تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: رشته نجوم
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2
می خواستم یه سری اطلاعات درباره ی رشته ی نجوم در دانشگاه و رشته های مرتبط با اون داشته باشم.
منظورم آینده کاری و اینهاست...
سلام دوست عزیز.تا جایی که من می دونم لیسانس نجوم در ایران نیست و باید لیسانس فیزیک بگیرید و بعد فوق لیسانس اختر فیزیک.آینده ی کاری هم که خودتون می بینید.تو ایران که خبری نیست مگه اینکه برید تو دانشگاه ها درس بدید.
بله اگه بخوای اخترفیزیک بخونی یا باید بابات پولدار باشه یا یوهو تا دکترا بخونی که اون موقع شاید بزارن تو دانشگاه تحصیل کنی
هر موقع علاقه ات طوری شدید شد که تونستی بین مثلا برق و نجوم اخترفیزیک رو انتخاب کنی اونوقت حتما برو فیزیک بخون و اخترفیزیک تو دانشگاه های خارج مثلا استرالیا ادامه بده !
abadanastro نوشته: هر موقع علاقه ات طوری شدید شد که تونستی بین مثلا برق و نجوم اخترفیزیک رو انتخاب کنی اونوقت حتما برو فیزیک بخون و اخترفیزیک تو دانشگاه های خارج مثلا استرالیا ادامه بده !
:lol:
در دانشگاه فسا،پیام نور. لیسانس هست. البته اگر حذف نشده باتشه. منتهی معقولترین راه فیزیکه که باید پایه های اون رو بلد باشید. در مورد جوانب مالی و شغلی نظری نمیدم. اعتقاد خاص خودم رو دارم. ممکنه کمی برای بچه ها قابل هضم نباشه. بنابراین توضیح نمیدم. هر شخص بنا به علاقه و گاهی علاقه ی شدید ممکنه پشت پا به خیلی چیزهای زندگی بزنه. ولی در دنیایی زندگی می کنیم که باید خودمون رو بتونیم اداره کنیم، می تونی فیزیک بخونی و به هر حال با مهارتی که از قبل کسب کردی یا تدریس پول دربیاری. خودم گرفتار پول هستم ولی فیزیک برای من به قدری مقدسه که تمام مشکلاتش رو به جون خریدم و از فیزیک لذت می برم. منتهی من شرایط خودم رو دارم. و هر کس شرایط خودش رو. جایی ممکنه لینک بدم در این مورد بخونید. بهترین راه خوندن زندگی اساتید بزرگ فیزیکه. آینشتاین تنها فیزیکدان قرن بیست نبوده قدرت ریاضیاتی نداشته و تعدادی از بزرگان فیزیک و ریاضی ایده ی اون رو در قالب ریاضیات پیاده کردند و فرمالیسم نسبیت عام شکل گرفت. حتی بزرگان خودمون. من در مراسم بزرگداشت فرهاد اردلان افتخار شرکت داشتم و یکی مثل خودم البته نه از نظر سطح علمی بلکه عقاید پیدا کردم. احساس تنهایی نمی کنم. ابنهم توضیحی در مورد انتخاب فیزیک یا نجوم.
من فکر کنم دانشگاه آزاد مراغه کارشناسی رشته نجوم رو داشته باشه

اما یه توضیح در رابطه با تحصیل در رابطه با نجوم :

من خودم خیلی دوست داشتم در رشته فیزیک تحصیل کنم هر چند که دانشگاه های ایران خیلی از خارج عقب تر هستند اما بالاخره توی یه دانشگاه دولتی میشه به یه جای رسید دیگه !!
1 سال پشت کنکور موندم و با هزار بدبختی کنکور دادم خب میشه گفت خراب کردم و باید همین جا ذکر کنم این مسابقه ای رو که به اسم کنکور برای ورود به دانشگاه گذاشتند مسخره ترین چیز در عمرم هستش و شاید هر انسانی برای حل یه سوال چه عمومی چه تخصصی یا هر درد دیگه ای استعداد نداشته باشه !! خلاصه .... انتخاب رشته کردم و بیش از 60 رشته رو به فیزیک روزانه و شبانه اختصاص دادم اما در رشته 100 :lol: :lol: بله آخرین انتخاب قبول شدم که متاسفانه ریاضی محض بود .. :oops: :lol:
خب این هم وضع پیشرفت توی مملکت ماست دیگه
خلاصه این شد ماجرای ما
من توصیه می کنم اگر دیوانه ی نجوم هستی برو و ادامه بده ( حتما خارج )
اون هم رشته هایی که در حال پیشرفت هستند مثله ذرات بنیادی و چیزهای دیگه

خیلی ها هستند که استعداد خاصی دارند اما به جایی نمی رسند چرا که درست هدایت نمی شوند (یاری نمی شوند )
حرفت عالی بود متاسفانه اینجا ایرانه و شما خیلی نمی تونید به پول و علاقه و علوم پایه فکر کنید اینجا فقط دنبال پول باشید............
دوستان راست میگن آینده شغلی این رشته را باید خودت بسازی.
در سطح لیسانس نداره تو ایران.فوق لیسانسشو شیریز،مراغه،همدان،اصفهان و فکر کنم مشهد دارن،یکی از داشنگاههای تهران هم بودم احتمالا امیرکبیر اما کلاساش خور تهران نیست،از اون پولیاس که تو کیش و نصفشم تو روسیه است.
1 چیز دیگه.الان دو ساله که دانشگاه مراغه به صورت محدود هر تابستان شاگرد نجوم میگیره و دوره های فشرده با مدرک برگزرا میکنه...اما در سطح دانشگاهی
صفحات: 1 2