لکه های خورشیدی
abadanastro نوشته: راستی من یه سوال برام خیلی وقت بود پیش اومده بود
گالیله چطوری لکه ها رو رصد کرد ؟

من یه چیزی می گم شاید بدونید
گالیله با تلسکوپ شکستی ضعیف و چرت وپرتش به این لکه ها(کلف ها) نگاه کرده به خاطر همین چشمش بدون فیلتر درجا کور نشده.
تازه وقتی این لکه ها رو برای اولین بار دیده رفته شیشه تلسکوپش را تمیز کرده:d:d:d
پاسخ
درسته اینا سیاه به نظر میان ولی حدود 4000 درجه دما دارن و اگه مناطق اطرافشون سرد تر بودن، تیره دیده نمیشدن و مثل بقیه قسمتا بودن.
پاسخ
من یک سوال داشتم
آیا میدونستید این لکه ها چقدز عمر میکنند؟
پاسخ
نه چندان زیاد. تقریبا از چند روز تا چند هفته.
پاسخ
البته 50درصد آن ها حدود 4 روز عمر میکنند و50درصد بعدی بیش از صد روز عمر می کنند
خوب الان سوال این است که مدل حرکت آن ها چگونه است؟
یعنی قائده و قانونی دارد یا نه
پاسخ
حرکتشون که مثل بقیه قسمتای خورشیده ولی مکان تشکیلشون طبق قاعده خاصی تو یه چرخه عوض میشه.
فکر کنم تو اوج فعالیت لکه ها بیشتر تو استوای خورشیدن و هر چی فعالیت کم میشه، لکه ها تو عرض های جغرافیایی بالا و پایینتری تشکیل میشن.
پاسخ
آیا این درسته که در حدود 80000 سال پیش کلفی نصف خورشید رو پوشاند و بعد از 200 سال از سطح خورشید محو شد:confused::confused::confused:
پاسخ
اصلا انسان 80000 سال تاریخ مکتوب نداره که بخواد همچین چیزیو ثبت کنه.
شبیه سازی هم که نمیشه کردش. الانشم نمی تونن از قبل از بوجود اومدن نشونه ها بوجود اومدنشونو حدس بزنن.
پاسخ
Regulus نوشته: اصلا انسان 80000 سال تاریخ مکتوب نداره که بخواد همچین چیزیو ثبت کنه.
شبیه سازی هم که نمیشه کردش. الانشم نمی تونن از قبل از بوجود اومدن نشونه ها بوجود اومدنشونو حدس بزنن.

یعنی چه:confused::confused::confused:
چطور از زمان دایناسورها که 60 تا 400 میلیون ساله و همچنین از عصرهای یخبندان 41000 ساله اطلاع دارند اما از 80000 هزار سال پیش اطلاع ندارند ؟؟؟ مگه میشه:confused: این زمان عصر دوران زندگی پستانداران و انسانهای نخستین بوده و یک سری موجود از نژادهای شبیه انسان بوده. معلوم اطلاعات کافی در مورد تاریخ زمین و زیست در زمین رو نداریSad
پاسخ
لکه های خورشیدی قابل پیش بینی نیستن و فقط باید دیدشون (البته با بررسی خطوط مغناطیسی خورشید از لکه های چند روز اینده با خبر میشه شد) پس الان نمی تونیم در مورد لکه های اون موقع بحث کنیم.
اگه چنین چیزی باشه، باید کسی دیده باشدش و ثبتش کرده باشه که از اجداد انسان بعیده که ثبتش کرده باشن.
تاریخ مکتوبو من گفتم، نه تاریخ زمین.
پاسخ