تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: نوت بوک در فضا
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
در فضا
نوت بوک های اسوس بدون سابقه نقص فنی ماموریت 600 روزه در ایستگاه فضایی میر!

دو دستگاه نوت بوک اسوس توسط شرکت R&K، تامین کنند عمده قطعات سخت افزاری و الکترونیک برای ماموریت های فضایی انتخاب شدند تا فضا نوردان را در انجام محاسبات دقیق و قابل اعتماد در طول یک ماموریت به ایستگاه فضایی “میر“ همراهی کنند. هر دو دستگاه مدت 600 روز را بدون نقص فنی سپری کردند. به گفته سرگِی اَدیو، فضانورد در ایستگاه نوت بوک های اسوس هیچگاه مانند برخی مدل های ساخت شرکت های دیگر بیش از حد حرارت تولید نمی کردند. او همچنین اضافه کرد: جریان حرارتی در فضا و روی زمین کاملاً متفاوت است و فقط نوت بوک هایی که با بهترین راه حل های اتلاف گرما تجهیز شده اند می توانند در چینن شرایطی با انجام عملیات پیوسته دوام بیاورند. ما نوت بوک ها را صبح ها روشن و تمام روز را بدون مشکل آن ها را رها می کردیم.
ممنون .

منیعش چیه :?:
سلام

من همیشه دوست داشتم بدانم سیستم های فضایی با چه لپ تاپ هایی کن ترل میشوند و در ایستگاه فزایی از چه لپتاپی استفاده میشود دیدن این مطلب برای من جالب بود گفتم شاید برای دیگران هم جالب باشد .. Big Grin
ایستگاه فضایی میر Confusedhock: Confusedhock: میر که مدت ها پیش به رحمت ایزدی پیوست.
این قضیه نوت بوک ها به چند سال پیش بر میگرده؟
درسته .

در زمان برگشت ایستگاه فضایی میر به زمین منفجر شد و به تاریخ پیوست.از آن موقع دانشمندان به فکر ساختن ایستگاه بین المللی
افتادند. Arrow
سلام
گفته ی شما درست است و من هم از این مو ضوع مطلع بودم
ولی هدف من از قرار دادن این کامنت چیز دیگری بود .

من فکر نمی کردم که لپ تاپ هایی از شرکتی که برای عموم (به صورت تجاری ) به تولید مشغول هستند هم توان کار در ایستگاه فضایی را داشته باشند یا اصلا با آنها چنین اجازه ای داده شود یا این که این لپ تاپ چقدر قابل اطمینان بوده که .....
آهان :wink:
اگه لپ تابش خوب بود که نمیترکید :lol: ( شوخی کردم )