تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: وجود بشری جز ما؟
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2
سلام. حتما حالتون خوبه!

یه سوالی که ذهن هر منجمی رو به خودش مشغول میکنه اینه که آیا ما در این دنیا تنهاییم؟

به این چند سوال جواب بدید:
1-چند درصد بشری جز ما وجود داره؟
2-آیا اونا ما رو دیدن؟
3-آیا این شئی هایی که گاه و بی گاه توو آسمون دیده میشن موجوداته فضایین؟

*جواب هر سوال رو با شماره مربوطش معلوم کنید.
*اگه شما هم سوالاتی در این زمینه دارین به صورت نقل قول بنویسید-با عنوانه سواله جدید- تا بقیه به سوالتون پاسخ بدن.
ممنون
ali_solo_ejay نوشته: سلام. حتما حالتون خوبه!

یه سوالی که ذهن هر منجمی رو به خودش مشغول میکنه اینه که آیا ما در این دنیا تنهاییم؟

2-آیا اونا ما رو دیدن؟

*اگه شما هم سوالاتی در این زمینه دارین به صورت نقل قول بنویسید-با عنوانه سواله جدید- تا بقیه به سوالتون پاسخ بدن.
ممنون

1-
با توجه به احادیث نقل شده و آثار به دست آمده از گذشتگان بشر موجودات دو پای انسان نمای باهوش (در حد ما یا بیشتر) وجود داشته اند ولی اینکه هنوز هم باشند الله اعلم
2-
بله
3-
مطلقا خیر موجود فضایی نیستند ولی ممکنه سفاین ساخت اونها باشند
لطفا بدون دليل و مدرك درست و درحالي كه (احتمالا) به تاويل و تفسير روايات وارد نيستيد ، براي اثبات مسائل علمي روز كه هنوز از صحت صد در صد اون ها مطمئن نيستيم ، به احاديث و روايات تكيه نكنيد ، چون در صورت اشتباه بودن اين نظرات ، اين موضوع به احاديث و دين هم كشيده مي شه ! :roll:
نظرات شخصی من:

1- با توجه به اینکه نمیتوان هیچ چیز رو توو دنیا 100% دونست، ولی وجود بشری جز ما خیلی خیلی خیلی به 100% نزدیکه.

2-بعیده. شما تصور کنید روو مریخ بشری هوشمند وجود داشته باشه و حتی تلسکوپ هایی قوی هم داشته باشه،ممکن نیست با هر تلسکوپی اونا بتونن حتی شهر لندن(بزرگترین شهر زمین) رو تشخیص بدن. چه برسه به آدماش.
حتی اگه به نزدیک زمین هم بیان احتمال اینکه بتونن از بین بیابونها و جنگلها و... شهرها رو پیدا کنن ضعیفه.

3- این هم بعیده هم محتمل. ولی بیشتر بعیده.

*** به نظر من احتمال این که بشری در نزدیکی های زمین وجود داشته باشه کمه و احتمال اینکه ما اونا رو زودتر پیدا کنیم بیشتره.
ضمنا یادتون باشه وجود بشری جز ما نباید چیز خوشحال کننده ای باشه. شاید اونا باعث از بین رفتن زمین بشن و این چیزیه که هیچ کس براش جشن نمیگیره.*** Sad
ali_solo_ejay نوشته: سلام. حتما حالتون خوبه!

2-آیا اونا ما رو دیدن؟

ممنون

1- 99 درصد
2- خیر
3- به هیچ وجه - همش دروغه
1-100درصد وجود داره
2-ممکنه
3-به نظر من وجود داره
1- موجود هوشمند 99% بشر 2%
2- %1
3- بعید میدونم.
stella نوشته: لطفا بدون دليل و مدرك درست و درحالي كه (احتمالا) به تاويل و تفسير روايات وارد نيستيد ، براي اثبات مسائل علمي روز كه هنوز از صحت صد در صد اون ها مطمئن نيستيم ، به احاديث و روايات تكيه نكنيد ، چون در صورت اشتباه بودن اين نظرات ، اين موضوع به احاديث و دين هم كشيده مي شه ! :roll:

لطفا واژه "نسناس" رو در اینترنت سرچ کنید
خوب من سرچ کردم حالا چیکار کنم
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D8% ... 8%A7%D8%B3
کم سرچ کردی :lol:

دردسرت رو کم کنم این طور که در اخبار هست در زمان حضرت آدم (ع) فرزندانشون رو به عقد موجودات انسان نما به نام نسناس در آوردند نه اینکه ازدواج بین خواهر و برادر صورت گرفته باشه
در ضمن من دو حدیث شنیدم از امام علی(ع) و امام حسن (ع) که خداوند قبل از انسان به دفعات موجودات انسان مانند رو ساخته است. اشاره به اعتراض فرشتگان می کنم که به خداوند عرض کردند که چرا می خواهی موجودی در زمین بیافرینی که ظلم و ستم کند عده ای از مفسرین به این معنی قائلند که فرشتگان به دلیل مشاهده رفتار دیگر موجودات انسانی که قبلا خداوند آفریده این نتیجه را گرفتند.

دو حدیثی رو که گفتم سرچ میکنم و انشا الله اضافه خواهم کرد. و اما حدیث دیگر از امام علی (ع) به این مضمون که فرمودند در آسمان شهرهایی مثل شهر های شما هست. که مطمئنا شهرهای بهشتی منظور نبوده ( چون مثل شهر های ما نیست!!!)

یه بحث دیگه هم هست. از زمان پیدایش بشر در زمین یک میلیون سال میگذره. تاریخی که مت داریم از حدود 10000 سال پیش هست یعنی در حدود دو هزار سال بعد از آخرین یخبندان . پس در طول 10 هزار سال انسان از مرحله دامداری و چادر نشینی به شکافت هسته ای رسیده اگر یک میلیون رو به ده هزار تقسیم کنی عدد 100 به دست مییاد یعنی انسان تا الان باید 100 بار به این مرحله از تکنولوژِی رسیده باشه

دوست دارم یه تاپیک با عنوان شواهد علمی از پیشرفت های محیرالعقول پیشینیان ایجاد کنم ولی فعلا دستم بند UFO ها هست :lol:
کوچیک همتون هم هستم
صفحات: 1 2