تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: ستاره داره بدنیا میاد !
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
تصویر واقعی از یک ستاره در حال تولد !

اخترشناسان توانستند برای اولین بار در طول تاریخ با دقت صفحه ای از گرد و غبار را بدور یک ستاره نوزاد ببینند.
تصویر واقعی یک منظومه در حال رشد.

با انجام این رصد چنان شواهد محکمی بدست آمد که نشان میدهد ستاره های سنگین هم مانند برادران کوچک خود به همین گونه متولد میشوند و بالاخره بحث و اختلاف نظر طولانی بر سر این مسئله به پایان رسید. این تصویر هنری نشان میدهد که صفحات گرد و غبار تا چه اندازه عظیم و بزرگ می باشند.

این صفحه روشن یا درخشان حدود 130 بار بزرگتر از فاصله زمین و خورشید وسعت دارد و جرم آن برابر با جرم خود ستاره نوزاد در وسط است که به گونه دیگر 20 مرتبه بیشتر از جرم خورشید ما. قسمت درونی صفحه خالی از گرد و غبار است.
بخاطر داشته باشید که حدود 5 میلیارد سال قبل از امروز منظومه شمسی هم به همین روش از سحابی عظیمی متولد شده است.

منبع : BBC
رامین احمدی

تصویر بزرگتر از این آدرس قابل دسترس است : http://photojournal.jpl.nasa.gov/jpeg/PIA13275.jpg

مهمان

درود بر شما

دوست من این روش درستی نیست. خودتان متن خبر را بخوانید و بعد در مورد ان سوال و جواب و یا معرفی کنید.
متوجه منظورتون نشدم جناب جعفری زاده , روشن تر صحبت کنید.
از نحوه خبر دادن من انتقاد دارید ؟

مهمان

بله درسته دوست من. اینجا تالار گفتگو است و اگر کسی خبری می دهد بهتر متن آن را عمومی و ساده و دوستانه تبدیل کند