تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: به اشتراک گذاشتن تجربه رصدی!
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام

لطفا از همه ی رصد گران می خوام که روش خودشونو برای رصد اجرام عمق آسمان در اینجا بیان کنند تا همه از تجربیات هم دیگه استفاده کنیم.

من خودم یه روش خیلی خوب دارم که بعدا اونو توضیح میدم. (جاروب کردن)

ممنون
من تا به حال فقط اجرام مرئی رو تونستم رصد کنم و هیچ جرم غیر ستاره ای رو نتونستم ببینم حتی سحابی جبار رو که البته بعضی هامیگند به خاطر اینه که تلسکوپم خیلی کوچیکه؟
fatemeh_astronomer نوشته: من تا به حال فقط اجرام مرئی رو تونستم رصد کنم و هیچ جرم غیر ستاره ای رو نتونستم ببینم حتی سحابی جبار رو که البته بعضی هامیگند به خاطر اینه که تلسکوپم خیلی کوچیکه؟
سحابی جبار با چشم غیر مسلح هم از درون شهر های نسبتا کوچک دیده میشه.پس مشکل از کوچکی تلسکوپ شما نیست.اگه میشه مشخصات تلسکوپتون رو بنویسید تا راهنماییتون کنم.
در مورد روش رصد هم من از روش پرش ستاره ای استفاده میکنم. از ستاره های پرنور شروع میکنم و کم کم دنبال ستاره های کمنور تر تا اینکه به جرم برسم.بعضی موقع ها هم باید از روش پرش جرمی استفاده کرد!!مثلا تو سنبله شما به جای اینکه از این ستاره برید رو اون ستاره از این کهکشان میرید رو اون کهکشان.
سلام

شما مشخصات تلسکوپتو بگو ببینم خطا از نحوه رصد شماست یا تلسکوپتون، که بعید می دونم واسه جبار تلسکوپ باشه!