تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: باز هم دوربین دوچشمی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
می خواستم بدونم با این دوربین دوچشمی های 20*80 و 25*100 تا چه حد میشه جزئیات سیارات و اقمار رو دید؟(مثلا حلقه های زحل رو)
با 25 میشه حلقه رو دید. ولی در حذی که فقط می بینید حلقه داره
مشتری اندازه یه دونه برنج کوچیک سفید که 4 تا قمرش هم مثل 4 تا ستاره کوچولو کنارش هستند.

تقریبا مثل این: (این با دوربین عکاسی با بزرگنمایی 14 گرفته شده بعد زوم دیجیتال هم اضافه کردم تا بشه تقریبا 20. زحل با تلسکوپ هست ولی بزرگنمایی رو کم کردم که تقریبا شبیه دوربین دوچشمی 25 بشه)

مهمان

دوست عزیز

خرید دوربین دوچشمی یعنی دور ریختن پول. خیلی ها می گن که کار با تلسکوپ سخت است، اما من این موضوع را کاملاً رد می کنم و پیشنهاد می کنم که تلسکوپ تهیه کنید. برای مشاوره هم می توانید با 09354844077 تماس بگیرید.
شنیدم ایران اپتیک یه سری نلسکوپ های دابسونی آورده که قیمتشون خیلی مناسب اند
منم پیشنهاد می کنم که یک دابستونی بگیری 10 اینج خیلی بهتر از دوربین هست
خیلی تند رفتید.دور ریختن پول یعنی چی؟دوربین دوچشمی خیلی هم خوبه ولی اگر می خواین برای رصد سیارات ابزار بگیرید تلسکوپ بهتره.
منم فکر می کنم این راجع به دوچشمی ها یه مقدار بی انصافی باشه.یه کاربد هایی دارن که تلسکوپا ندارن
دوربین دوچشمی و تلسکوپ هر کدام مزایا و معایبی دارن که با توجه به نیازتون باید تصمیم بگیرید کدومو بخرید
در مورد دوچشمی که دور ریختن پوله من اصلا موافق نیستم
اگه تلسکوپ می خوای بخری دابسونی نگیر 2 روز دیگه هوس عکاسی می کنی اونوقت................