مکان های رصدی
خو برین بیرون شهر رصد کنید
اگر خواهی بمیری بی بهانه / بخور ماست وخیار وهندوانه!
پاسخ
بیرون رفتن از شهر کار ساه ای نیست نمونش من نهایتا دو سه ماه یه دفعه می تونم برم یه جا بیرون شهر تازه بازم اونجا هم با آلودگی نوری تهران مشکل دارم
aflak-gr.ir سایت نجوم افلاک :-D
پاسخ
چرا نمیشه؟
پاسخ
خب وزن تلسکوپ ، امنیت موقعیتی که میخوای بری رصد ، آلودگی نوری ، وقت کافی و ... این اجازه رو بهت نمیده که پشت سر هم بری بیرون از شهر برای رصد.
این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود هر که فکرت نکند ، نقش بُوَد بر دیوار
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ
جواب آقای اسکای واچر کامل بود فقط یه چیزی شما که تو شهرستانید (گچ ساران) 20 کیلومتر از شهر دور شید با آلودگی نوری مشکلی ندارید ولی برای رهایی از آلودگی نوری تهران لاقل باید از تهران 100 کیلومتر باید دورشی
پاسخ
در حال حاضر کدوم موقعیت ها توی ایران دارای آسمان پرستاره تره؟
این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود هر که فکرت نکند ، نقش بُوَد بر دیوار
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ
بسیاری از نقاط ایران هنوز دارای آسمان خوبی هستند، کویر فرح زاد و مصر و خور در منطقه نائین اصفهان، کویر شهداد در کرمان، مناطق کوهستانی کردستان، مناطق کوهستانی سبلان، تبریز و شمال غرب ایران، منطقه‌ی مرز خوزستان و لرستان و چهار محال... اینها نمونه‌هایی از آسمان خوب ایران هستند
پاسخ
با یه تلسکوپ خوب که قدرت جمع اوری نور رو داشته باشه و خیلی قوی باشه چرا نمیشه؟
پاسخ
Observer نوشته: بسیاری از نقاط ایران هنوز دارای آسمان خوبی هستند، کویر فرح زاد و مصر و خور در منطقه نائین اصفهان، کویر شهداد در کرمان، مناطق کوهستانی کردستان، مناطق کوهستانی سبلان، تبریز و شمال غرب ایران، منطقه‌ی مرز خوزستان و لرستان و چهار محال... اینها نمونه‌هایی از آسمان خوب ایران هستند

آقای جعفری زاده برای شما که شغلتون نجوم و عکاسیه شاید هر ماه هم بتونید به یکی از اینحا ها سفر کنید ولی ما ها شاید سالی یک دفعه هم نتونیم میشه نزدیک ترین محل خوب رصد به تهران رو معرفی کنید Arrow
پاسخ
من زیاد تهران نرفتم ولی فکر کنم فیروزاباد جای خوبی باشه
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان