مشاهده دوباره جرم ناشناخته
Regulus نوشته: کاملا ممکنه سه نقطه مربوط به سه قله نزدیک به هم و خط ها هم مربوط به خط الراس چین (همون کوه) باشن. همینطور رنگ های ابی و نارنجی ممکنه ناشی از خطای رنگی حاصل از بارلو یا سایر اجزای اپتیکی باشن.به نظرم شما خیلی زود دارید تصمیم میگیرید.
تاکیدی روی رنگ ها ندارم،چون بقول شما ممکنه از همون خطای رنگی باشه اما اگه به زاویه تابش نور و مسیرنورهای تابیده شده در کنار اون شی دقت کنیم متوجه میشیم که متفاوته و اینکه اگه اون 3 نقطه نورانی قله های یک کوه باشه با توجه به ارتفاع مورد نیاز برای پیدایش همچین وضعیتی اونها باید فاصله قابل توجهی از هم داشته باشند(حداقل سمت چپی با دوتای دیگه)که اگه دارای همچین فاصله ای باشند میزان نور منعکس شده از اونها کاملا متفاوت خواهد بود و حداقل سمت چپی دارای انعکاس کمتری باید باشه
ما زنده از آنیم که آرام نگیریم * موجیم که آسودگی ما عدم ماست
پاسخ
N.Sayah نوشته: تاکیدی روی رنگ ها ندارم،چون بقول شما ممکنه از همون خطای رنگی باشه اما اگه به زاویه تابش نور و مسیرنورهای تابیده شده در کنار اون شی دقت کنیم متوجه میشیم که متفاوته و اینکه اگه اون 3 نقطه نورانی قله های یک کوه باشه با توجه به ارتفاع مورد نیاز برای پیدایش همچین وضعیتی اونها باید فاصله قابل توجهی از هم داشته باشند(حداقل سمت چپی با دوتای دیگه)که اگه دارای همچین فاصله ای باشند میزان نور منعکس شده از اونها کاملا متفاوت خواهد بود و حداقل سمت چپی دارای انعکاس کمتری باید باشه
من که کاملا چنین حالتی رو میتونم تصور کنم، ولی مهم اینه که ایا شرایط برای بوجود اومدن چنین حالتی مهیا هست یا نه.به نظرم ساده ترین راه و دقیق ترینشون، منتظر موندن و رصد دوباره هست. البته یه راه نیمه مطمئن هست و اونم استفاده از google moon هست. (که من نمیتونم بخاطر وضعیت اینترنتم استفاده کنم)
راه سوم و سخت ترین راه و شاید مطمئن ترین راه، بررسی دقیق ارتفاع کوه های منطقه و محاسبات پیچیده مربوط برای فهمیدن این هست که ایا نور بهشون میرسه یا نه. به علت پیچیدگی زیاد و در دسترس نبودن اطلاعات کافی، کلا این گزینه رو کنار میذاریم.
باید بدونیم که ما بصورت مستقیم نمیتونیم ufo بودن این جسمو ثابت کنیم و باید ufo نبودنشو رد کنیم.
پاسخ
همین الان Starry Night رو باز هم چک کردم و در اون منطقه کوه هایی که بتونن همچین وضعیتی رو بوجود بیارن پیدا نکردماز نظر ارتفاعی که نمیشه دقیق با استاری نایت بررسی کرد اما میشه قله هایی که میتونن همچین وضعیتی رو بوجود بیارن و از نظر چینش در کنار هم مشابه تصویر باشن رو پیدا کرد که من چیزی پیدا نکردممن خیلی دوست دارم این شی UFO باشهWink
پاسخ
N.Sayah نوشته: همین الان Starry Night رو باز هم چک کردم و در اون منطقه کوه هایی که بتونن همچین وضعیتی رو بوجود بیارن پیدا نکردماز نظر ارتفاعی که نمیشه دقیق با استاری نایت بررسی کرد اما میشه قله هایی که میتونن همچین وضعیتی رو بوجود بیارن و از نظر چینش در کنار هم مشابه تصویر باشن رو پیدا کرد که من چیزی پیدا نکردممن خیلی دوست دارم این شی UFO باشهWink

