تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: تلسکوپ آماتوری
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2
می خوام یه تلسکوپ داشته باشم که نه خیلی مبتدی و ساده باشه نه خیلی سطح بالا و پیچیده. در حدی باشه که بتونم در حد معمولی سیاره ها رو رصد کنم. چی رو بهم پیشنهاد میکنین دوستان؟ :?:

مهمان

سلام دوست عزیز
تلسکوپ ۶ و یا ۸ دابسونی بهترین گزینه برای شروع است. برای آگاهی بیشتر با ۰۹۳۵۴۸۴۴۰۷۷ تماس بگیرید
بودجه؟
اگه تازه شروع به رصد کردین باید بگم که تلسکوپ مثل سم هست! و اصلاً مناسب نیست. اگه میخواین یه اپتیک خوب داشته باشید چرا دوربین دوچشمی نمیخرید؟ با هزینه ای که میخواین واسه خرید تلسکوپ بذارید یه دوچشمی خوب میتونید بخرید.
www.iranoptic.ir
به نظر من با این هدف فعلا هیچی نخرید بهتره
سلام دوستان.
1- برای عکاسی و اکسپوژر طولانی مدت کدوم تلسکوپ به نظرتون بهتره؟
یه LX90 مید یا اینکه یه تیوب اشمیت کاسگرین خوب بخرم بذارم رو پایه EQ6 pro?
یه پایه استوایی خوب مثل پایه های مید یا EQ6 بهتره یا همون LX90 رو با wedge بگیرم؟

کسی تجربه کرده این دوتا رو؟

2- پایه استوایی با سیستم GOTO که مثل LX90 ها GPS هم داشته باشه وجود داره؟

مهمان

سلام

بهتره که EQ6 بخرید تا LX90. دلیلش هم در برخی موارد زیر است :

1. عمر بیشتر
2. دوام بیشتر
3. مدت استقاده بیشتر از باطری
4. دقت بیشتر
5. حمل و نقل ساده تر
6. هزینه‌ی تعمیر کمتر نسبت ب LX90

برای نمونه می توانید از سایت زیر استفاده کنید :
http://www.iranoptic.ir/
^ اگه یه پایه EQ6 بگیرم. اپتیک تیوب خوب که 10 اینچ و بالاتر اشمیت کاسگرین باشه (ترجیحا همون10) چی پیشنهاد میکنید؟

مهمان

پایه eq6 میتونه تیوب ۸ و ۱۰ اینچی مید رو تحمل کنه اما از این بالاتر نیاز به پایه های بسیار گرونقیمتی داره.
Observer نوشته: پایه eq6 میتونه تیوب ۸ و ۱۰ اینچی مید رو تحمل کنه اما از این بالاتر نیاز به پایه های بسیار گرونقیمتی داره.

من یه تال 200 دارم. اگه EQ6 بگیرم میتونم بذارم روش؟ توی اینترنت خیلیها این پیشهناد رو میدن. نمی دونم کسی می تونه اینجا اینکار رو بکنه؟
صفحات: 1 2