تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: برنامه ناسا برای رسیدن به مریخ
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3
"تا اواسط دهه ی 2030 قادر خواهیم بود فضانوردان رابه مدار مریخ بفرستیم" این جمله اوباماست!
اوباما گفته ما امیدواریم تا سال 2025 سفینه تازه برای پرواز های طولانی طراحی کنیم تادر سال 2030 اولین انسان را به فاصله دورتر از ماه بفرستیم.
نظرتون چیه؟
احتمال اینکه با کمبود بودجه روبه رو بشیم خیلی بالاست.
به نظر من 2030 زوده ...
دوستان به نکته ی خوبی اشاره کردن :
بحران اقتصادی روی بودجه ناسا هم تاثیر میذاره به همین دلیل ممکنه این برنامه یکم با تاخیر مواجه بشه .
البته باید منتظر باشیم ببینیم کشور های دیگه میتونند با آمریکا توی این زمینه رقابت کنند یا نه ؟
که اگه مثلا چین همچین برنامه ای بده ، اون وقت آمریکا از سر لج بازی هم شده بودجه رو چند برابر میکنه تا اولین فاتحان انسانی رو روی مریخ بفرسته .
ولی در هر صورت امیدواریم ما که موقع قدم گذشتن انسان برروی ماه نبودیم واسه مریخ باشیم
اگر به جای رقابت با هم همکاری کنن کارها خیلی خیلی زودتر پیش بره. Big Grin
به نظر من هم یه کشور به تنهایی نمیتونه این کارو انجام بده .اگه چند تا از این کشور های بزرگ با هم به صورت متحد کار کنند ,اونوقت میشه احتمال داد که این اتفاق بیفته !
به نظرمن کشور های دیگه در حدی نیستند که بخوان با آمریکا سر این موضوع رقابت کنند.البته فکر نکنید من آدم آمریکا پرستی هستم.ولی خوب به نظرم حقیقتیه دیگه.اگر هم سران آمریکا بخوان کاری رو بکنن اون کار انجام میشه.مگر اینکه رییس جمهور های بعدی نظر دیگه ای داشته باشند.به نظر من که تا 2030 انسان مریخ رو هم فتح میکنه.
ناسا برای فرستادن ROVER هم با کمبود بودجه روبه رو می شه...برای فرستادن انسان!به مریخ ....
البته منظور من به هیچ وجه کوچک کردن کارهای ناسا نیست. ناسا کار های ارزشمند زیادی انجام داده ولی بودجه ای که این پروژه می خواهد خیلی بالاست
سلام

منم با شما در بابت کمبود بودجه موافقم ولی سفر به مریخ شدنیه حتی دورتر........

اما یه کمی دیر Sad
صفحات: 1 2 3