تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: انجمن ستاره شناسی دورد
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.

مهمان

خبر نقل از پرستو :
سلام
افتخار دارم تشکیل اولین گروه ستاره شناسی در دورود استان لرستان را به اطلاع برسانم
پس از سعی فراوان شهر دورود هم دارای گروه ستاره شناسیی شد. به خاطر اینکه تا به حال گروهی در دورود فعالیت نداشته و هیچ برنامه ای هم اجرا نشده و آشنا نبودن مردم با این علم تشکیل گروه کمی مشکل بود.اما حالا خیلی خوشحالم.گروه ما چهار عضو دارد که سه نفر ساکن دورود و نفر چهارم ساکن کرج است. برنامه ابتدایی گروه ستاره شناسی ابط الجوزا آشنایی با صورتهای فلکی و سپس شناسایی اجرا م آسمانی است. گروه ما تمام تلاش خود را میکند تا فعالیت های بیشتری را انجام دهد و برای جشنواره ها و روزهای مهم ستاره شناسیی برنامه ای هرچند مختصر را داشته باشد. امیدوارم شما دوستان عزیز که تجربه بیشتری در این زمینه دارید مارا بی نصیب نگذارید. اولین برنامه شناسایی چند صورت فلکی تابستان است که صورتفلکی عواءرا در اولویت قرار داده ایم تا بتوانیم بارش عوایی هفته بعد را رصد کنیم. امکانات گروه ما فعلاْمختصر است.
یک دستگاه دوربین دوچمی 70*15 و یک دستگاه سه پایه اطلس وتعدادی فیلم ونرم افزار.
در پایان از آقای خسرو جعفری زاده که به ما در تشکیل گروه و همچنین تهیه وسایل کمک کردند کمال تشکر و قدر دانی را دارم.
با احترام پرستو صفری 4/4/1384
سلام
به شما تبریک میگم.امیدوارم که موفق باشید.به جز گروه شما گروه دیگه ای توی استان لرستان فعالیت داره؟
پیروز و سر بلند باشید :wink:
خوشحالم از گروه شما

و هم نام با زیباترین ستاره Big Grin Tongue
سلام
ممنونم.بله در استان ما یک گروه دانشگاهی هم با سرپرستی آقای پدرام فعالیت دارند.این گروه در مرکز استان هستند.در شهر خرم آباد.
من تاریخ رو اشتباه زدم.2/4/1385
من هم ابراز خوشحالی می کنم.
ولی اگر اسم گروه فارسی می بود بهتر نبود؟!
با سلام.
دوست گرامی گروه ستاره شناسی ابط الجوزا اولین گروه ستاره شناس در شهرستان دورود بود که متاسفانه به دلایلی که گفتنش فقط باعث تاسفه منحل شد. و الان انجمن ستاره شناسی اشراق به مدیریت آقای دانیال پاپی در حال انجام فعالیت هست.
Smile