تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: چشم هايي به آسمان
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام
دوستان قصد دارم كه در اين تاپيك به معرفي رصدخانه هاي شخصي كه در اطراف ما هستند. بپردازيم.
(نياز نيست كه حتما رصد خانه در نقطه اي دور از شهر باشد و يا حتما گنبد داشته باشد)
منتظر اطلاعات شما هستيم.
من ساکن یکی از شهر های حومه تهرانم. آسمان خوبی برای رصد دارم. امکانات رفاهی برای گذراندن شب های رصدی. چندین ابزار مختلف. حد قدر: 5/5 از داخل شهر.
مشغول سامان دهی آلودگی نوری شهر هستم با کمک آقای جعفری زاده.
ابزار های جدیدی هم به دستم خواهد رسید که از اون ها برای کار های علمی استفاده می کنم.
آب و هوای منطقه در زمستان ها بسیار سرده.از لحاظ میزان بارندگی ها مثل الگوهای بارندگی شهر تهرانه.
افق های نسبتا باز.
رصد گاه های مختلفی هم در محدوده ی شهر پیدا کردم که هر کدوم برای یک نوع پدیده مناسب هستند.
سلام.من در شهر قاین در استان خراسان جنوبی زندگی می کنم.شهری نسبتا کوچک. با حدقدری بین 4.5 تا 5 که در اکثر شب ها خوشه ی دوقلو و اندرومدا رو میشه با چشم دید که شب هایی هم که دیده نمیشه به دلیله وجود غبار هست .آقای سلیمانی شما تو کدوم شهر زندگی می کنید؟واقعا فوق العاده است که آدم از حیاط خونه اش ستارگان قدر 5.5 رو ببینه.خوش به حالتون.
only orion نوشته: سلام.من در شهر قاین در استان خراسان جنوبی زندگی می کنم.شهری نسبتا کوچک. با حدقدری بین 4.5 تا 5 که در اکثر شب ها خوشه ی دوقلو و اندرومدا رو میشه با چشم دید که شب هایی هم که دیده نمیشه به دلیله وجود غبار هست .آقای سلیمانی شما تو کدوم شهر زندگی می کنید؟واقعا فوق العاده است که آدم از حیاط خونه اش ستارگان قدر 5.5 رو ببینه.خوش به حالتون.
اکثر اوقات 2/5 تا3/5
رودهن
وای خدا نگاه کنید آقای سلیمانی در رودهن آسمون و امکانات شب رصدی دارن ولی ما اینجا سالی یه بار میریم به اصطلاح شب رصدی توی آسمون قدر 5.5 Sad
سلام دوستان
فكر كنم پست ها كمي از موضوع تاپيك انحراف پيدا كردند.
منظور من اين بود كه آيا رصدخانه شخصي در محل زندگي شما وجود دارد؟
به عنوان مثال بنده در آينده اي نزديك يك رصدخانه شخصي را معرفي مي كنم.
به نظر من در این تاپیک فقط باید تهرانیا شرکت کنند.
سلام
همانطور كه قول داده بودم تصاوير يك رصدخانه شخصي را در اختيار شما دوستان قرار مي دهم.
در ضمن اين رصدخانه تهران نيست! بلكه در يكي از شهرهاي كوچك شهرستان شهركرده!
[عکس: 1256427322.jpg]

[عکس: 1256444500.jpg]

[عکس: 1256454018.jpg]

[عکس: 1256461206.jpg]
رصدخانه مس (آقاي مرادپور)
^
اِ اِ اینکه تلسکوپه من هست :mrgreen:
تیوب تلسکوپش به نظر دست ساز میاد...........