تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: چندتا سوال داره مخمو می خوره... کمک کمک
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4 5
سلام دوستان عزیز.... راستش من زیاد تو علم ستاره شناسی خبره نیستم ولی خیلی به این رشته علاقه دارم...راستش چندتا سوال دارم که خیلی وقته تو سرم داره می چرخه اگه بتونید کمک کنید ممنون می شم...
اول قدم به قدم می رم جلو ببینید اثبات من درست بوده یا نه... ممنون
1- اینکه می گن ستاره هایی که ما الان داریم توی آسمون می بینیم مربوط به زمان های قبل می شه و شاید حتی الان ازبین رفته باشن درسته؟
2- اگه قضیه بالا درست باشه دلیلش مربوط به این می شه که نوری که از اون ستاره ها به ما می رسه با تاخیر درسته؟
3- این تاخیر به خاطر مصافت زیادی که این ستاره ها از ما دارن درسته؟
4- پس می تونید به صورت تئوری بگیم که اگر ما از کره زمین با یه فضا پیما دور بشیم و مصافت زیادی با زمین داشته باشیم و با یک تلسکوپ قوی به زمین نگاه کنیم باید گذشته زمین رو ببینیم!!! 0البته فکر کنم همچین کاری رو توی عمل نشه انجام داد درسته؟)
به شرط عمل درسته ، خب چه نتيجه اي ميگيريد؟
بله
اگر با سرعتي بيش از سرعت نور حركت كنيد.
البته فعلا حركت با اين سرعت غير ممكنه!
و يك سوال

مثلا اگر با دو برابر سرعت نور از زمين دور شويد و با ده برابر سرعت نور به آن نزديك شويد چه اتفاقي مي افتد؟

احتمال آن كه خودتان وارد گذشته بشويد وجود دارد؟
خودتان را در آسمان مي بينيد كه داريد از زمين دور مي شويد ولي شما در زمين هستيد!؟ (چون سرعتي بيش از سرعت نور داشتيد و اگر از دو نقطه x1 و x2 بگذريد چون سرعت شما از نور بيشتر بوده ابتدا نور x2 به شما مي رسد و سپس نور x1!
و شما مي توانيد معكوس حركت خودتان را در فضا ببينيد!
به نظر من رفتن به گذشته محال است !
با اين اوصافي كه شما ميگيد فكر كنم از لحاظ نظري ممكنه. ولي سرعت 2 برابر سرعت نور براي ماده يعني ما معني نداره و به مشكل بزرگي ميخوره! در واقع اين سوال مشكل اساسي داره.
آيا ذرات بار دار الكتريكي در رعد و برق از آسمان به سمت زمين حركت مي كنند و يا از زمين به آسمان؟
اولا صاعقه نه رعد و برق-با هم خیلی فرق دارن-با توجه به عکی هایی که از صاعقه ها گرفتند(خود من هم گرفتم) باید سمت حرکت بارها از آسمان به زمین باشه
بله شما درست مي گيد! صاعقه
اما
برعكس چيزي كه ما ميبينيم
ذرات بار دار از زمين به سمت ابر حركت مي كنند!
اما ما بر عكس مي بينيم
سلام...
من يه سوال خيلي مهم دارم...بخاطر همين سوالم در اين تالار عضو شدم...
خيلي دوست دارم جوابشو بدونم.....البته تنها همين يكي نيست...ولي خوب فعلا اگه ميتونيد توي جواب اين سواله به من كمك كنيد تا بعد...

كوچيكترين عرض جغرافيايي شمالي كه حداقل در طول سال اشبانه روز خورشيد غروب نمي كند چقدره؟
خب سوالت قشنگ بود
من از دیدگاه خودم جواب می دم و ممکن هست جوابم غلط باشه ! ( گفتم که قبلش بدونی )

به نظر من کمترین عرض میشه 66.5 درجه شمالی
تازه علاوه بر این که شاید بیش از یک روز خورشید غروب نکنه اون هم کی ( در زمان انقلاب تابستانی 21 ژوئن )
در زمان مقابلش یعنی انقلاب زمستانی یعنی 21 دسامبر در این عرض خورشید حداقل یک روز طلوع نمی کنه ! چه جالب بود
فکر می کنم جوابم کاملا صحیح باشه !
سوالت باحال بود ( لطفا باز هم از این سوال ها بپرس )
دلیلش رو هم اگه خواستی بگو تا بعد بهت بگم !
صفحات: 1 2 3 4 5