نشریات نجومی ( داخلی )
abadanastro نوشته: با احترامی که برای مجله آسمان شب و خدمات فروش خوب اون قائلم ، محتوای مطالب مجله نجوم به دلیل تجربه بالای نویسندگان و تهیه کننده های اون در سطح بالاتری قرار داره ، اما متاسفانه کیفیت کاغذ اون به شدت افتضاحه !
البته مجله آسمان شب هم مجله ی خوبیه اما باید برای بهتر شدنش بهش وقت بدیم
مگه نویسنده هاش فرقی هم میکنه , اقای امین تفرشی , پوریا ناظمی و...
پاسخ
به نظر من که نباید یه مجله ی علمی صرفا مطالب علمی داشته باشه!
این جوری آدم از خوندنش خسته میشه!
باید کمی به ظاهر مجله هم اهمیت داد!
به آسمان مینگرم.
دنباله داری را میبینم!
به سمت خورشید در حرکت است..
به اطرافم مینگرم،نوری به سمت من در حرکت است!
آه چه سعادتی...
پاسخ
من هر دو تا رو دقیق خوندم.از نظر محتوای علمی نجوم فوق العادست.نویسندگانی مثل بابک امین تفرشی.مترجمان عالی همچون شادی حامدی. استفاده از عکس های عکاسان بزرگ.استفاده از رصدگران کارکشته در بخش آسمان در این ماه و ... امتیازات نجوم نسبت به آسمان شب هستند. البته از نظر زیبایی آسمان شب خیلی بهتره.
اگر میخواین مشترک بشید حتما نجوم مشترک بشید.(امیدوارم دوستداران آسمان شب و اصفهانی های عزیز ناراحت نشده باشند.این نظر من هست.)
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
پاسخ
از لحاظ محتوا مجله آسمان شب یه سری کم کاستی داره ولی از لحاظ ظاهر خیلی عالیه
طی تماسی که مجله آسمان شب با من داشت بهشون گفتم که این نقص محتوایی وجود داره و اون ها هم گفتن با کمال میل پیشنهادات و انتقادات شما رو می پذیریم . به نظر من اگه از نظر مالی مشکلی ندارین هر دو رو مشترک بشین .
پاسخ
سلام

مجله ی آسمان شب مقالات رصدی خیلی زیادی داره یعنی میشه گفت یه ذره تخصصی هست ولی نجوم مقالاتی هم در زمینه ی آماتوری و هم تخصصی داره که خیلی عالیه ولی کیفیتش !!!!؟؟ :roll:

به نظر من هردو مزایای خاص خود را دارند. آسمان شب هم اینقدر گرون نیست به نظر من نسبت به کیفیتش خیلی ارزونه!!
فراموش کن چیزی را که نمی توانی به دست بیاوری
به دست بیاور چیزی را که نمی توانی فراموش کنی

(شکسپیر)
فرزین حسینی
فوتو بلاگ من:
http://skyatnight.aminus3.com
پاسخ
در مورد شخصیت علمی برخی از دوستان نجومی اغراق نکنید دوستان گرامی. به کیفیت مجلات به جای نامها بپردازید. بخشهای مختلف-کیفیت چاپ-کلیات موضوع بندی بجثهای مفیدتری هستند در این مورد. جدای از این مساله نظر شخصی من:
کیفیت: آسمان شب یقینا بخصوص با تغییر کاغذ ضخیم به نازکتر رنگی.
کمیت: 1. تنوع موضوعی: آسمان شب و نجوم تفاوتهایی دارند. اولی به دلیل رنگی بودن نمودارها و عکسها رو می تونه نشون بده پس تنوع بیشتری هم نمی تونه داشته باشه. فعلا نشون داده داره دقیقا همین خلا رو پر می کنه.
2. محتوی: آسمان شب نیاز به ویرایش داره. هنوز برای کاملتر شدن نیاز به زمان داره. نجوم حلقه ی محدودتر موضوعی داره و البته متنش چندان هم بهتر از آسمان شب نیست. محتوی در حدی تعیین میشه که نویسندگان به عنوان خبرنگار علمی اطلاعی دارند از اون. آسمان شب دست کم ترجمه همه ی موضوعات رو مدنظر داره این مزیتیه برای خودش.
3. هیئت تحریریه: نجومم دایره ی محدودی رو انتخاب کرده و همکاران کم که البته انتخاب خودشون و خط مشی ایشان بوده و قابل احترام.
4. تبلیغات: آسمان شب الگوی اسکای رو داره و نجوم براساس توان جذب و کیفیت و انتخاب خودشون تبلیغات رو مِ پذیرند مگر مجله مجبور باشه. البته کفته ی من دلیلی بر دقیق بودن قضیه نیست. چون خودم هم با دوستان نجوم همکاری داشتم. ولی آسمان شب خیر. هنز وقت نشده. هم تبلیغ یک کار هم مطلب.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
من اکثرا هردو تاش رو میخرم.مشکلی که دارن اینه که باید چند روز به سر ماه توزیع بشن ولی همیشه چند روز بعد از اول ماه توزیع میشن واین باعث میشه بعضی از رویداد های نجومی رو نشه رصد کرد و نا چار به منابع دیگه رجوع کرد که عیب بزرگی برای این دو مجله خوب کشورمونه.(نظم وانضباط)
به نظر من مجله نجوم ارتباط بیشتری با مخاطب داره به خاطر ساده نویسی ولی اسمان شب به نظر تخصصی تره و کمی باید برای مخاطب عام جذاب تر بشه.
در کل هر دو تاشون با نادیده گرفتن ایرادهای کم و بیش کوچیکشون ارزنده هستن وقیمتشون نسبت به مجلات دیگه تقریبا منصفانست.
ما جهان را چون طوماری باز کردیم وبه وقتش خواهیم بست.
پاسخ
در مورد عامه فهم بودن نجوم مخالفم. به قدری مجله نجوم مدودیت موضوع و ساده نویسی بیش از حد داشته که موضوعهای جدید از دید خوانندگان نامفهوم به حساب میان. من با خط مشی مجله کاملا آشنا هستم.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
میشه سایت مجله نجومو بدین؟

میخوام مشترک بشم. تو گرگان در به در دنبال آسمان شبم ولی اصلا" گیرم نمی یاد.

سهمیش خیلی کمه فقط به بعضی از کیوسکا میدن که اونم در حد یکی دوتاست.

تازه یه سری هم سفارش کردن که اونها رو واسشون بذارن کنار به کس دیگه ای نفروشن. Sad
.Sometimes I wish Life Had Subtitles
پاسخ
basira نوشته: میشه سایت مجله نجومو بدین؟

میخوام مشترک بشم. تو گرگان در به در دنبال آسمان شبم ولی اصلا" گیرم نمی یاد.

سهمیش خیلی کمه فقط به بعضی از کیوسکا میدن که اونم در حد یکی دوتاست.

تازه یه سری هم سفارش کردن که اونها رو واسشون بذارن کنار به کس دیگه ای نفروشن. Sad

http://www.nojumnews.com
در مورد مجله آسمان شب هم به خودشون توی اصفهان زنگ بزن و موضوع رو بگو
اون ها تعداد ارسالی رو افزایش میدن Big Grin
پاسخ