سوال در مورد حرکت ستاره ها
خب من اینجا یه سوال دارم
چرا توی استاره نایت وقتی وضعیت یه ستاره رو برای یک لحظه خاص در سال در نظر می گیرم و همون لحظه در سال بعد جابجایی رو نشون میده و همچنین سال بعدش و بعد از اون به حالت اول بر می گرده !؟
توی تصویر زیر می تونید ببینید :

فایل‌های پیوست
.jpg   4 sal.JPG (اندازه 87.82 KB / تعداد دانلود: 280)
پاسخ
سلام .
من یه سوال داشتم اینکه فکوس تلسکوپ های بازتابی چجوریه ؟! :?:
I Watch How The Moon Sits In The Sky On The Dark Night Shining Wich The Light From The Sun
The Sun Doesn't Give Light To The Moon
Assuming The Moon's Going To
Owe It One
پاسخ
سلام
اگه منظورتون از فکوس تنظیم وضوح تصویر هست خوب هیچ فرقی با تلسکوپ های دیگه نداره.با چرخاندن یک پچ میتونید به وضوح ایده آل برسید.
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
پاسخ
اگه این بحث فقط برای تعدادی از ستاره ها بود بخصوص ستاره های نزدیک به ما اون وقت می تونستم حرف شما رو درک کنم ، اما فکر می کنم این اتفاق برای همه ی ثوابت آسمان اتفاق میفته حتی کهکشان ها که خیلی دور هستند .
اما مسئله مهم اینجاست که وقتی این حرکت رو برای 3 سال بررسی میکنیم متوجه میشیم اون جرم مورد نظر همراه با خط میل و بعدش ظاهرا حرکت میکنه !! و این اتفاق انگار به زمین مربوط میشه
پاسخ
به نظر من مسئله تجسم سه بعدیه.تو فیزیکم داریم از این تجسمها.و ربط چندانی به روابط ریاضی و نجوم نداره.
از این جهت میگم که ما تصوری 2 بعدی از جهان پیرامون داریم اما!!حرکت ستاره ها در واقع در 3 بعد اتفاق می افتد.در ریاضی 2 دانشگاه نمودارهای مربوط به تصویر شدن حرکت 3 بعدی از دید ناظر داشته ایم و طبق آنها در واقع اون نقطه ای که بعد از 3 سال به نظر میرسه که ستاره بعدش اومده سرجای اولش درواقع روی قسمت مثلا محور zها اما نیمه پشتیشه.
اگه به نمودار حرکت یک 3 بعدر در 2 بعد نگاه کنید شکلش انگار داره یک خط راستو طی میکنه اما 2 بار.استاری نایت بر اسا ریاضی برنامه ریزی شده نه صرفا نجوم و دلیل این نوع حرکت پیشبینی برنامه از مسیر حرکت ستاره است که به اینگونه نشانش میدهد

spacecraze
پاسخ
همه چیز در حال حرکته!
ستاره ها هم حرکت میکنند اما در حقیقت حرکتهای عمود در جهت دید ما باعث تغییر مختصات میشه بهش حرکت ویژه میگین
حرکت در امتداد خط دید ما هم باعث تغیر فاصله میشه
به سرعت حرکت در امتداد خط دید سرعت شعاعی و به سرعت حرکت عمود بر خط دید سرعت زاویه ای میگن
حرکت ویژه بر حسب ثانیه قوسی و حرکت شعاعی بر اساس انتقال دوپلر اندازه گیری میشه
این دو تا دو برداری رو شامل میشن که بردار حرکت اصلی ستاره رو روی کره آسمان نشون میده...
پاسخ
Keyhan نوشته: همه چیز در حال حرکته!
ستاره ها هم حرکت میکنند اما در حقیقت حرکتهای عمود در جهت دید ما باعث تغییر مختصات میشه بهش حرکت ویژه میگین
حرکت در امتداد خط دید ما هم باعث تغیر فاصله میشه
به سرعت حرکت در امتداد خط دید سرعت شعاعی و به سرعت حرکت عمود بر خط دید سرعت زاویه ای میگن
حرکت ویژه بر حسب ثانیه قوسی و حرکت شعاعی بر اساس انتقال دوپلر اندازه گیری میشه
این دو تا دو برداری رو شامل میشن که بردار حرکت اصلی ستاره رو روی کره آسمان نشون میده...

ای ول!حرف دل منو زدی!فقط اسمش یادم نبود.مرسی

spacecraze
پاسخ
[quote="abadanastro"]خب من اینجا یه سوال دارم
چرا توی استاره نایت وقتی وضعیت یه ستاره رو برای یک لحظه خاص در سال در نظر می گیرم و همون لحظه در سال بعد جابجایی رو نشون میده و همچنین سال بعدش و بعد از اون به حالت اول بر می گرده !؟
من هم همین سوال رو دارم :?:
پاسخ
[
من همین سوال رو داشتم
پاسخ
سوال من با توضیحی که جناب کیهان و مدیر محترم فرمودند کاملا متفاوته
شما فقط با یه بار تست کردن این مسئله توی استاری نایت متوجه موضوع میشید

زمان استاری نایت رو ثابت نگه دارید
سال رو 4 بار یکسال یکسال جلو ببرید و موقعیت یه ستاره رو در نظر بگیرید .
پاسخ