نظر در مورد 21 دسامبر
چی میشه دو-سه هفته صبر کنید ببینینم هیچی نمیشه؟
[url=http://skyofstarrynight.mihanblog.com][/url]The world will not be destroyed by those who do evil but by those who watch them without doing anything. _ Albert Einstein

http://www.skyofstarrynight.mihanblog.com
پاسخ
شماره ۱۱ ماهنامه (!) آسمان شب یه مقاله بی نظیر در این رابطه چاپ کرده بود. شاید علمی ترین مقاله فارسی در این رابطه بود که تاحالا خونده بودم. ازش اسکن گرفتم شاید خیلی با کیفیت نشده باشه اما از دستش ندید (گرچه دیگه همه می دونیم خرافاته اما بازم بخونیدش) :
end of the world (maya vision).pdf

[عکس: 4a973e303ec3.jpg]
پاسخ
گدازه هایی که 26000 سال پیش بصورت ماگما از اتشفشانها بیرون امده اند به سمت جنوب مغناطیسی شده اند پس جابجایی ممکن است و انهم ناگهانی :confused: و اما در منابع مسیحیت و اگر اشتباه نکنم در مکاشفات یوحنا ذکر شده در اخر الزمان زمین سه روز در تاریکی است (نیمی از زمین ) و در بعضی سایتها سعی کردن این رو به ناسا ربط بدهند و حتی گفته شده در 23 دسامبر تا 25 دسامبر 2012 اتفاق می افتد !!! و البته اگر هر زمانی این پیشگویی حتی اگر حقیقت داشته باشد رخ بدهد لازم است زمین سه روز چرخش به دور خود را متوقف کند ایا همچین اتفاقی امکان وقوع دارد ؟؟؟؟و ایا ممکن است بعد ان سه روز حرکت زمین به دور خود معکوس شود و در پی ان قطبین هم جابجا شوند (شاید سیارکی بزرگ سبب این اتفاق است
پاسخ
جا به جا شدن قطبین به چرخش کل زمین ربط نداره و فقط به جهت چرخش هسته مایع (بیرونی) بستگی داره. پس نیاز به عوض شدن جهت چرخش زمین نیست.
تاریکی زمینو اینا هم پدیده های خاص اخر الزمان هستن. هر چند اعتقاد دارم همونا هم طبق نظم و برنامه انجام میشن و هردنبیلی نیستن.
پاسخ
دوستان یک سوال(برام مهمه که به نتیجه برسه):چرا در قرن 21 این شایعات انقدر باور پذیرند؟حتی شایعاتی خیلی از این مسخره تر.
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
به نظرم این به چند دسته تبدیل میشه ..........
1- هیجان پسند بودن عده ای از مردم
2- ساده لوح بدن عده ای از مردم
3- تبلیغات رسانه ای ،سینمایی ،اینترنت...
4-اینکه یکسری افراد با دادن اطلاعات غلط (دروغین)و ربط دادن های الکی و استناد های بی اساس و باور مردمی که اطلاعات کافی ندارند
نجومبرترینعلم دنیاست ...
پاسخ
بله درسته.
البته بیشتر افرادی که چنین اخباری رو جدی میگیرن، مردم اروپا و بخصوص امریکا هستن.
درسته تو همه جای دنیا، حتی تو ایران خیلیا اینو شنیدن و میگن، ولی باورش ندارن. ولی تو امریکا خیلیا دارن دیوونه میشن.
این بخاطر سیستم خاص رسانه ای تو امریکاست. رسانه های امریکا به شدت بسته هستن و اخبار مورد نظر دولت و نظام رو پخش میکنن، ولی به قدری تعداد رسانه ها زیاده که مردم امریکا شک نمیکنن که این اخبار ممکنه دروغ باشن. همون قضیه ماهی توی تنگ اب. به همین دلیل مردم امریکا خیلی زود باورتر از خیلی از کشوران و وقتی چنین شایعه ای پراکنده میشه براحتی مورد قبول واقع میشه.
پاسخ
راستی، فراموش کردم بگم، رسانه ای به نام اینترنت میتونه دلیل اصلی گسترش چنین اخباری باشه.
پاسخ
ممنونم دوستان.دقیقا حرفی رو که می خواستم زدید.رسانه ها و در راس اونها اینترنت.همینطور به قول آقای ادیب هیجان پسند بودن مردم.
من فکر می کنم مردم خودشون رو گول می زنن.بزارید قشنگ منظورمو توضیح بدم
من با ساده لوح بودن اکثر مردم موافق نیستم و به نظرم این نیست که موجب ترویج شایعات میشه.مردم به از یک سر ی چیز هایی خوششون میاد.نه این که لزوما براشون دوست داشتنی باشه یا خوشحال بشن ازش اما در ناخود آگاهشون به هر دلیلی(در بسیاری از موارد همین هیجان)دوست ندارند چیزی که شنیدند دروغ باشه.شاید این عبارت مناسب باشه که بگم بهشون می چسبه.ولذا حاضر نیستند برن تحقیق کنن و ببینند که ماجرا حقیقت داره یا نه.مثلا یک نفر رو برای مردم محبوبه.مثلا یک بازیگر محبوب یا کارگردان یا خواننده اگر در شایعه ای به یک خطایی متهم بشه مطمئن باشید طرفدارانش(حتی افراد ساده لوح)سریع می رن تا صحتش رو بررسی کنن.اما وقتی مثلا فردی رو که همه ازش متنفرن متهم به کار بدی کنن همه بهشون می چسبه و دوست ندارن برن تحقیق کنن(از این موارد زیاد می تونین تو شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک پیدا کنید).حتی بعضی وقتا بهشون می گی فلانی هر چقدر هم آدم بدیه ولی اینو نگفته باز هم به خودشون اجازه نمی دن در موردش تحقیق کنن.این اوضاع وقتی که افراد با بمبارون خبری رو به رو میشن و تحقیق در کنار دوست داشتنی نبودن سخت هم میشه باعث میشه اوضاع اینطوری بشه.نظرتون چیه؟من تو شایعاتی که پخش میشه و اینترنت و نظرات مردم خیلی دقت کردم.به نظرم موضوع از این قراره.نکته ی مهمی که بهش رسیدم دیدم بعضی از نخبگان جامعه(معلمان دانشجویان و افراد باهوش حتی اساتید دانشگاه) هم هستند که گاهی دچار چنین شایعاتی که بعضا مزحک هم هستند میشن
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
خب اکثرا اینطورین و اینا کسایی هستن که از ته دل این موضوعو قبول ندارن، ولی یه سری واقعا یه همچین چیزیو میپذیرن و الان واقعا فکر میکنن یه هفته بیشتر از زندگیشون باقی نمونده.
همونطور که گفتم این افراد بیشتر تو امریکا هستن و البته درصد کمی هستن (نه تعداد کم)
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان