تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: پرسش و پاسخ
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
این جور که پیداست مثل این که به جز تدریس,تقریبا شغل اصلی دیگه ای برای رشته ی ستاره شناسی وجود نداره.
وضعیت شغلش در خارج از کشور چطوره؟؟؟؟؟ :?:
نجوم آماتوری با ستاره شناسی ( اختر فیزیک و کیهان شناسی و ذرات بنیادی و ... ) با هم فرق می کنند .
اونهایی که لیسانس فیزیک گرفتند و در ارشد گرایش اخترفیزیک یا کهان شناسی انتخاب کردن شاید در ایران کار زیادی نداشته باشند ولی خارج خیلی کارها بود ( البته قبل از بحران اقتصادی ) اما من پیش بینی می کنم در آینده نه چندان دور این رشته ها خیلی مهم خواهند شد.
سلام میشه بگید آقای زمانی کی هستن که گفتید کلاس های خوبی در شیراز دارن؟؟؟
جای خاصی تدریس می کنند؟؟؟کجا؟؟؟ :?: :?:
تا اونجایی که من یادمه
شيراز - خیابان زند - کنار هتل پارس - یه ساختمان چند طبقه بود
رشته زيست شناسي فضايي يا طب فضايي اين طور كه فهميدم در ايران وجود نداره ميشه بگين توكدوم كشورها ميشه در اين رشته تحصيل كرد :?:ياحداقل چند سال ديگه تو ايران ايجاد ميشه؟بازار كارشون در خارج چطوره :?:
جواب من؟
این رشته هایی که فرمودین حتی من شک دارم در دوره کارشناسی در خارج باشه .
چیزی بعنوان طب فضایی به حداقل 10 سال آموزش نیاز داره
زیست شناسی فضایی هم که هنوز موجود زنده ای در فضا پیدا نشده که بخواد زیست شناسی بشه .
اما مطمئنا سازمان های بزرگ فضایی برای هر رشته مرتبطی کار با در آمد خوب دارند .
توی ایران هم بعید میدونم !!
در اروپا و آمریکا دو سازمان بزرگ فضایی ناسا و سازمان فضایی اروپا افرادی رو که دارای شرایط لازم باشند رو استخدام میکنند.هردو این سازمان ها جزو بزرگترین سازمان های موجود در جهان از لحاظ میزان کار و فعالیت در روز و تعداد کارکنان میباشند.
البته فقط نیاز نیست رشته شما مرتبط با ستاره شناسی باشه , در این سازمان به مهندس الکترونیک ( مثل دکتر فیروز نادری ریاست بخش jpl ناسا) و یا مهندس شیمی و یا نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر ... هم احتیاج دارن.
اگه بتونین در رشته خودتون مثل رشته های بالا با معدل بالا قبول بشین و دکترا تون رو بگیرین میتونین امیدوار باشین در این سازمان ها عضو بشین.

ثبت نام برای استخدام هم کاملا اینترنتی هست و هیچ محدودیتی برای هیچ قشری (سیاه پوست یا سفید پوست - مسلمان یا بودایی - ایرانی یا امریکایی و...) وجود ندارد.