نظرسنجی: روش پیشنهادی شما برای نامگذاری سیارات و اجرام جدید
نظر سنجی بین مردم و نام های پیشنهادی
25.00%
2 25.00%
به نام کاشف و یه وسیله ی کشف کرده
62.50%
5 62.50%
نظر دیگری دارم که ان را اعلام میکنم
12.50%
1 12.50%
مجموع 8 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

نام پیشنهادی شما برای سیارات جدید چیست ؟
[COLOR="#008000"]نام پیشنهادی شما برای سیارات جدید چیست؟
مرجع اصلی انتخاب نام رسمی سیارات بیگانه و اجرام آسمانی قصد دارد فرآیند نامگذاری سیارات را با مشارکت عموم مردم و نهادهای فعال برگزار کند. اتحادیه بین المللی نجوم (IAU) در سال 1919 میلادی تأسیس شد؛ این نهاد در ارتباط مستمر با اخترشناسان و سازمان های فضایی بین المللی، اقدام به انتخاب نام برای سیارات بیگانه تازه کشف شده می کند.

همزمان با نشست اخیر این اتحادیه در فرانسه، بیانیه ای منتشر شد که از عموم مردم و سازمان های فعال برای مشارکت در فرآیند نامگذاری سیارات دعوت شده است.

دستور العمل ارائه شده در فرآیند ارائه نام های پیشنهادی بسیار ساده است که بر اساس آن، نام ها باید تک کلمه ای و حداکثر 16 حرف یا کمتر باشند.

انتخاب نام های تجاری، نام حیوانات، افراد یا حوادث خاص ممنوع است؛ نام پیشنهادی نباید قبلا برای سیارات دیگر استفاده شده باشند (مانند زمین 2) و باید در زبان های مختلف براحتی قابل تلفظ باشند.

فرآیند نامگذاری دو قمر جدید پلوتو نیز در روشی مشابه انجام شد؛ عموم مردم با مشارکت در یک نظرسنجی عمومی، به نام های پیشنهاد شده رأی دادند و در نهایت اسامی Styx و Kerberos که بیشترین رأی را به خود اختصاص داده بودند، انتخاب شدند.

سیستم رسمی نامگذاری اجرام آسمانی یک شماره علمی محسوب می شود که باید برای زبان ها و فرهنگ های مختلف قابل پذیرش بوده و براحتی در تحقیقات بین المللی مورد استفاده قرار گیرد.

با وجود مخالفت های شدید اتحادیه بین المللی نجوم (IAU)، شرکت Uwingu فعال در حوزه تحقیقات و اکتشافات فضایی اقدام به فروش حق نامگذاری سیارات بیگانه کرده و افراد می توانند با پرداخت تنها 99 سنت، نام انتخابی خود را پیشنهاد دهند. [/COLOR]

منبع : ایسنا
نظر شما چیه ؟ آیا این روش ، راه مناسبی برای نام گذاری سیارات و اجرام تازه کشف شده است ؟ اگر نظر دیگری دارید اعلام کنید.
[COLOR="#FFA500"]گزینه ی " 2 " نظر سنجی : با استفاده از نام ستاره مادر یا کاشف ( روش فعلی ) . -----> یکی از پشتیبان ها گزینه ی " 2 " را تغییر دهد . من نمیتونم این کار رو بکنم .
. [/COLOR]
پاسخ
خیلی مسخرس.هم گیج کنندس، هم کارایی نداره.فکر کردن فیلم علمی تخیلیه که هر سیاره ای اسم داشته باشه؟ یا فکر کردن تعدادشون عین منظومه شمسی محدوده که بتونن نامگذاری کنن و بعدا به یاد بیارن.تعدادشون انقدر بالا میره که علاوه بر گم شدن بین اسامی، کلمه برای نامگذاری کم میارن.
پاسخ
نظر سنجی رو گزینه دومشو عوض کن، بذار نام ستاره مادر یا کاشف.چون روش اصلی همون ستاره مادر هست.
پاسخ
گزینه اول خیلی مسخرس
به نظر من همینی که الان وجود داره بهترین راهه
[url=http://skyofstarrynight.mihanblog.com][/url]The world will not be destroyed by those who do evil but by those who watch them without doing anything. _ Albert Einstein

http://www.skyofstarrynight.mihanblog.com
پاسخ
kamy نوشته: گزینه اول خیلی مسخرس
به نظر من همینی که الان وجود داره بهترین راهه

البته اینی که الان هست هم مسخرس.
همون قضیه a و b و Aa و Ab و ...
پاسخ
از اون بهتره هر چی باشه
[url=http://skyofstarrynight.mihanblog.com][/url]The world will not be destroyed by those who do evil but by those who watch them without doing anything. _ Albert Einstein

http://www.skyofstarrynight.mihanblog.com
پاسخ
kamy نوشته: از اون بهتره هر چی باشه

100%
منم که گفتم
پاسخ
به نظر من گزینه دوم از همه کارامد تره ؛ هم عملی تر ...
[COLOR="#000000"]اگه میخواین کهکشانی از مطالب رو تو ایمیلتون داشته باشین ...
پیشنهاد من : ستاره شناسی به سبک سفید مشکی
گروه اینترنتی سفید مشکی
دانشنامه ستاره شناسی | سفید مشکی SefidMeshki.ir[/COLOR]
پاسخ
به نظر من با اجازه ی کاشف اگه مردم اسم رو انتخاب کنن شاید یه راهی بشه برای جذب افراد به ستاره شناسی! و در کنار اون یه نام علمی هم مثلا به روش همون ستاره ی مادر برای اون جرم درنظر گرفته بشه.
یعنی دو تااسم, یکی عام یکی علمی.
[COLOR="#0066ff"]
The truth is that the best ideas sound crazy at first. And then there comes a time when we can't imagine a world without them
[/COLOR]

[COLOR="#00cc00"]The 100 Year Starship organization
[/COLOR]
پاسخ
Parnia Shokri نوشته: به نظر من با اجازه ی کاشف اگه مردم اسم رو انتخاب کنن شاید یه راهی بشه برای جذب افراد به ستاره شناسی! و در کنار اون یه نام علمی هم مثلا به روش همون ستاره ی مادر برای اون جرم درنظر گرفته بشه.
یعنی دو تااسم, یکی عام یکی علمی.

جالبه ولی به نظر من نمیتونه عملی شه . همینجوری اسامیشون غیر قابل حفظ است . چه برسه ،.....
پاسخ