چرا همیشه یک طرف ماه رو میبینیم؟
سلام به همه ی دوستان اسمونی...ببخشید من یک سوال دارم...؟ :?: چرا..ما همیشه یک طرف ماه رو میبینیم.؟ :!: ..از موقعی که بچه بودم همیشه این یکی از سوالام از مامانم بوده...!!! :mrgreen: ممنون
پاسخ
من میدونم که دوره ی چرخش ماه به دور خودش برابر چرخشش به دور زمینه...ولی؟؟
یعنی اصلا نمیشه اون طرف دیگر ماهو دید؟
پاسخ
ماه دچار یه قفل مداری هستش یعنی با همون سرعتی که به دور خودش می چرخه به دور زمین هم می چرخه فقط چون مدار ماه بیضی هست و سرعت حرکت ماه در مدارش تغییر می کنه پدیده ای به نام رخ گرد به وجود میاد که باعث میشه در طول ما 59 درصد ماه دیده شه ولی 41 درصد بقیه فقط به وسیله کاوشگر ها :wink:
aflak-gr.ir سایت نجوم افلاک :-D
پاسخ
دوست من ماه چرخشی به دور خودش نداره و همیشه یک طرفش به سمت زمین هست. تنها دلیلش همینه. ماه تنها حرکت گردشی به دور زمین داره و همچنین حرکت انتقالی که یه خاطر اسیر شدنش در مدار زمین بر اثر جاذبه زمین هست.
البته یه حرکت "لیبریشن" داره که بحثش مفصله...
پاسخ
این اشتباهی هست که اغلب مردم می کنن چون برای ساده تر شدن بحث می گن ماه به دور خود نمی چرخد ولی در مورد مطلبی که نوشتم کاملا مطمئنم :wink:
پاسخ
مگه میشه ماه به دور خودش گردش نداشته باشه؟ Confusedhock: اگه این طور بود که ما همیشه همه طرفشومی دیدیم...!!! :!:
ولی در مورد قضیه طولانیه. :mrgreen: ..میشه یکم توضیح بدید یا اگه سایت داره لطف کنید و بذارید؟ Smile
ممنون
پاسخ
سلام...واقعا از شما دوست عزیز ممنونم. :mrgreen: ..ولی فروم اوااستار کجاست؟ :roll:
پاسخ
http://forum.avastarco.com/
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان