تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: رابطه ستاره شناسی و طالع بینی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
من میخواهم بدانم ایا ستاره شناسی و طالع بینی به هم مرتبط هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ Confusedhock: ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام دوست عزیز.
به نظره من این ها کاملا با هم در تضاد هستند. مثل فیزیک و متافیزیک.
ولی خودم به طالع بینی خیلی معتقد هستم.البته نه این چیز هایی که تو کتاب های بازار موجوده.مطالب واقعی خیلی سخت گیر میان.
Dark Sky نوشته: سلام دوست عزیز.
به نظره من این ها کاملا با هم در تضاد هستند. مثل فیزیک و متافیزیک.
ولی خودم به طالع بینی خیلی معتقد هستم.البته نه این چیز هایی که تو کتاب های بازار موجوده.مطالب واقعی خیلی سخت گیر میان.
پس اگر اينها با هم تضاد دارند ريشه طالع بيني از كجاست و چي هست ؟؟؟؟؟
ریشه طالع بینی بر می گرده به اقوام دور مثل چین ایران روم یونان و اعراب در ان زمان کل علم بشر فقط از روی قضاوت بر دیده ها شنیده ها بوده که بعضی درست و بعضی غلط بودند.طالع بینی نمونه ایست که درست از آب در اومده.
آن ها از روی دیده ها به نتایجی رسیدند که در زمان حال بشر از روی علم در حال رسیدن به آن هاست.
برای نمونه بشر ثابت کرده که هر ستاره یا هر جرمی انرزی خاص خود دارد که بر زندگی و نگرش انسان اثر می گذارد.
در ضمن بهتر بگم که تو هیچ منبع معتبر این هارو نخوندم !
Dark Sky نوشته: ریشه طالع بینی بر می گرده به اقوام دور مثل چین ایران روم یونان و اعراب در ان زمان کل علم بشر فقط از روی قضاوت بر دیده ها شنیده ها بوده که بعضی درست و بعضی غلط بودند.طالع بینی نمونه ایست که درست از آب در اومده.
آن ها از روی دیده ها به نتایجی رسیدند که در زمان حال بشر از روی علم در حال رسیدن به آن هاست.
برای نمونه بشر ثابت کرده که هر ستاره یا هر جرمی انرزی خاص خود دارد که بر زندگی و نگرش انسان اثر می گذارد.

من تنها منبع معتبری که دیدم در این رابطه کتاب تفسیر المیزان بود که نویسنده در قسمتی اشاره کرده بود یکی از علوم غریبه تاثیر کواکب بر زمینیان و ... است
abadanastro نوشته:
Dark Sky نوشته: ریشه طالع بینی بر می گرده به اقوام دور مثل چین ایران روم یونان و اعراب در ان زمان کل علم بشر فقط از روی قضاوت بر دیده ها شنیده ها بوده که بعضی درست و بعضی غلط بودند.طالع بینی نمونه ایست که درست از آب در اومده.

من تنها منبع معتبری که دیدم در این رابطه کتاب تفسیر المیزان بود که نویسنده در قسمتی اشاره کرده بود یکی از علوم غریبه تاثیر کواکب بر زمینیان و ... است
تفسیر چه سوره ای و چه آیه ای
ممنون میشم بگید تا منم مطالعه کنم
به نظر من ارتباطي بين اين دو وجود نداره.طالع بيني يه استعداد درونييه.ستاره قهوه و ... چيزهايي هستند براي انحراف ذهن مخاطب
هر کس یه نظری داره .
اما من چیزی که خوندم رو گفتم .

تفسیر المیزان
سوره ی بقره - آیه 102 و 103
در قسمت بحث علمی

جلد اول - صفحه ی 367 و 368

---------------------------------------------------

نکته مهم : اگر هم واقعیت داشته باشه . تمامی ادعاهای کنونی خرافه هستند . پس گول رمال ها را نخورید ، هر چقدر هم دلایل علمی و ... بیاورند.
abadanastro نوشته: هر کس یه نظری داره .
اما من چیزی که خوندم رو گفتم .

تفسیر المیزان
سوره ی بقره - آیه 102 و 103
در قسمت بحث علمی

جلد اول - صفحه ی 367 و 368

---------------------------------------------------

نکته مهم : اگر هم واقعیت داشته باشه . تمامی ادعاهای کنونی خرافه هستند . پس گول رمال ها را نخورید ، هر چقدر هم دلایل علمی و ... بیاورند.
ممنون