تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: رصد بارش شهابی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام به همه میخواستم ببینم توی شهر تهران میشه بارش شهابی ورساوشی رو دید سوال بعدیم این هست که با چشم میشه دید یا باید با تلسکوپ نگاه کرد؟
سلام

راحت ترین کار برای رصد بارش های شهابی ، رصد با چشم غیر مسلح است و با تلسکوپ اصلا نمی شه اونارو رصد کرد!!!!!!!!

بله تو هر شهری هم که بگید می شه اونو رصد کرد ولی شهاب های کم نور رو باید در مناطق تاریک رصد و ثبت کرد .
در همین چند شب هم که به بارش شهابی برساووشی مانده من خیلی نسبت به شبهای گذشته شهاب دیدم.که البته بیشترشون در همین صورت فلکی بوده ودر شهر تهران.بهترین کار اینه که بری پشت بوم و یه زیر انداز بندازی و بخوابی.کلی شهاب میبینی.البته روت به این صورت فلکی باشه.
rezash نوشته: در همین چند شب هم که به بارش شهابی برساووشی مانده من خیلی نسبت به شبهای گذشته شهاب دیدم.که البته بیشترشون در همین صورت فلکی بوده ودر شهر تهران.بهترین کار اینه که بری پشت بوم و یه زیر انداز بندازی و بخوابی.کلی شهاب میبینی.البته روت به این صورت فلکی باشه.

البته برای رصد و عکاسی باید به خارج شهر رفت ولی اگه هدف فقط لذت بردن از پدیده باشه می تونید رو پشت بوم اونو رصد کنید.

:!: شبی پر از شهاب رو برای همتون آرزو می کنم :!:
تو نرم افزار Stellarium میشه موقعیت صورت فلکی برساووش رو پیدا کرد ؟ :|
من نماهایی از این نرم افزار رو دیدم، میشه همه کار باهاش کرد

اینم از عکس کانون بارش

برای اطلاعات بیشتر به آسمان شب مراجعه کنید
http://www.nightsky.ir/content/view/1549/103/
من تو نرم افزار Stellarium دیدم که صورت فلکی برساووش تو قسمت روزه Confusedhock:
اونوقت شما چیجوری میخواین ببینیدش.
Sky_Watcher نوشته: من تو نرم افزار Stellarium دیدم که صورت فلکی برساووش تو قسمت روزه Confusedhock:
اونوقت شما چیجوری میخواین ببینیدش.

مطمئنی تاریخ و مختصاتی که بهش دادی درسته؟؟؟؟ Confusedhock:

چون صورت فلکی برساووش ساعت 12 شب طلوع می کنه و کاریم به صورت فلکی نداره چون تقریبا از ساعت 10 می تونی شهاب هارو ببینی!! :wink: