تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: دابسونی های گوتو دار
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2
باسلام می خواستم بدونم این تلسکوپ های دابسونی گوتو دار شرکت اوریون بدرد می خورند یا نه :?:
به نظر من بدرد نمیخوره
میتونید علتشو توضیح بدید چون من دنبال یک تلسکوپ 12اینچ دابسونی هستم
سلام

دوست عزیز گویا سیستم Goto که روی دابسونی‌ها نصب شده کامل نیست. یعنی مثل اینکه موتوری روی دستگاه نصب نیست که شما بخواهید با قطبی کردن پایه به سیستم فرمان بدید که بگرده و جرم خاصی رو پیدا کنه. اصلاً قطبی کردن و جستجو رو نمیشه روی پایه‌های سمتی ارتفاعی بخوبی نصب کرد. لذا این سیستم جدید که روی دابسونی‌ها نصب شده فقط جنبه راهنما رو داشته و شما با دادن مشخصات اجرام مجاور یک جرم خاص فقط هنگام نزدیک شدن به اون جرم صدای بوق متناوب رو می‌شنوید. بنابراین عمل چرخش پایه و دهانه تلسکوپ همچنان باید دستی صورت بگیره. (البته اين رو من فقط شنیدم. بازهم بیشتر تحقیق کنید.)

من فکر کنم اگر از لحاظ بودجه چندان برای شما فرقی نمیکنه مبلغی رو اضافه‌تر نسبت به دابسونی 12 اینچ معمولی پرداخت کنید، می‌تونید همین گوتو دار رو خرید بفرمایید. بهرحال سیستم راهنما دابسونی باعث سهولت پیدا کردن اجرام آسمانی میشه و حتماً تا حد زیادی هم مفید خواهد بود. اما گویا سیستم گوتو واقعی نیست. چراکه سیستم گوتو واقعی فقط روی پایه‌های به اصطلاح با "استقرار استوایی" قابل نصبه و استقرار دابسونی همانطور که میدانید "سمتی ارتفاعی" است.

موفق باشید/.
خیلی ممنونم.

من بروشور این تلسکوپ را دانلود کردم ومتوجه شدم که برای هر دو جهت حرکت تلسکوپ موتور تعبیه شده.
a s d f نوشته: من بروشور این تلسکوپ را دانلود کردم ومتوجه شدم که برای هر دو جهت حرکت تلسکوپ موتور تعبیه شده.

سلام

اگه اینطور باشه که خیلی عالیه. پس گوتو واقعی داره.
حتماً از دابسونی معمولی خیلی بهتره چون پیدا کردن برخی از اجرام آسمانی به این سادگی نیست و گوتو خیلی کمک میکنه. تازه برای عکاسی هم جواب میده.

ممنون/.
درود
new asttronomer عزیز اون سیستمی که توضیح دادین مربوط میشه به تلسکوپ های inteli scope که موتور نداشتن

asdf شما در ای سوژه میتونید در موردشون ( intelli scope ) مطالعه بیشتر داشته باشید : viewtopic.php?f=10&t=2128

و اما این تلسکوپی که شما معرفی کردین گوتو واقعی دارند ولی مطمئنا به پای گوتو های پایه های استوایی نمیرسند .
و اگر میرسیدند که همه از این نوع تلسکوپ ها میخریدند ، البته این مدل جدید هستش و باید از کسانی که در داخل باهاشون کار کردن سوال کنید ، چون ممکنه بعد از یه مدت دقتشون پایین بیاد
در ضمن ترک کردن در این تلسکوپ میتونه مهم باشه و چون بر اساس مدار میل و بعد کار نمیکنه بهتره مطمئن بشید ترکینگ هم داره یا نه ، اگه نه به درد نمیخوره ! اگر هم آره باید تجربه اش کرد .
با تشکر

در بروشور این تلسکوپ دیدم که هم ترکینگ داره وهم گوتو ولی بدرد عکاسی نمی خوره و با سیستم inteli scope سازگار نیست.
موتور این تلسکوپ 42900جرم را جست وجو میکنه.
به نظرم چيزه جالبي مياد بايد تجروبش كرد Big Grin :wink:
این تلسکوپ گوتو واقعی داره در واقه کیت گوتو اون همون کیتی است که روی پایه های استوایی نصب میشه

و کوتو اون مثل گوتوی تلسکوپ های سمتی ارتفاعی مید عمل میکنه یعنی به نشون دادن چند ستاره مشخص کردن آنها برای دستگاه دستگاه یه تصویر از آسمون برای خودش میسازه و دیگه میشه از گوتوش استفاده کرد .

ولی خوب اینو تو ایران نمیشه پیداکرد

دابسونی های موتور دار اسکای واچرم با یه کیت گوتو میشن مثل همین
صفحات: 1 2