ولی برعکس، من چنین کوهایی رو دیدم.
من هم دوست دارم ufo باشه.
پاسخ
ابن رو در ادامه پست قبلیم عرض میکنم
اگه اون سه نقطه نورانی کوه بودند با توجه به دلایلی که تو اون پست عرض کردم باید کوه سمت چپی بسیار روشن تر میبود بطوری که بجز قله قسمتهای دیگه ای از کوه در پایین قله روشن میشد که باز هم این اتفاق نیفتاده.
دست به دعا بردارید که این شی ufo باشه
پاسخ
منظور من اینه که اینا روی یه کوهن و دو نقطه سمت راست قسمت های بلندی هستن ولی از نقطه سمت چپ که قله اصلی کوهه کوتاه ترن.
در کل اگه قله کوهو، نقطه سمت چپ در نظر بگیریم، شیب کوه به سمت راست تصویره و ما دامنه شرقی رو داریم میبینیم.
بین درخشندگی و مکان کوه ها رابطه مستقیمی نمیبینم. درخشندگی میتونه به خیلی عوامل بستگی داشته باشه.
پاسخ
وای خدای من بازهم چک کردم واقعا در این منطقه قله های بلندی نیست و بیشتر عین یک دشت نسبتا مرتفع و صاف هستش . واقعا معلوم هستش که کوه نیست و راحت میش با کوه های اطراف منطقه مقایسه کرد و متوجه قضیه شد دقیقا محدوده قرارگیری ان شی رو مشخص کردم ببینید مجدد و مقایسه کنید با تصویر اصلی گرفته شده :

[عکس: 91844351624314338248.png]

[عکس: 63672547392680221162.jpg]
پاسخ
یک نکته مهم یادم امد که اگر این قضیه رو کلا بخواهیم کوه بدونیم پس نظرتون درباره ان نورافکن چیه که یک خط نور تشکیل داده / داخل ان تاریکی و ظلمات ماه من به عینه دیدم همین داستان رو که نورافکن های این شی محدوده ی نسبتا بزرگی رو عین روز روشن کرد .

من این شی رو با عارضه های سطح ماه مقایسه کرده ام و همان زمان رصد اصلا به ذهنم رسید و مم که نمی تونم خودم رو گول بزنم با چشمهام دیدمSmile

بازهم ویرایش : می خواهم بررسی کنم که این نورافکن جلوی شی که بخش تاریک و سطح ماه رو روشن کرده یک لامپ یا چراغ مصنوعی هست بپرسید چرا ؟ اولین مورد که این چراغ به زردی و سفیدی متمایل هست و دقیقا با قسمت های و انوار سطحی و طبیعی ماه متفاوت هست نکته مهم بعدی نشون میده که این شی برروی سطح خود ماه فرود امده بپرسید چرا ؟چون نورش از کنارها پخش شده روی سطح ماه یا میتونه چراغ های جلوی ان باش . .
پاسخ
XT8 نوشته: وای خدای من بازهم چک کردم واقعا در این منطقه قله های بلندی نیست و بیشتر عین یک دشت نسبتا مرتفع و صاف هستش . واقعا معلوم هستش که کوه نیست و راحت میش با کوه های اطراف منطقه مقایسه کرد و متوجه قضیه شد دقیقا محدوده قرارگیری ان شی رو مشخص کردم ببینید مجدد و مقایسه کنید با تصویر اصلی گرفته شده :

[عکس: 91844351624314338248.png]

[عکس: 63672547392680221162.jpg]

اتفاقا کوهای نسبتا بلندی هستن.
بلند ترین قله های زمین 8 کیلومتر تازه از سطح اب های ازاد ارتفاع دارن.
اگه ارتفاع این کوه های تصویرو با قطر 60 کیلومتری دهانه مقایسه کنیم، راحت 1 یا 2 کیلومتر از سطح ماه (نه مثل زمین، از سطح اب های ازاد) فاصله دارن. این ارتفاع نسبتا زیادیه و کاملا برای اینکه چند دقیقه زود تر از اطرافشون روشن بشن کافیه.
اون خط نور رو هم گفتم، شاید خط الراس چین باشه. (اصطلاح زمین شناسیه)
صبر داشته باشید و ذوق زده نشید. همه چی بالاخره معلوم میشه.
پاسخ
به هر شکل که باشند به این صورت نمیتونن نور رو منعکس کنند به همون دلایلی که قبلا عرض کردم.
محمد علی جان من هم همونطور که گفتم هیچ کوهی رو با این شرایط اینجا ندیدم(البته با استاری نایت)،حرف شما هم درسته و تاکیدی بر این موضوع بود.
در مورد نور هم که کلی دلیل ذکر شد و تقریبا به طور قطع مشخصه که ربطی به خورشید نداره و نور از خود شی تابیده شده
همونطور که شما هم اشاره کردید رنگ نور متفاوت با نور های دیگه هست
حتی اگه کمترین نوری از خورشید به اونجا با هر شرایطی تابیده شده بود کاملا متفاوت و پر نور تر بود
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان