهیه کنم
اما اگه شما میخواین نجوم رو شروع کنید دوربین 20*80 وسیله ی مناسبیه
اما بهترین جا برای لذت بردن از این دوربین جایی به دور از آلودگی نوریه
پاسخ