روز جهاني نجوم در سال 90!
samir نوشته: سلام
منم تبریک میگم!(باید تبریک گفت؟ :!: :?: :wink: )
اما یه سوال:
دوستان اهوازی، کسی از برنامه های اینجا خبری نداره منظورم اهوازه ها؟؟؟
سلام بنده هم ساکن اهواز هستم . توی شهر ما به دلیل این که هرآن ممکنه هوا نامساعد بشه ( گرد و خاک ) ، هیچ وقت نمی شود از مدتی قبل روز برنامه های عمومی رو تعیین کرد.
در ضمن هوا شناسی پیشبینی توده های متوالی گرد و خاک رو برای _طبق معمول_غرب و جنوب غرب کرده...!
نامفهوم ترین جمله ی دنیا این است که انسان بداند دنیا قابل فهم است
آلبرت انیشتین
غیر ممکن هیچ گاه غیر ممکن باقی نمی ماند...
http://persiansky2010.blogfa.com
پاسخ
دومین جشنواره فیزیک انجمن عمی دانشجویی فیزیک دانشگاه شهید چمران اهواز ۲۷ - ۳۱ فروردین بر گزار می شود.

همزمان با دومین جشنواره فیزیک کارگاه عکاسی نجومی با حضور خسرو جعفری زاده برگزار میشود.

همچنین پنجمین باشگاه فیزیک با موضوع مکانیک کوانتومی توسط دکتر داوود افشار و همراه با سمینار دانشجویی یا موضوع نظریه گروه (محمد حسن پور) برگزار میشود
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ
درود دوستان آسماني من/.
به علت مقارن بودن روزه نجوم با ايام فاطميه روز نجوم يك هفته به عقب افتاده و به جاي روز 16 ارديبهشت در روز 23 ارديبهشت اين برنامه اجرا خواهد شد/.
تا مرهم زخم کهنه ما نمک است
هر سو که نگاه می*کنم قاصدک است
من ماندم و یک درد به نام*ِ پرواز
این درد میان مَردها مشترک است
پاسخ
سلام.

مطمعنید.
در زير آسمان كوير به سر ميبرم.....

و اين داستان آسمان است و همچنان ادامه دارد ....

آسمان بالاي سرم شيري و آسمان دلم سبز است .....

سر بزنيد : http://www.lootsky.blogveb.com
پاسخ
میشه روزی که تاریخ برنامه ها قطعی شد اینجا بنویسید؟+تارخ نمایشگاه رو!
مرسی.
پاسخ
yperseusy نوشته: درود دوستان آسماني من/.
به علت مقارن بودن روزه نجوم با ايام فاطميه روز نجوم يك هفته به عقب افتاده و به جاي روز 16 ارديبهشت در روز 23 ارديبهشت اين برنامه اجرا خواهد شد/.

آخرین خبری که من از این قضیه در فروم آوااستار خوندم این بود که آقای نوروزی(مدیررصدخانه ی زعفرونیه) پیشنهاد دادند که یه هفته عقب بیفته ، ولی تا دیروز که این قضیه حتمی نبود، الان رو نمی دونم. ولی به هر حال من که تصمیم دارم در چند روز آینده خودم با رصد خونه تماس بگیرم و ازشون بپرسم. خلاصه این که فعلا قضایا هماهنگ و قطعی نشده!
پاسخ
این خبر رو همین الان در سایت شاخه دیدم:

روز و هفته نجوم ایران در سال 1390
با توجه به تعريف انتخاب روز نجوم يعني نزديكترين روز تعطيل هفته به تربيع اول ماه قمري در بازه پانزدهم آوريل تا پانزدهم مي هر سال و با درنظر گرفتن جمعه به عنوان روز تعطيل رسمي در كشور جمهوري اسلامي ايران شاخه آماتوري انجمن نجوم ايران روز جمعه بيست و سوم ارديبهشت ماه 1390 را به عنوان روز نجوم و هفدهم الي بيست و سوم ارديبهشت سال جاري را به عنوان هفته نجوم در نظر گرفته است. از همه گروههاي نجومي كه مايل به ارائه برنامه هاي خود به اين مناسبت ها در سايت شاخه هستند دعوت مي شود برنامه هاي خود را به آدرس پست الكترونيكي astroday90@gmail.com براي شاخه آماتوري انجمن نجوم ايران ارسال نمايند.

*
صفحه ویژه روز نجوم در سایت شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران
*
برنامه های پیشنهادی انجمن منجمان بدون مرز برای برگزاری ماه نجوم

روز بین المللی نجوم در چند سال اخیر تبدیل به یکی از فرصتهای اصلی برای ترویج دانش نجوم و علاقه مند کردن مردم برای توجه به جهان بالای سر خود بوده است. جهانی شگفت انگیز که همیشه انسان را مجذوب خود می کرده است و در طول تاریخ بارها با رشد و جهش هایی که تجربه کرده است، زندگی ما انسانها را به سطحی دیگر از نظر معنی شناختی منتقل کرده است.

هفته وروز نجوم اگرچه در ایران مدت طولانی نیست که برگزار می شود اما در همین مدت کوتاه توانسته است به تجربیات ارزشمندی دست پیدا کند و در حالی که علاقمندان فراوانی را وارد حوزه دانش زیبای نجوم ساخته است و همزمان شرايط حضور ایرانیان در فعالیت های ترویجی علمی را به اطلاع جامعه جهانی رسانده است. در طی حدود 7 سال برگزاری هفته وروز جهانی نجوم ایران 2 بار برنده جایزه ویژه ای از سوی برگزار کننده این مراسم شده است.

شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران بنابر وظیفه خود در سالهای گذشته تلاش کرد تا برگزاري برنامه هایی را در تهران و سایر شهرستانها سامان دهد ودرسال 1385 برنامه ای که با همکاری گروههای نجومی محلی در تهران و شهرستانهای سراسر کشور برگزار شد باعث شد تا جایزه ویژه برگزاری روز جهانی نجوم در جهان در آن سال به ایران تعلق گیرد.
در سال جاری شاخه آماتوری تصمیم دارد با توجه به تجربیاتی که گروههای مختلف در سالهای اخیر به دست آورده اند و بنابر اهدافی که از قبل داشت- بیش از گذشته به نقش هماهنگ کنندگی و راهنمایی برای علاقمندانی که نیازمند کمک هستند بپردازد و به همین دلیل از همه گروهها و انجمن ها و علاقمندان دعوت می کند تا همراه یکدیگر به برگزاری این مراسم بپردازند. شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران مانند همیشه آماده انجام هرگونه حمایت و کمک معنوی به برگزار کنندگان این مراسم و معرفی آنها به جامعه نجومی کشور است و به همین منظور امسال مشاور ویژه ای را در این خصوص در اختیار علاقمندان خواهد گذاشت.

لذا شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران با توجه به پیشینه کهن ایران در زمینه اختر شناسی و نقش مهم نجوم و توجه به آن در نقش یکی از ستون های اصلی توجه به علم و نقشی که ترویج درست علم در توسعه علمی کشور بازی می کند و با تاکید بر موقعیت حساس امروز جامعه نجوم آماتور و حرفه ای ایران از همه گروهها و انجمن ها ، رسانه ها و علاقمندان می خواهد تا با برنامه ریزی مناسب در این رویداد جهانی علمی مشارکت نمایند.

منبع : Asiac.ir
کد : N-58

راستی همین الان دقیقا همین الان این خبر آقای صفاریان پور در "روی موج نجوم" اعلام کرد!
...یادتونه گفتم که یادش به خیر سال های قبل که آسمان شب بود...قضیه بامزه شد...! :wink: :lol:
پاسخ
سلام،من هم در طول برنامه ياد حرف شما افتادم!
متاسفانه من همش رو گوش ندادم! اون قسمت ها كه درباره يورى گاگارين بود خيلى جالب بود!
این همه عکس می و نقش نگارین که نمود / یک فروغ رخ ساقی است که در جام افتاد
حافظ
پاسخ
...آره...خيلي برنامه ي خوبي بود!...مخصوصا اون بخش هايي كه مثل يه داستان آقاي صفاريان پور ماجرا رو تعريف مي كرد و آقاي كريمي هم به جاي يوري گاگارين حرف مي زد...! ولي خودمونيم ها ... توي برنامه كاملا فرق يه مجري معلوم شد...هرچند كه آقاي كريمي در اين چند وقته كه آقاي آهي نبودند حسابي زحمت كشيدند، ولي به هر حال "مجري" بودن كار سختيه ، خلاصه اين كه توي اين برنامه تقريبا آقاي صفاريان پور مجري بود ، نه آقاي كريمي...! :wink:
راستي احتمالا آقاي آهي اين هفته دوباره به برنامه بيان! Big Grin
پاسخ
دوستان کسی نمی خواد روز نجوم کاری انجام بده؟ یه حرکت ترویج نجومی چیزی؟
پاسخ